Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem lehet, hogy kartergáz kerül az olajtérbe? Bár nem néztem mi a motorod!
kösz.
ezzel sokat segítettél. az a baj hogy ez már a harmadik ilyen blokkal szerelt masinám, és egyik sem csinálta ezt.
Hát ezeket a beöntötteket nem nagyon..:-(
Igaznak igaz, csak nem túl sűrűn lehet kapni hozzá, mert nincs belőle túl sok
az igaz
na de neki egy nyikhaj apriliához kell kormány, ami ezresekben mérhető összeg
kérlek néz szét a baráti körödben ,,, kéne egy két Új alkatrész

haerly deavidson 1930 jdh 1200 hez
triumph 1917 knips 8 -as hoz
méray-jap 1927350 sv -hez

legyen bármilyen rozsdás , ha meg van a fal vastagság és maga az alkatrész terhelhető tehát , kelően el látja a funkcioját .
sav , csisz , ultra sok , galván , rezezés , matt crom , duplex kemény crom és 50 évre el felejtheted a rozsdát .

csa ugyi.......... ezt így senki nem csinálja csak az ilyen megszálotak mint én

az a baj hogy néha ugy szét van rohadva a motor , hogy még aváz nagy részét is ujra kell gyártani ...

de a végén ilyen szépek lesznek

https://www.facebook.com/photo...
Értem, nagyjából erre voltam kíváncsi, hogy mennyire menthető..de akkor inkább nézek majd valami olcsó bontottat, ha lesz. A kisebb pöttyöket viszont lehet megpróbálom a krómtisztítóval, hátha bejön.
Köszönök mindent
ha nagyobb helyen rozsdásodik és nem csak apró pöttyösdés akkor nem lehet mit csinálni vele, annak reszeltek. létezik ún krómfesték de azt meg nem javításra találták ki hanem teljes felületre.
a gyertyát meg úgy tudod beállítani, hogy közé rakod a megfelelő vastagságú hézagmérőt és nagyon óvatosan összekocogtatod.
Arra gondoltok, hogy feloldom savban az egészet és felteszek egy seőrűnyelet? Vagy valami olyasmire, mint amit krómozás előtt szoktak csinálni (ami nem tudom pontosan micsoda, régebben olvastam valami hasonlót)
Csavarhúzónyéllel. Pici kopogtatás és összemegy.
Na jó, de ez nem hiszem hogy otthon is megoldható. Vagy mégis?
ha szépnek is kell lenni meg jónak is akkor a régi helyreállítása sok esetben drágább mint az új vásárlása
Nem tudom, mennyire van a króm alatt, nem puklisodik, mint ahogy szokott pl másnál, de nem tudom, nem vagyok még valami tapasztalt de sebaj, gyűjtöm, hála nektek, szoktam olvasni a fórumot
Más, ami eszembe jutott: 0.5 mm-es gyertyaközt kellene beállítanom gépkönyv szerint, ha nagyobb, hogy tudom kisebbre venni?
a rozsda megszünik létezni .... a sav kádba
Kilehet, de a vas aztán ultragyorsan újra rozsdás lesz.
Ha nem kell neki, akkor nem kell. Te sem eszel többet, ha televagy.
mindent ki lehet polirozni ,, még a rozsdás vasat is ....

https://www.facebook.com/pages...
Ha már komolyan alátúrt a rozsda, akkor újrakrómozás. Vannak cégek akik ezzel foglalkoznak. Bár az újrakrómozás sem biztos hogy működik ha erősen rozsdás a felület.
Sziasztok
valaki tud nekem segíteni, valami okosat mondani.
am6 blokkról van szó, a váltóház szuszogó csövén, ami a blokk bal oldalán van a karbi mögött felül. nyomja az olajat, ha a szintig töltöm fel. mitől csinálja. kb fél decit- decit mindig kinyom ha után töltöm.
már a gumicsövet is kicseréltem hosszabbra, és felvittem magasabbra a vázra, de akkor is kinyomja.
előre is köszi
Hm, hogy őszinte legyek, itt az lehet a baj, hogy a króm szépen lepattogott (gondolom az előző gazdái nagyon vigyáztak rá...) és alatta a vas rozsdásodik (mivel a króm nem igazán oxidálódik, ha jól tudom) szal... igazából, az, hogy rücskös annyira nem is idegesítene, de az már eléggé, hogy egy rondanagy rozsdafolt ott van...
a króm kemény, nemigen lehet rendesen lecsiszolni, mert akkor sérül a vas is, aztán ha a vas nem teljesen sima akkor a krómozás csúnya lesz rajta
szóval vagy csere vagy időnként leszedegeted valamivel
vagy ráhúzol egy zsugorcsövet, ha már nem tetszik a szigszalag
cimbi légpuskáját "újítottam" fel zsugorcsővel nagyon állat lett
Cif. Aztán meg valamilyen viaszos paszta. De akkorsem lesz olyan szép mint újkorában.
Hm értem, köszi. Nem tudom..nézek valami krómtisztítót, egy próbát megér, de ezeket hogy kell bedolgozni? A szigszalagos ötlet azért nem túl jó mert szem előtt van..aztán az úgy elég gányul néz ki, inkább hagyom akkor rozsdásan...
Az újrakrómozás nem tudom mennyi, de majd utánajárok mindegyiknek, köszönöm a segítségeket