Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

az a vicc hogy a 20éve sufnipolcon heverő használt ngk még mindig jobb mint amit most árulnak a boltban
simóm is egy agyonhasznált cuccal megy évek óta(ráadásul hosszúmenetes sok alátéttel)
fater 78ban vett hátimotoros permetezőt akkor vett pár ngk gyertyát bele, a testelektróda már felére kopott de a fűkaszám még mindig avval üzemel
az újak meg 5 óra után kinyúlnak
Nekem is van vagy 4 féle Denso. De csakis Denso, semmi más. A többi mind hányadék.
hmmm
ha jobban körbenézek nekem van itthon legalább vagy 15 gyertya....
bár új nem sok van max 3-4, de a többi is működőképes
nem árt egy kis tartalék
Nincs itthon másik gyertya, vasárnap délután meg nem sok bolt van nyitva... Holnap veszek. Köszönöm az eddigi segítséget, ha van még ötletetek légyszíves írjátok meg! :)
jót kell venni ezerhaté
régen sokat szoptam a gagyi ngk-val, aztán a honda boltos adott egy honda feliratú denso-t aztán azóta nincs indítási gondom
legalább 2 éve nem is láttam a gyertyát
De akkor ne cserélj. Nekem 8.
másik gyertyával sem megy?
Már nem jó, ha olajos-benzines. Megértelek ha nem akarsz venni ~500,-Ft-ért egy ilyen drága gyertyát ( ), de akkor legalább égesd már ki. Attól hogy kint van szikra, bent nem biztos.
Uhh elnézést elnéztem. Határozottan kékes színű.
a szikra színe........
Olajos-benzines.
lehet nyomás alatt nem szikrázik jó helyen
a szikra olyan kékes-fehéres? mert ha pirosas-sárgás akkor nemigen megy vele
Mivel van kompresszió, nem hiszem. Ha pedig annyira laza lenne, hogy mozogjon, feltűnt volna.
Teljesen egészséges szikrák vannak, megszakítás nélkül. Már miért kéne gyertyát cserélni?
Állitottam a teleszkop feszesszégén,majdnem megszünt a rázkodás teljesen. Na ez micsoda,most a gyári beállitásnál lágyabb a csillapitás.
Gyertyacsere.
Eddig mennyit motoroztál? Keress egy havert aki nem most ült motorra először! A hengerfej nem lazult fel pl.?
Sziasztok!
Ma vásároltam egy Aprilia Rx 125 tipusú motort. Menet közben leállt és azóta nem indul. Szikra van, benzint nyomtam a hengerbe és semmi. (Ha indítom néha olyan hangja van mintha nagyobb mennyiségű levegőt fújna egyszerre rövid ideig) Ötlet?
Nekem nem, de egy szerviz biztos elkér érte pár óra munkadíjat...
Kedden megyek ellenőriztetni a kormány csapágyat. A teloban az olajcsere nagy munka?
Fogd meg a féktárcsát és próbáld megmozgatni előre-hátra.. A szegecselés kiverődhet. Az is tud kopogni.
Köszönöm a tippet!
Ez úgy hallom, elölről jön.
De most már, teljesen elbizonytalanodtam.
És a kiderítést nehezíti, hogy csak néha csinálja.
Sok minden tud kopogni fékezéskor.
Pl a hátsó csillapítás is...
Én az én öreg motoromba ugyanazt a SAE 10-est tettem. De van SAE-5-ös is.
És az adatlapodat töltsd ki. Nem a címedre vagyunk kíváncsiak.
Köszönöm az ötletet, megnézem.
A REPSOL teleszkóp olaját töltöttem bele. Azt mondta az ember, az lesz a jó bele.