Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nem az a cél hogy okos legyen valaki.
hanem az hogy elvégezze a rábízott feladatot
tegnap hallottam a tévében, hogy a pedagógusok mit kapnak zsebpénz címen, szégyenletes....
...így legyen a jövő nevelve.
Igaz 3műszakban a gépsor mellé a 8 általános is sok.
nem mondom hogy nincs igazad.
azt sem mondom hogy egy műhely felszerelés 2 forint
de
aki 500ft-ért melózik általában az sem a tökeit vakarja
pl én havi 80 pénzért megmozgatok napi legalább 5 tonna vasat kézzel, tetőtől talpig retkes vagyok és néha izzadok is ezekben a 40+ fokokban
szóval úgy gondolom hogy más is hasonló cipőben jár....
bár én mostanában inkább elviszem a gépet szakemberhez aztán addig is heverészek itthon
Lehet kuruzslóhoz vitte
Pedig mindenkinek egyformák az esélyek!
Tegnap egy ismerős épp beszólt anyumnak is rám, de könnyű magyarázni volt amikor a 24órából 10-12 -t nyakig olajos voltam és a maradékban meg tanultam. Jah elkezdtük 140en a gépészmérnöki képzést azt végeztünk 20an....

...de ahogy mondod software is ingyen kellene mindenkinek, érdekes a boltban a kenyeret se adják ingyen. Motorozni nem kötelező, ez nem szociális ellátás, mint a segély!
Nem-e?! Próbáld csak ki a nagyon fasza RMS szíjat....
Pont ezért kel az ismeretség. hétéföre megyek egy szakemberhez aki átnézi az egész motort. elektonikailag.
aki ilyent mond az nem szerelő
kicserélni én is tudok bármit......... ha nem a trafó a szar akkor a cdi, ha az sem akkor lehet a gyertyapipa
akkor esetleg vidd el egy henteshez ha nem értesz hozzá el kell vinni valakihez aki ért , az interneten senki se javítja meg ... a villamossághoz szakértelem és műszerek kellenek az hogy próbálgatjuk cserélgetjük megveszünk mindent feleslegesen az nem javítás aki ért hozzá ki tudja mérni meg tudja mondani mi kell
párezer egy "elektronikus" index relé
amúgy az 5w-os izzókkal az a legnagyobb gáz hogy kurvára nem látszik
nem a semmiért van 21w-os a legtöbb gépben, a 10w is határeset
próbáld csak ki hogy ha rásüt a nap mennyire látod 40-50 méterről a villogást
ezel csak egy a gond. nem nagyon bizom a motorom serelöre. mert sajnos én nem nagyon bizok meg bene mert apum már vit pár motort szerelöhöz. és amit mondot a szerelö anak fele alkatrész nemvolt bene.érted. most elviszem és 1 kábel megvan törve. és azt mondta h kikelet cserélni a power elektonikát, cdi-t az máris kb 150e. mert ö nem tud használtat rendelni mert bementem hozá és azt mondta csak a power elektronikára hogy 67e.. ;)
Köszi. Megoldom a problémát, nekem nem fáj
Köszönöm mindenkinek a segítséget
Széles utat
Nem akartam a problémádra reagálni, de ez már fáj!

Izzó 12V 10W BA9s foglalattal
Előre ha beteszek két 23wattosat, akkor is beáll a villogás?
Jó ötlet köszi
ehh neked semmi se jó van ott nem eltolt csapos 23 wattos abból veszel kettőt előre és megoldva ugyanannyiba kerülne a relé is, ellenállással kár szarakodni
Az önindítód szabadonfutója ment gajra!
Azt cseréld ki és megszűnnek az említett panaszok!
Az enyém nem eltolt csapos, meg azért 5000ft-ból kijön pár ellenállás, vagy terhelésfüggetlen relé
Mint ahogy írtam is, körbejártam mindent, azzal kezdtem
Autósboltokat, motorosboltokat, tungsram szaküzletet, stb
Ilyen BA9s foglalatú 10 Wattos sárga izzó sehol sem volt
Tudom, hogy ez lenne a legegyszerűbb, mivel nem kaptam, ezért kérdeztem az ellenállás értékét
de azért a legjobb megoldás és a legolcsóbb venni 4 10 wattos izzót .... minden üzletbe van elméletileg ahol robogókhoz árulnak alkatrészt autósboltba nemigazán de pl az unix is tart olyan izzót
ez a motorszerelés olyan mint a szoftver
senki sem akar érte fizetni

bár lehet ez azért is van mert egy fél órás melóért itt-ott már akár 5000ft is elkérnek, ez tuti irritálja aki 4-500ft órabérért robotol
A szíj nem nyúlik.
" Ez, hogy tudnám leellenőrizni?"

Vezérlés nem játék, elszakad a lánc nagyon drága móka, még a hajtókar is kileshet az elrepedt blokk oldalán!

Keress meg, ha gondolod.
"....de nemtudom mi baj lehet. cdi gond lene vagy feszültség szabályzó,vagy power elekonika? vagy esetleg egyszerüen valahol testet kap valami? légyszives segitsetek mert nem akarom az öszes alaktrész végig totozni mert nem filéres dolgok! :S "

Vagy szerelőre kell bízni!

Hogyha beteg vagyok én se telefonálok oda a kórházba, hogy most ezt a gyógyszert vegyem be vagy azt vagy vérnyomás vagy rák vagy tüdő vagy szív vagy gipszeljem be a lábam vagy húzzam ki a fogam vagy mit csináljak itthon?
Nm.