Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nincs azzal baj, sőt nagyon dicséretes, ha valaki szorgalmas odafigyeléssel, különösebb iskolai előképzettség nélkül elsajátít valamit és magát nem kímélve dolgozik vele. A mechanikai dolgok esetében ez jobbára működik is paraszt ésszel, hiszen a mechanikának van egy olyan jó tulajdonsága, hogy a működése megérthető szemrevételezéssel. (Vannak más szakmák, ahol ez nem igaz. Megnéznék pl. egy olyan autodidakta TV szerelőt, aki egyetlen szakkönyv kinyitása nélkül rájött a készülék működésére.)

Na szóval ez mind szép és jó. Sőt, még jobb, ha ebben a témában valaki magasan az átlag feletti készségeket szerez és megismer (vagy nem ritkán kitalál!) olyan gyakorlati trükköket, ami másoknak nem jut eszébe. De azért a mérnöki diplomát a hozzá nem értéssel azonosítani kicsit meleg... És nem azért, mert csúf általánosítás. Hanem azért mert az autodidakta "szakik" között is nagyobb az olyan béna farkak aránya, akik mikor nekiállnak Simsont, kapagépet vagy szalagfűrészt javítani (ami mellesleg az éppen a "hozzáértésük" miatt romlott el), akkor a készülék elindul a visszafordíthatatlan és végleges tönkretétel útján, mert akkora nagy lángelmék akik nekiugranak reszelővel, flex-szel.
Most, hogy mondod, ráébredtem, hogy nem is Kim ir Szen, hanem Pol pot, és nem Korea, hanem Kambodzsa
Majdnem mindent eltaláltam D:)
A Pol-Potot ne felejtsd ki! Ott is irtották a tanultakat. Mindkettőre szükség van! A szakemberekre, és az elméleti tudást megszerzett mérnökökre technikusokra. Tudom magamról, hogy amikor elvégeztem a szakközepet a gépész és villamosipari oklevéllel a kezemben jöttem rá még mindig milyen rettenetesen keveset tudok ! Aztán vannak akik azt hiszik mindent tudnak! Pedig ha tudnák, hogy milyen keveset ?! Főleg, hogy az egyre gyorsuló fejlődés évi egy kötetet tesz ki kb. ! De a kis unokám mondta 5 éves korában : "Én nem megyek iskolába, én már mindent tudok!"
Volt a világtörténelemben egy Kim Ir Szen nevű ombre, ( a közkeletű viccel élve: Ki mir szen, úgy arat) annak is nagyon csípték a szemét a diplomások, eléggé ki is írtatta az értelmiséget, asszem még a szemüvegeseket sem komálta mert azok már kinézetre is valamiféle inteligencsnek látszottak, azok is mentek a levesbe.
Meg is van az eredménye, a komcsi koreát csak a külső gazdasági támogatás és a belső katonai erőszak tarja egyben.

Az ellentét meg Finnország, ahol a GDP jelentős csökkenésére a kormány az oktatási tárca költségvetésének azonnali megtöbbszörzésével reagált.
Amúgy nekem nincs diplomám.
a két szarházi diplomás ... már helyesel is egy másnak ... a tudás meg a tanult ember duma duma duma dolgozni meg nem is kell majd MI meg mondjuk hogy huzza le a csavart a paraszt ... nekünk van diplománk meg tárgyi tudásunk

menyetek a k.................-ba
Sziasztok.Új vagyok itt és megszeretném krdezni hogy esetleg tudna segíteni valaki hogy mirt nem működik a 250-es etz-m babetta gyújtással.?(pedig az volt rajta amikor hoztam)
Egyszer beindult aztán se kép se hang.
Vagy esetleg valakinek egy felesleges etz gyújtása?
azt hiszem hanyagolom a szerelös topikot itt már csak diploma és a tudás a minél nagyobb tudás visz minket elöre ... a nemzetunket

20 éve eszt halom a politikusainktol a tv -ben és a rádioban most már a szerelös topik ban is ez megy

dolgozni nem tudo nem akkaró nemzet letünk csak a pofázás megy mit hogyan ..... de ha ténleg meg kell csinálni valamit akkor hivjuk pista bácsit

Igen így van. Bár én hiszek a jóra való szorgalomban és a törekvő gondosságban, akármilyen iskola tartozik is hozzá. Ezért nem értem miért nem fér meg egymás mellett a kettő. Emlékszem - és ha én nem, a szüleim igen - milyen világ volt akkor, amikor a tanult ember üldözött volt, mert a tudásában a rendszer ellenséget látott. Azt hittem, már el múlt ez az idő, de mindig rájövök, hogy még nem. Talán, mire én behunyom a szemem, addigra kihal ez az emlék is.
Igazából nem is túl tipusidegen.12-es évjáratú speed-eken pont ugyanaez van csak nem a szíp kínai cnc tartállyal hanem csúnya műanyaggal.
Egy ilyen pici országnak mint a mienk, aminek szinte semmilyen ásványi kincse, jelentős turista vonzó akármilye -mondjuk tengerpartja- nincs, ami anyanyelvét tekintve abszolút elszigetelt a környező népektől, semmilyen más esélye nincsen a felemelkedésre mint a minél szélesebb körben elterjesztett minél nagyobb tudás.
Egy bérrabszolga-ország soha nem lesz svájc, a szegénység mindig újra fogja termelni önmagát.
Azt szokták mondani, hogy lehetőleg olyan munkák felé kívánatos irányítani a népséget ami a lehető legnagyobb hozzáadott értéket termeli.
A mi lehetőségeinkkel ez az egy út van előre, a többi valahová máshová vezet.
Bár én korábban ellenőriztem, nem voltam benne biztos, hogy nem enged a karmantyú. Jó ként árultam, de féltem, hogy még sem tökéletes. Örülök, hogy írod, hogy bevált. Gülüszemű mosmá' odabasz!
Jóaz hidd el.
Bár mire rájöttem hogy az állító egyben belljebb is nyomja a dugattyút nem úgy mint a nissinen ahol csak a kart tolja ki.
Hol fogott úgy hogy beállt hol meg felkoppant és nem volt fékhatás.
Köcsög digók.
De mostmár béke és boldogság van.
Majd ha lesz ingerem lecserélem.De az nem ebben az évben az ziher.
Kevesebbért vitted el, mint amennyit adni akartál érte. Örülök, hogy bevált. A karral nem tudtam mit csinálni. Nem volt másik és nem fért el. (Merthogy bár a Pannóniákon ez a probléma nem jelentkezik, de az idomos sportgépeken nagy gondot jelent a karok helyigénye - ez el is hangzott ma már.) Egyébként most már bevallom, hogy a kar görbe volt, amikor vettem, Te a szerintem egyenes állapotban kaptad. A kettő között az átmenetet úgy csináltam, hogy kézzel meghajlítottam... Nem túl szilárd anyag.
nézd én nem sértegetni akkarok senkit gyere el hozzám mányra és nézd meg mit lehet diploma nélkűl épiteni 51 év alatt tiszteségesen

szerintem én nem csak egy két karburátoros gépet csináltam meg hanemvagy 30 db 80 -100 éves motorokat amik itt álnak a kis magán gyüjteményembe még 30 db ritka felujitott 25 - 50 éves gépek közt

az hogy te tudsz szépen magyarul mivesen irni ,, ki nem szarja le az hogy te oda teszed a veszöt ahova kell ki nam szarja le ... és az hogy az én adómbol szereztél dipomát azt meg föleg le szarom

mivel te is le szarod az én kicsi tudományom le szarod a lecso- ét mert te érzed magad külömbnek mert te tanult fasz kalap vagy van egy papirod is rola dugd fel magadnak

és az ilyen tudatlan analfabétákal mint mi ne álj le vitázni

szép mivesem el mehetsz a ........
Hubammeg................multkor kihívtak egy lapraszerelt szekrényhez hogy ez szar gyári hibás mert a furatok az egyik oldalon fenn vannak a másikon meg lenn és ő faipari mérnök.
Néztewm 1 percig majd az egyik oldalt fejjel lefelé megfordítva megoldottam a nagy problémát.

Tehát a hülye az bárhol és gombamód szaporodik.
Ez így van, igen. Én magam is ismerek olyan gépész mérnököt, aki egy olajcserét nem tud a saját motorján megcsinálni. Nincs is igénye arra, hogy legalább egy krova készlet legyen a háznál. Csak azért nem kéne mindenkit ilyennek kikiáltani és leminősíteni. Mondom, pláne akkor ha egyébként bukó az általános iskola harmadik osztály. Mert ahhoz képest egy gyakorlati tudással meg nem támogatott mérnöki diploma is rohadt nagy eredmény.
Hogy témánál legyünk a tőled vett radiális főfékhenger szerintem jobb mint előtte.
Szériában sem volt az előző rendszerrel semmi gond de érzetre határozottabb a nyomáspont kisebb kézerővel több visszajelzéssel lineárisabb a fékerő.Nem sokkal KB 20%-al.
Csak az a kar amit szétfaragtál.................
Csak halk megjegyzés, van egy pár gépészmérnök ismerősöm. Na amikor Ők elkezdenek autót-motort javítani... húúú

Persze amikor a zöldséges Jencike meghefteli a 123 merga rugótornyát az sem szakjavítás

de, sajnos eddig amikor tényleges megvalósításról és nem elméleti dologban kellett helytállni én diplomás embertől még csak nem jó dolgokat láttam, csak ugye én azt hittem ,hogy nekik ez megy ,de végül is miért menne, nem szerelői végzettségük van! ,ugyan olyan gányhegyeket létrehoznak mint más, csak nem azt várnád
Vannak dolgok amik jók autodidakta módon tapasztalati úton megszerzett tudással tök jól meg lehet oldani.
De egy vakbélműtétet,szétszállt bokát amiből kiáll a lábtartó azt nem hinném hogy ebbe a körbe tartozik.
És tudom milyen az egészségügy.De most nem erről van szó.
Németországban sem szeretném ha rajtam tapasztalná meg egy otthoni láncfűrészes hentes hogy kell csinálni.
"...mindenki köti az ebet a karóhoz..." Én hétvégenként el szoktam engedni szegényt.
zoli te voltál mostanában orvosnál , ?

EZEK MÁR NEM ORVOSOK ! ...... ezzek csak a betegséget kezelik és nem az embert és ..., HOGY MINT egy fehér egérel fel irom ezt szedje .... ja hogy ez nem jó ....... hát akor ezt ...... ja hogy szarabul lett ...... hát probálja meg ezt ....... nem szünik a fálydalma ..... 4 honap után ... el kűldőm ide ...és ott kezdödik elöröll ....... hid el benne vagyok


és ha mondod neki ,hogy szerinted ezel hehet a baj mert érzed ..mert ott fáj ... mert érzö ember vagy ......

akkor mi a válasz


MAGA VÉGZET ORVOS ? vagy VANORVOSI DIPLOMÁLYA .. nincs



AKKOR minek szol belle ..


na ezt halod a rendelöbe Zolikám !
Ha magától lemerül, akkor valószínűleg zárlatos. Ha feltöltöd és mondjuk egy napra leveszed az egyik sarut és úgy is lemerül magától, akkor kuka. Ha így nem merül le és indítani is tud, akkor viszont valami lemeríti a motorban. Esetleg nem került bele mostanság egy riasztó vagy hasonló? Jók a spirálcellások, pl. a Topin akksik. Olcsók és jók. Nagyobb áramot tudnak leadni és ez indításnál jól jöhet.
Van igazság az oldaladon. De talán a stílusod és a magasság, ahonnan beszélsz nem indokolt. Mert nincs hozzá mérce. Az, hogy helyre pofoztál pár karburátoros talicskát, még nem feltétlen emel ki magasan a sorból. Én pl. építettem ilyet kétkezi munkával a semmiből és működik. Még sem gondolom, hogy én lennék az MZ technológia atyja. Viszont pl. - bár bizonyítani Hozzád hasonlóan(!) én sem tudom - tudni vélem mitől előnyös a radiális féknyereg és a radiális főfékhenger. A megoldás benne van a technikai kialakításban, sütnek róla az előnyei, ami sem tőled (sem lecsotól) még nem hangzott el. Persze, hogy igazam van-e vagy nincs, azt ugyanúgy csak laboratóriummal lehetne bebizonyítani, mint ami rendelkezésre állt akkor, amikor ezeket a felszereléseket megtervezték. Labor meg nincs, itt a fórumban. Tehát mivel bizonyíték sincs, a vita meddő, ha mindenki köti az ebet a karóhoz, akkor az lesz, amit el is értél. Anyázás. Egyébként lehetne egy érdekes eszmecsere is. Amin persze sokat segítene, ha tudnál vessző hiba nélkül írni, hogy a másik diplomás geci is értse, hogy mi a tökömről beszélsz.