Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vedd ki csiszold meg, és fesd be! Vörösre vagy feketére.
Ha mszp- vagy akkor a vöröset javaslom. Vagy keresel olyan helyet ahol lekrómozzák neked.
Ezt neveztek regen ives felujitasnak. De en ugy tudtam hogy olyan messzire kell eldobni hogy nehogy veletlenul megtalald.
tekerd körbe szigszalaggal.
ha már kibújt a rozsda azt sikamikálhatod akármeddig, ki fog jönni ismét
hello
én a krómtisztítót javasolnám pl liqui moly de van sok más is a piacon.
Sziasztok!
Nem találtam jobb topikot, remélem nem baj ha itt teszem fel a kérdésem
Szóval tudnátok abban segíteni, mit tudnék kezdeni a rozsdával krómozott részen? Mert elég csúnya, a villákon, de főleg a kormányomon van, és szeretném eltüntetni őket. Ha van valami ötletetek, akkor megköszönöm
nálunk is volt egy ilyen probléma jó pár éket is reszeltünk bele míg rájöttünk hogy mi a baj. én úgy gondolom hogy nem kell hozzányúlni a lendkerékhez se a főtengelyhez egyszerűen reszelni kell bele egy éket ami épphogy kilátszik a főtengelyből. nem baj az ha nem passzol pontosan "lötyög" mondjuk azért ki se forduljon a helyéről. a lényeg az hogy ne szoruljon rá a lendkerék az ékre mert akkor nem a kúp fog tartani hanem az éked és ez miatt el fog törni ismét
Nein. Kemény cuccal van beöntve, csak szétvernéd az egészet. Kuka...
Nincs fust.
El is olvasnám, ha látnám
Igen igen meg vagy és leírtam a gondjaim. Holnap délelőtt leszek elérhető is!
Gázcibálásra fekete füst a kipufogón?
persze hogy lehet jobbkézzel bal váll felett erős karlendítéssel hátrafele elhajítani hogy arra se nézel
Feszültség szabályzót lehet javítani ?
Ezt nem tudom de megnezetem! De mintha egyforma lenne.
A lendkereket a kúp statikus szorítása tartja a helyén. Az ék csak a pozicionáláshoz szükséges. Ha egyszer megfordult, mindig megfog, mert ilyenkor "elromlik" a kúp és többé nem szorul meg. Azt az erőt, amit a lendkerék elfordulása tud okozni az ék képtelen megtartani, elnyíródik. Ha erősebb acélból próbálod megcsinálni, akkor esélyes, hogy végérvényesen tönkre teszed a főtengelyt, a lendkereket, vagy mindkettőt.

Az egyetlen dolog amit tehetsz az új főtengely és lendkerék pár vásárlásán kívül a szorítókúp felújítása: Gépműhelyben újra esztergálják a főtengely és a lendkerék kúpjait kis fogással. Ennek eredménye az lesz, hogy a lendkerék valamivel beljebb kerül* majd és esetleg a hátuljából is esztergálni kell, hogy elférjen. Olyan műhelyben, ahol komoly szakemberek dolgoznak tudnak javaslatot tenni Neked laposabb kúpszögre is, amilyet még rá tudnak varázsolni és esetleg új lehúzó nyomatékot is mondanak hozzá.

* Elvileg az is megoldható, hogy ne kerüljön beljebb a lendkerék. Ez úgy lehetséges, ha a kúpot megmunkálás előtt töltő hegesztéssel feltöltik, hogy a megmunkálás után a szükséges helyzetet vegye fel.

A fenti az egyetlen esély, ami nem biztos, hogy összejön. Kudarc esetén valószínűleg mind főtengelyt, mind a lendkereket dobhatod el, újat kell venned mindenből. Ezt kell mérlegelned. A sorolt eljárások biztosan nem olcsóak komoly helyen.

Javaslom, hogy csak olyan műhelyre bízd ezt a feladatot, ahol pontosan tudják, hogy mit csinálnak. Lehet, hogy azt mondják, hogy nem lesz jó soha, akkor hidd el nekik.

Én már javíttattam főtengelyt hasonló módon. Az jó lett.
a gyújtáselektronika is csinálhat ilyet , a gyertyák egyformák nem kormos egyik sem ?
Az összesben, minél nagyobb a fokozat, annál nehezebben lépi át ezt a tartományt. Induláskor is néha...
És csak másodikban rángat, vagy mindegyik fokozatban, ebben a fordulatszám tartományban?
Já. Minden maradt ugyan az csak frissebbek!
Az tuti, hogy ahhoz a blokkhoz, az a karbi való?
Tiszta sor, ki is lett takarítva. Aztán összerakva. Aztán megint szé.. megint ösze... fuvókák állítása... össze.. most akkor megint szét... :(
Tényleg jó kis gép csak ennek kellene már össze állnia... :( Minden más cserélve van. KPL blokkcsere is volt. Aztán használnám már...
Rokonom kapálógépének a karburátorát évekkel ezelőtt a pincénél háromszor szedtem szét . A Tank tele volt homokkal. "nem gondoltam , hogy ennyire fontos a tisztaság."
köszi, akkor megint szétszedés. baromira idegesítő, hogy nem áll össze :( ennyire nehéz dolog ez a karbisor?
Itten van-e. Bár nem tudom milyen évjáraté.

http://www.manualedereparatie....