Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!

Nekem csak elméleti kérdésem lenne.
Lehetséges e az, hogy egy 250 köbcentis 15kw-os motort lefojtani 11kw teljesítményre, mondjuk egy szervizben, hogy kapjak róla papírt. Utána pedig elvinni műszaki vizsgára. ( Műszaki vizsga elvileg megoldható mert azt már megérdeklődtem ha jól informáltak)
Vajon a rend éber őre nézi hogy hány kw-os a motor, vagy csak a köbcentibe lenne belebu..ulva?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv
Sziasztok! Van egy simson s51-esem és egyáltalán nem vált szét szedtem és a léptető villa elvolt görbülve azt kicseréltem meg a rúgókat és azóta se semmi nem váltózott. A húzóéktengely az pedig folyamatosan beragad! Help Előre is köszönőm!
Sziasztok!

Egy Yamaha YBR250 motorra raktam fel univerzális műszerfalat, KOSO utánzat. A fordulatszámot a gyújtó trafó kis feszültségű oldaláról veszem, ami a motorvezérlőből jön. Alapjáraton 1000-et mutat, majd tiltást húzva 4500-ig megy csak el a mutató. Pedig szerintem több a fordulatszám ahol tilt. A gyári óra össze van törve, nem használható sajna.

Mitől lehet hogy rosszul mutatja a fordulatot?
Köszönöm a segítséget!
Kifelejtetted a középső rárántó gyűrűt.
Nekem három-négy óra üzemet mondtak, betartottam. Szinte sűrű volt a leengedett olaj. És azóta nem füstöl.
Azóta viszont, már egy hónapja hogy kicseréltem, és még mindig nem fekete az olaj! És nem füstöl. Olajlehúzó gyűrű lehetett beragadva.
Sziasztok! Van egy simson s51-esem és egyáltalán nem vált szét szedtem és a léptető villa elvolt görbülve azt kicseréltem meg a rúgókat és azóta se semmi nem váltózott. A húzóéktengely az pedig folyamatosan beragad! Help Előre is köszönőm!
Ok, köszi!
Még jó hogy nem ilyet vettem, a valvot lehet hozzá használni.
Én kerülném ezeket a csodalöttyöket. Akkor már jobb, ha veszel valami ótvar olajat, a régit leengeded és az ótvarral öntöd fel. Mész vele pár km-et, olaj leenged, szűrő csere és mehet bele a friss jó minőségű lé. Szerintem.....
Szerintem tuti hogy a kartergázcsővezérlőt kell cserélni, illetve be kell szabályozni a friss levegő beáramlását a kormánycső végeibe. Persze nem árt kicserélni a jobb hátsó kerékcsapágy 6-os görgőjét sem....
A piros betűs részt elolvasni szíveskedjék.
link
ezt a valvot meg a liqui-molynak az engine flush-jét dícsérték de az jóval drágább és nem hiszem hogy minőségben jobb lenne. Ezzel ugyan ezt kell csak a meleg olajhoz kell hozzáönteni és 5 percig alapjáraton keringeni hagyni, majd leengedni.
Hozzá kell tölteni a régi olajhoz, kb 3-4 órát használni vele majd leengedni és meg fogsz lepődni! A neve: "Motor cleaner" , Winn's gyártmány , olaj szakboltban vettem!
elvileg nem mert, a fáradt olajjal távozik. Most valvoline durablend-em van, direkt ezért vettem valvo engine flush-t mondom azzal mégis tesztelték, aztán a valvo synpower megy majd bele. Csak marha szar hogy betöltöm a friss olajat és egyből elszíneződik mert bent marad a szar ezért gondoltam. A színe még nem is zavarna, de ha keveredik az friss olajnak is változik a tulajdonsága..
Igen ! Ugye átmérőben két tized, akkor a 62,8 mm-nek kellene tágulni :0,62 mm-t, de annyit nem fog. Dugj bele egy tüskét és tágítsd ki.
danke sőőőr
van az a hőfok ahol kitágulná a 2 tizedet, bár akkor már inkább ráfolyna
a jobb csuklóra rá kell baszni egy jó nagyot a pajszerral és elmúlik a jelenség
Nem kell vele szóba állni! Beképzelt tahó majom az ilyen. Annyi figyelemre sem kell érdemesíteni mint az út szélén heverő kutyaszart.
segitséget szeretnék kérni !

valami baja van a motoromnak .... olyan 160 -170 km /ó vissza rakom
3 -ba és huzzom a gázt olyan 8000-9000 fordulatol el emelkedik az első kerék a talajtól ... egészen olyan 210 - km /ó ig tart ..

aztán meg szűnik a probléma

SEGITSETEK
Na ez tetszik Jani ... így kell beszélni evvel a ,, naplopo, nagy pofályu ,lekváros száju , mindenhez értek bandával

hajrá lecsó hajrá lecsó
Szerintem annyit nem fog! Régen volt, de nekem századrésznyi tágulás rémlik.
őszinte leszek: lusta vagyok keresni
2 tizedet kellene tágulnia de inkább köszörülök
Keresd meg a táblázatot amelyik az anyagtól, és a hőfoktól függő hőtágulási együtthatót tartalmazza , és tudni fogod.