Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hézagoló lapkával megméred a hézagot aztán megméred a lapkát mikrométerrel és kiszámolod mennyivel kell vékonyabb vagy vastagabb lapka , ha egyáltalán nincs hézag berakol egy olyan lapkát amivel van aztán kiszámolod
Helló! Becsiszolt szelepek után, szelephézagoló lapkát kellene cserélnem, mert eltünt a szelephézeg. Hogyan tudom megmérni vagy meghatározni hogy mekkora hézagoló lapkákat vegyek hogy megkapjam a gyári értéket! Segítséget előrre is köszönöm!
hello. valaki tudna nekem segiteni vezérlés bajok lennének, gilera dacota 500 asom van, hogy tudnám be állitani a vezérlés? minek hogy kell álnia?
szappan elég jól kiszedi a retket
megáztatod a fürdőkádba szappan egy kis vakargatás és addig zuhanyoztatod amíg habzik
utána gyors megszárad pár nap alatt ebbe a szűk 30 fokban
Hi,
Első: A kuplungod kiemel?
második: amihez még nem kell talán a blokkot széthúzni, a csillag és a váltó rudazat körül kezdj el nézelődni.
harmadik: léptető villák, kukac tengely...
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Yamaha NXC 125 robogóm szabadonfutója(önindítónál) döglődik.Féktisztítóval kipucoltam így valamivel jobb lett de nem az igazi.Olvastam régebben a fórumon ,hogy valaki foglalkozik szabadonfutó felújítással ,ha valaki tud elérhetőséget ossza már meg velem ,egy új szabadonfutó 25eFt kicsit húzósnak találom.Előre is kösz.
Sziasztok motorosok!
Régen jártam már a fórumon de most kellene egy kis segitség tőletek.
Az első kérdésem hogy a bukósisakot hogyan lehet szépen kitakaritani?Hordom már kb egy éve de most már ráférne egy kisebb takaritás mert a nyakrészen kicsit el van zsirosodva és szerintem nem is szétszedhető.
A másik kérdésem az lenne hogy a variátor görgő kopoghat-e meleg motor esetén?Hidegen gyönyörű a hangja de melegen hallok némi kopogást a mociból pesze nem minden egyes fordulaton csak kb 2-3 mp-ként egy két-három koppanást.
Előre is köszönöm a kommenteket és a segitséget!
Széles utat!
Üdv.
Hello. Mtx 125 olasz típusú mocim van. Elkezdett a vízpumpa alatti lyukon folyni a víz. Mi lehet a baj? Hol kapok hozzá Tömszelencét,szimeringet?
Szevasztok. Honda mtx 125-öm van. Olasz. Vizpumpa alatt van egy kis lyuk amin elkezdett folyni a víz .Tömszelencét honnan tudok szerezni?És van-e ott szimering?
Szasztok!

Volna egy problémám remélem tudtok segíteni.
Egyik pillanatról a másikra nem tudtam váltani a sebességeket.hol bevette őket hol nem.3 ból nem tudtam se fel se le váltani.Pár km után feltudtam váltani 5-6 ba de utána meg le nem ment :S kézzel próbáltam miután félre álltam és szorul az egész váltó.Ha úgy gondolja akkor működik
volt esetleg valakinek hasonló problémája?
a gyertyakábelre csavarsz pár menetet kívül aztán szigszalag oszt kész
A brigádba évek óta remekül működnek...igen,a vájatba kell betömködni,elemet meg ne cserélj benne,nem örökéletű! :D
Valakinek ismerős ez a "csoda"? Sok panaszt hallok rá, de erre futotta! :-D A bekötésnél tudnátok segíteni SX 525-be kellene! Nem igazán értem, hogy az óra hátoldalán lévő vájatba kell betömködni a kábelt és már működik is? Elemet akartam benne cserélni h új elemmel indítson, de azt sem lehet ahogy néztem! Ha valaki tud, kérem segítsen!
ott már van baj nem kevés
be kell olvasztani és csinálni belőle valami szépet
Jó eséllyel törött a gyűrű, vagy szrrá kopott.
a 4 bar azért jó mert üzemanyagtakarékos
Ha kb. három- négy hetente meg van mozgatva akkor sámli baj nem történhet.
Ajjaj! Nagy fába vágtad a fejszédet. De legalább ismerni fogod a legkisebb alkatrészig a motorodat. Sok szerencsét és kitartást hozzá!
szét kell szedjem így is úgy is mikor idehozták mértem kompressziót 1 hengerbe volt 4 bar a többibe annyi se az egyik szívószelepnél majdnem fél centi hézag stb stb de maga a blokk szépen néz ki , még megszakítós gyújtása van
falsot szív
én semmit se csinálok vele aztán megy a tél után is hibátlanul
bár én nem sopánkodok 5 fokban se, hogy hideg az aszfalt
Pedig ha hengerenként egy köbcenti olajat bespricceltél volna és vagy 2x körbeforgatod, akkor most nem kellene semmitől tartanod.
A 125 ccm-es kerti traktor vagy 10 évig állt beindítás nélkül, és semmi baja , mert ennyit a sok évvel ezelőtti őszi leálláskor megtettem vele.
Az ősszel pl, a motorommal is megcsináltam. Igaz kb 30 sec.-ig füstöl elindulás után .
zsíííír tartogatok én is egy régi 4 hengeres gs500 as suzukit pár éve most vettem meg , majd kíváncsi vagyok hogy néz ki belülről , letakarva le volt de kb annyi
Nem kell víz, elég csak letakarva a szabad ég alatt pár év és a pára elintézi ha nincs bedugva a kipuf.... ...motorból konkrétan 3-at láttam....tgk-ból többet, azokat le sem takarják...
olyat még nem láttam .... normális esetbe olyasmi nem kéne legyen ha nem folyik bele a víz vagy nemtom ... szelepkokszolódás miatti kompresszióhiányt viszont már javítottam és most is van egy