Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hihi:)
Sziasztok! Van egy Honda CBR 600 RR (2003) mocim és eszi az olajat és kicsit füstöl is! Most nem tudom mitévő legyen. Adjam el így, de mit kapok érte, vagy pedig csináltassam meg! Tudtok ügyes szerelőt? Ha valaki tud nekem segíteni ebben, akkor azt nagyon megköszönném!
Olyan problémám van, hogy meghülyült az üzemanyagszintjelzőm, egyszer teli mutatja utána félig de v.mikor üresnek,de v.mikor meg jól jelzi. Korábban volt hasonló probléma akkor azt mutatta, hogy még van 3 liter közbe nem volt semmi benne (meg is állt a pusztában) akkor kiszedtem tankból a szintjelzőt meg üzemanyagszivattyút befújtam kontakt sprayvel és jó lett. Szerintetek ez megoldja a problémát, vagy komolyabb a gond? CBR 600 RR 2005
retesz ék meg lófasz , bedugni egy gyufaszálat a résbe hogy helyén legyen a mágnes aztán ráheggeszteni a picsába a főtengelyre majd gyorsan eladni azt mondani hogy bejáratós csak óvatosan pergetni de jó messszire legalábbis tőlem mert már láttam vagy kettőt-hármat ..... kínlódj hülye majd magyarázd hogy mi tartott annyi ideig
Már csak Tasi hiányzik, hogy teljes legyen kép, bár nélküle is jó műsort csináltok
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy egy RX 125-nél hogy lehet az első teleszkóp alsó csonkját kicserélni? A kerék rögzítési csonkjára gondolok. Préselve van talán? Semmi csavar nincs benne...
Itt egy kép. Ezt szeretném kicserélni:
a gépműhelyes szaki kanyar nélkül csinál új csúcsfészek-furatot:)
Ez meg a retesz témához (lehet erre gondolt KIstván is) :

http://kotoelemek.hupont.hu/5/...
Na bohócok, befejeztétek a fellépést mára? Akkor vissza is térhetünk a vita eredeti medrébe

Ezt a szegény kúpot kb 120°-onként meghúzhatták íves hegesztőpálcával, mert előtte fellazulhatott és elforgott a lendkerék.
Az eredeti lendkereke az teljesen kuka lett, kezdett a mágnes kihullani belőle, de ezt a másikat is jól belehúzták a kráterekbe, úgy kóválygott mint a gólyáé...
Állítólag így vette, pénz a cseréréjére most nincs a tulajnak, ezért megsajnáltam (főleg szegény szétbaszott alkatrészt) és lemunkáltam a felesleget, a kúpot pedig összecsiszoltam. Most kézzel fel lehet szorítani a kúpra, hogy felszorul és nem billeg semmit.
Ezt is könnyű lett volna neten meggyógyítani, főleg, hogy a gazdája azt hitte ki kell dobni, mert még a csúcsfészekfurat is le van vágva róla és gépműhelyes szaki be sem tudja pontosan fogni gépbe...
Rengeteg ilyen szétbarmolt alkatrészt hoztam már helyre, ezért valahogy egyre alacsonyabb az ingerküszöböm a beképzelt kókány barmokkal szemben, akik semmi tudással simán nekiállnak bárminek...
Látom szépen bebifláztad az illemtankönyved idevágó passzusait. Köcsög.
NA emberkék tanácsra lenne nekem szükségem, van ugyebár ez a felújított cr 125 ös motorom. 3 tankot már majdnem kipöfékeltem vele mostanába huzogatom is neki hogy érezze a törődést. Olyan dolgokat tapasztaltam hogy: alacsony fordulaton pl 1be pötyögve ha hiortelen lenyelezem elkezd dadogni meg hörög lefelé , ha finoman adagolom a gázt akkor nem csinál ilyet. Második probléma póver nem akar nyitni póver előtt csak dadog meg darál lefelé, nemtudom mitől van akármeddig csinálom ezt akkor se nyit, de van mikor viszont kinyitogat. 170es főfuvóka van benne, a szerelőt felhívtam mondom mi a jelenség, szerinte kicsi az alapjárati fuvóka ( amúgyis a levegőcsavar tökre be van tekerve ha kitekerem a fordulat ilyen szaggatottan esik vissza) ileltve a póver azért baszakszik mert kivan kopva a röpsúly na ez a röpsúlyos dolog szerintem badarság. Segítsetek mi tévő legyek kedden elvileg megkapom a régi fuvókáimat azokkal megpróbálom hátha javulna a helyzet. Mit állítsak merre hogy jó legyen?
Ezt majd pont te határozod meg! Buzzancs. Húzz a gyíkba míg szépen mondom.
Te szerencsétlen bunkó! Vasárnap kifejezhetted volna a véleményedet te hulladék. Nem tetted!
Most itt KUSS van az ilyenféléknek!
Emberek! Kérdés: Ennek az értelme?

""Aminek a kúpból kiálló része hol csúszik a helyére?"
Mit akartál ezen pontosítani?
Már a feltett kérdés is alapvetően hülyeség. Hol van ott kúp? Egy gömb szeletben? Persze úgy amennyiben eltekintünk a felszín rádiuszától?
Ez az ember egy geometria zseni. A műszaki tudományok doktora. "

Ha valaki megfejti, hogy mi az, vendégül látom Badacsonyban!
Hagyd Zoli! Vannak akiknek otthon Kuss a nevük, ezért itt élik ki magukat. A -pl. hidegburkoló- motoros kérdez valamit akkor kórusban nekilátnak személyeskedni, mocskolódni, olyan alakok akiket jobb gyárba portásnak nem vennének fel. A másik nem tudja mi az az ékhorony! Ahelyett, hogy megnézné mi is az elkezd illemtankönyvet sosem látott módon mellébeszélni?! És azt hiszik ezek magukról , hogy valakik?
Nem kell semmit pontosítani. Elég bőven érthetően fogalmazni.
Előkerültél kreténke?
Hol voltál vasárnap délben?
Összefélted magadat? Tiszta már a pelus?
Értem, tehát te sem akarod érteni amiket írtam, ezért felesleges erről többet.
A válaszod frappáns és demokratikus, és jogvédő de akkor ha már így állunk, hogy a hülyéknek vannak jogaik, akkor sajnos nekem is jogomban áll szembesíteni őket azzal, hogy hülyék!
Mellesleg köszi, hogy te is le dilettánsoztad őket, mert ugyan sejtettem, hogy neked is hasonló a véleményed róluk, de más az amikor le is írod

A motorszerelés az én értelmezésemben pedig nem a barmolást és a beteges személyiségek kiteljesedését jelenti, hanem a lehetőségekhez képest legjobb megoldást.
Ezek az ostobák akik benyögnek pár mondatot és várják rá a csodát, szerinted orvoshoz is így járnak, hogy bekérdeznek neten, hogy ez a tünetem, mit szedjek rá?
Azért valld be legalább magadnak, hogy neked sincs ellenedre egy kis szarral dobálózás ha esélyt látsz rá, hogy abból te tudsz győztesként kijönni
Ezt a témát rosszul álljuk körbe, mert ugye önkritikával rendelkező értelmes ember ha hülyeséget ír és kijavítják, akkor nem kezdi el rúzsozni, hanem megköszöni a kiigazítást

Na de maradjunk a "szakmánál" : ""kúpból kiálló része" az agy reteszhoronyba csúszik..."
Szerelj abba a reteszhoronyba "szakszerűen" éket, vagy mutass olyan szakirodalmat ahol ezt írják, hogy oda az szerelhető!
Amennyiben ez szerinted is szakmai hiba lenne és nem lenne jól működő a megoldás, akkor írj egy rövid kiigazítást, hogy ezt most benéztétek.

(az már csak zárójeles kérdés, hogy láncolajos okosságnál miért nem tudtál hivatkozni valamelyik BME-s leírásra, vagy Műszaki Tudományi Kar munkájára, mint ahogy itt először asszem azt linkeltél?)
Janek úr, aki valóban értelmesen fel tudja tenni a kérdést, az a választ is tudná, így semmi oka idekeveredni nem?
De.
Ez a topik nem azért van, hogy dilettánsok hülyeségeket kérdezzenek, a szakértők meg válaszoljanak?
De.
(nagyrészt ez is történik, kivéve amikor a szakértő urak egymást ölik:)
Pontosítani szerettem volna, segítő szándékkal. Nem megy. Lezártam a témát.
Felniket én körbenézném alaposan...
Ha gondolod írhatok a hülye kérdésedre hülye választ, csak szólj még egyszer, mert nálam 3 a bűvös szám
Szívesen!
Szerintem ez lesz a gond.
Holnap meg is nézem

köszi