Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Javaslom, bár nem tudom a te motorod esetében ez mennyire helytálló, próbálj meg, olyan olajszűrőt venni, amelyikben van visszacsapószelep, ami nem engedi hogy az olaj visszafollyon felülről.
A CBX-emhez olajszakboltban javasolták nekem.
Szia,
Nemtudom mennyire számít, de nekem gyerek kora óta a Gixxerem kopog hidegen. Most is, meg 60e km-el ezelőtt is. Beindítom, és még 40-50 fokos nem lesz, addig kopog. A barátom ugyan ilyen Gixxere, ugyanígy kopog hidegen.
Használni kell azt kész.
Lehetséges, hogy a gépműhelyes rosszul rakta be az alsó csapot mikor hajtókart cserélt?
Mert mikor raktam össze, próbáltam tüdővel belefújni a főtengely olajzófuratába, és elég nagy volt az ellenállás, elég nehezen ment át a levegő a hajtókarhoz.
Sziasztok.
Akasztják a HÓHÉRT!

Tavaly az XT600-asomon elkövettem egy motorgenerált.
Kopogott a hajtókar, csúnya hangja volt, meg hidegen lökte a kéket.
Kapott új Prox dugattyút fúrással, Prox hajtókart, DID vez. láncot, 2 új főtengely, és 2 új balansztengely csapágyat.
Hengerfej becsiszolva, új szelepsz. szimmeringekkel.
Belevertem vagy 1000 km-ert, megint előjött a kopogás.
10W40-es olajjal járattam, megjött az erő, most cseréltem le 20W-50-re.
Basszus beindítom, míg el nem jut mindenhová, vagy az adott kopogós helyre az olaj, kurva csúnya hangja van.
(Ha igény van rá, teszek fel videót is róla.)
Ez az első 4T motorom, mert féltem hogy befürdök vele, ami be is igazolódott.
Ez mind kopog míg nem jut el a nyomás a bizonyos helyekre?
Mivel szárazkarteros, tudok valahol olajnyomást ellenőrizni?
Lehet valamivel spannolni? (nyomástartó szelepre gondolok)
Vagy esetleg valami ötlet?
Hallottam hogy szar a Prox hajtókar az XT-hez, de nehezen hiszem el.
A felső szem nem tűgörgős, hanem anyagában fut benne a csapszeg.
Köszi előre is a segítőkész válaszokat!

(Basszus annyi motort javítottam már, csak a sajátom szopat nem mellesleg hogy 170 volt az anyagár. Joggal kijelenthetem, hogy tele vele a f@szom!)
Nem tudjátok véletlenül,hogy egy 84-85-ös ktm mx 125 hány lóerő körül lehet gyárilag?
Beírod a keresődbe:"Eladó Honda SS50 karburátorba úszó, komplett karburátor" - vagy ezeket felcserélve és válogatsz. De szerintem megérné megkeresned a "Honda Lakamoto"-t is munkaidőben délelőtt 10-től.
Urak SOS keresek Honda SS50 karburátorba úszót, esetleg komplett karburátort!
Elvileg ha közé rakom jo lesz?
nepazarolj 1n4001 is eleg oda es 2ft tal olcsobb darabja. a megsporolt 4ft t oda adod zoli32 nek laposelemre XD
Jaa értem elöl kössem össze a 2indexet Pl a jobb oldalra es akkor elmeletileg vilogni kell mivel terhelve lesz
Nem tudom pontosan mennyi hnap megnézem, mit kössek össze?
én vaterán vettem, de nekem is 0,02 A os ha jól tudom.

próbáld ki, hogy összekötöd elöl vagy hátul a jobb és bal oldalt, akkor mind a 4 nek villognia kellene.

ha így sem villog, akkor lehet a relé kuka, hány led van benne egyébként?

illetve találtam egy kis táblázatot led teljesítmény vs sima égő. ez alapján a 0.02 ampernak simán át kell mennie rajta.
Magyaraztak nekem olyat h az index viszajelzohoz 3szal kabel megy 1minusz 2plusz, a plusz kabelekre 1-1 in4007 diodat rakjak be
Te honnan vetted a relet? En ugy veszem eszre jo ez a rele csak + nincs meg a terheles neki,
valószínű. nekem egy indexet is villogtat.

Ellenben arra figyelj majd a ledes indexel, ha az egyik bármi miatt nem működne, nem fogod látni, és ha ez valamelyik hátsó, az hosszú távon életbiztosítás.
Magyarán ez a rele nem nekem valo hanem kukába,jo melyre
ledesnek ledes, csak szar gondolom én
nem hiszem, hogy 0,02 A alatti áram kell a ledeknek szal durván 0,12 wattnál kevesebbet eszik egy indexed.
Pedig ledesnek van irva akkor nem ertem ezt az egesz szart,
Jó bor korral érik és a jó motor is
Nézz meg egy 1972es Kawasaki H2 árát!
:D azért mert a legjobb indulattal is egy minimum 20 éves blokkról van szó! és ha 200 a blokk akkor 1 milla a komplett motor vagy mi?
drágább lesz a leves mint a hús, illetve melegedni is fog az ellenállás.
4 ellenállás nem olcsóbb, vagy csak minimálisan, mint 1 relé.

én nem olyan régen, kb egy hónapja, tárgyaltam itt a témát, és lebeszéltek az ellenállásról.
Es ha ellenalast rakok az indexhez?
Akkor nem tudok mit mondani. Ha kiveszed a relét, és feszültséget adsz az oldalakra, a 'relé' helyett akkor világítanak a LED-ek? Mert ha igen akkor rossz az a relé. De a villamosság az amit nehéz távban javítani.
Nagyonszépen köszönöm a segítséget, valóban előrébb vagyok!