Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egy kétüteműben mit ken még a váltón kívül?
Szép napot mindenkinek! Tudna valaki segiteni?Télen cseréltettem minden olajat a motorban,most a szezon kezdetén nyikorog az elsöfékem,eddig ezt nem csinálta! Gurultam már párszáz kilométert,és most kezdte! köszönöm!
Hali
Kapcsoló körmök el vannak kopva a váltó fogaskerekein , szét kell szedni és szemre vételezni. Biztos vagyok benne, hogy ez lesz a gondja, az esetek 80%ban ez a hiba áll fent ha két sebesség közt kidobja üresbe.

Mivel a blokkba öntöd a motorolajat, szép lenne ha nem kenné a váltót. Konkrétan csak azt keni, jóformán semmi mást.
A feszítőt tényleg szét lehet szedni, össze is lehet rakni ha tudod mennyire volt előfeszítve a rugó, de javítani nem tudod. Hidd el, próbáltam már nem egy darabbal, kisérleteztünk vele sokat, egyszer szétkopik kuka.
Szia

és mi volt a problémája a feszítődnek
Gyere skype-ra ha lesz idod.
Sziasztok

Haver megkért hogy kérdezzem meg:
Elég sokszor kidobja üresbe az Aprilia RS 125-öse. Új a kuplung és az olaj is. Castrol Power 1 ment bele. Nem tudjátok mitől lehet?

Csak úgy mellékesen megkérdem, a motorolaj keni a váltót is?

Köszönöm,
MuLLeR
Kicseréltem a kuplungot fater,fasza lett.Csak kicsit nagyobb szívás lett mint gondoltam
köszönöm a tanácsot !
Látatlanban nehéz tanácsot adni, de minden hajtórúd oldal irányban billeg. Például az RMZ250 hajtórúd billegése oldal irányban elmehet 3mm-ig, a Yamaha yz 125 1,2 mm-ig A tiedet nem tudom mennyit mozdul, de kell annak is billegnie valamennyit.
mindent szét lehet szedni, csak nem biztos hogy megéri
Ki mondta hogy nem lehet szetszedni? Mutass ra!
http://www.sportmotor.hu/motor...

valaki erre valami tanácsot tudna adni ?
http://filtershop.hu/spl/96366... 84-96 jó a szűrő.1248ft
Sziasztok!
A vezérműlánc feszítős dologra visszatérve, gondoltam összedobok egy fél órás kis rajzot arról, hogy hogy épül fel a yamaha vezérműlánc feszítője. Mindenki azt mondta, hogy nem lehet szétszedni, de szétlehet. Okos kis szerkezet. Remélem segít másoknak is. Ezúton szeretném megköszönni annak a motoros kollégának aki felajánlotta segítségét. Remélem ő is olvassa.
Széles utat!
Autós-motoros bolt? ...nem tudom csak kérdem....
sziasztok. KAWASAKI GPZ 900 R-hez tud valaki olajszűrőt,vagy hogy hol lehet kapni?
93as 125 ös suzuki rg-m van
2 napja jöttem haza az m0-on 110es tempóval, majd amikor elkezdtem lassítani alapjáratra visszaesve a fordulat a motor nagyon furcsa hangot adott ki, mélyebb ércesebb hangot
egy kis gázt adtam semmi különöset nem tapasztaltam
amikor hazaértem és megint elengedtem a gázt alapjáraton megint ezt a furcsa hangot adta ki a motor. viszont csak néha adja ki ezt a hangot a motor, nem mindig
mi lehet szerintetek a gond? előre is köszi
Udv. Tanacsot kernek abban hogy csereljem a hajtokart vagy sem? fel es le nem kotyok, oldal iranba billeg, felek hogy az uj huvely es dugoval meddig birna, megeri kockaztatni vagy sem? a moci exc 300 2T
:D
Köszi, megpróbálom !
semmihez, szemre
ha könnyen jár a keréktengely akkor jó
hosszát lehet mérni a befogónál, amúgy meg el lehet kézzel is tekerni az alját, nem olyan mint a kardán hogy egymáshoz képest fixen áll a 2 fél
halonnal oltó oda volt készítve, de nem kellett
betekertem a motort vizes rongyokba vastagon
Se tűzoltóság se mentők se katasztrófavédelem?! Nem vagy formában?