Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Fel-le nem szabad észrevehető mozgásának lenni.
Teljesen mindegy milyen blokkrol van szo. A le-fel jatek mar csere erett. Ne is inditsd be tobbet.
uh... az kuka, tuti....
bocsánat, elfelejtettem a Blokkot, AM6 Blokkrol van szó.
sziasztok, megtaláltam a problémát, a hengerfej tömítéssel volt a baj és ott befolyt a víz, + kicsit lazák voltak a hengerfej csavarok. Azt szeretném kérdezni hogy a hajtókar mennyit kotyoghat jobbra balra? most ahogy mozgatom 3-5 mm-t kotyog oldalra, fel le pedig 0.5-1.0 mm .
sziasztok! Milyen dugattyúmárkákat lehet beszerezni itthon a népszerűeken kívül? PROX, Vertex, wössner, Athena... Nem vagyok teljesen elégedett, talán a vertex volt nekem eddig a legjobb... próbálnék mást is, de nem találok... !T gasgashos kéne, meg drz400.. köszi!
Ismerve a vf -t amik még nem estek szét látatlanban a feszültség szabályzó kuka....
Ki kell mérni mindent az aksitól az utolsó csavarig és kiderül....
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Sziasztok.Egy nagyon nagy segítséget szeretnék tőletek kérni.Van nekem egy Honda VF 750 F-es motorom.Azt csinálja a motor hogy szépen beindul de olyan mintha nem lenne az aksiba viszatöltés,mert pár indítás után nem akar indítani.Az aksi az két hónapos benne.Szerintetek mi lehet a hiba oka?Előre is köszönöm annak aki segít
Üdv!
Yamaha dt125r. power gyújtàskor csekkol beàll de gàzadàsra meg sem mozdul ötlet?
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni, hogyan kell lecserélni a Burgman 650 motorolajat? Azt hallotam, hogy nem olyan egyszerű, mert tönkre mehet a blokk, ha nem jól cserélem?!?
Ha tudja valaki mire kell odafigyelni akkor megkérném ossza meg velem.
A segítséget előre is köszönöm.
Sziasztok!

Nemrég szereztem egy Honda Cb 125-öt elég hiányos állapotban, amiből egy kis cafe racert szeretnék építeni.Blokkja már ki van kapva, jövőhéten megy a szerelőhöz. Mivel nem mai darab, és az évjáratát se tudom pontosan,elég nehéz az alkatrész beszerzés, ezért arra gondoltam hogy nem ragaszkodnék a gyári alkatrészekhez. A segítségeteket várnám, hogy hogyan tudnék hátsó féket varázsolni a motorra, nincsen fékpedálom hozzá. Arra gondoltam hogy egy másik motor tipusét használnám, ez mennyire járható út? Illetve vannak mz-hez mérő óráim azokat tudnám használni hozzá?

köszi előre is!
üdv
Ja azt nem írtam hogy szerelötöl hoztam el a motort mert nem jó volt a menet a főtengelyen és így szét lett bontva a blokkja de előtte még jó volt nem volt ilyen vele akkor kék kis rugók voltak benne meg szürke nagy rugó most csütörtökön lett összerakva és azóta ezt csinálja csináltam már mindenféle beállítást de akkor se akart jó lenni
elírtam nem robogós hanem robogóm :D
Sziasztok! Van egy robogós és az a probléma hogy 40-nél egyszerűen belassul de nagyon utána meg 60-van után begyorsul normálisan ez egy 70-es motor mikor oda hozom neki a gázt szinte majdnem kapja kerékre utána meg ezt a belassulást csinálja pedig minden féle rugó volt benne piros sárga szürke nagy rugó kis rugókból meg piros sárga kék és azokkal is ugyan ezt csinálja még variátort is tettem bele másikat könnyem görgőt de semmit nem ért .Szerintetek mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm :)
Ugy nez ki. Vizsgald at alaposan. Lehet hajszalrepedes is valahol.
helo, kicseréltem a vízpumpa szimeringet AM6 blokkban de sajnos még mindíg át ereszti valahol a vizet, tömítés jó, a szimering is, amikor beindítottam a motort a víztartájba mintha lett volna egy kis füst.., most akkor hol keressem a problémát? hengerfejtömítés?
Ez várható volt! Megszüntették-eladták a cégeket vállalatokat élelmiszer-feldolgozókat,( tej hús cukorgyárak) ! Csodálkoznak , hogy a sok ingyenélő eltartott kedvezményezett cigány mellett nem mindenre jut pénz?
amióta iskolás koromban életre keltettem haver trophy mz-jét, (laposelem és zsigulitrafó segítségével) azóta minden szart kellett szerelnem, persze ingyen, és májkárosodás veszélye mellett
szerencsére már eléggé lecsökkent az a haveri kör,már a kiskölkök szimójait sem vállaltam be....
sőt már az opel kormányösszekötő cseréjét is inkább szerelőre bíztam, tökmindegy hogy ki szórja el a pénzt... olyan nincs hogy megspórol az ember valamit, mert a nej megneszeli és elfolyatja
mostanság már a motorokon az olajcsere a legösszetettebb folyamat amit elvégzek
bár múltkor egy fz feladta a leckét amikor a kipufogó tőcsavarok hozták kifelé a menetet a blokkból
Sajnos én okos vagyok, ez tény (nem én találtam ki). Csak azt nem tudom hogy minek. Minden szart velem akarnak megcsináltatni, fizetni senki sem akar. Mindenki lesz......hat.... Nem akarok már okos lenni, mert ez csak nyűg.....
sziasztok kéne eg ykis segitség Aprilia SR 2007 sport pro körlámpás annyi hogy amikor erösen meghuzom a gázt a kipufogo mintha köpne eggyet és csak utána indul el ez baj ?
egész világban ez megy
pl a volt valami japó motorgyár(talán honda) ha valamelyik tag nem a meghatározott sorrendben veszi le a szerszámot akkor leáll a sor......
szóval egy adott munkafolyamat elvégzése a cél, nem az hogy gondolkozzon is az ember
Ez igaz, a motorszerelés meg motorszerelőre bízott feladat
Maximum majd cserélgetik találomra a részegységeket azon a 125 gépen, mi meg röhögünk rajtuk.