Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hali!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudja valaki, hogy Honda Dio Zx 2001 évjárat, mennyi olaj megy az első telójába száranként?
Köszönöm a segítséget!
Hali.
A szijat csak szemrevételezem azt még nem szeretném cserélni meg most nincs rá egy tizesem.Örülök hogy megy majd apránként..........
Most a hétvégén majd a termot cserélem meg ha addig kapok görgőt akkor azt is és asszem 7gr körül keresgélek.
Köszi mindent mindenkinek.
Üdv.
Helló! Tudod, rossz píz nem vész el. Olvasgatom itt a dolgokat és ennyi. Illetve a Te problémádhoz hozzá tudtam szólni. Tehát ha azt akarod hogy alacsonyabb fordulaton induljon meg, akkor célszerű egy kicsit nehezebb görgőt rakni bele, pl. 7-7,2 gr-osat. Illetve jó lenne a szíj szélességét is megmérni, mert 1-1,5mm kopásnál már azt is illik cserélni.
Az a jó amikor van meló. Gondolom, h megy a szezon így sok is a munkád.
Megvagyunk mi is köszi. Nálunk is mindig megy valami szerelés.
Nemrég egy Virago TCI-jével küzdöttem meg, most meg egy robogóba próbálunk életet lehelni.
Koszi megvagyok. Rengeteg melo. Alig van idom idejonni. De hala istennek ez a jo. Veled? Mi ujsag?
Tiszteletem Uram,
Hogy vagytok mostanában?
Tudja a lófaszt... Vettem én is, de egy rakás szart sem ér.
Rendes kiütőset kell venni, az normális...
Nem szabad zsirozni az alkatreszeket mert rakerulhet a szijra. Amiket zsirozni kell azok zart rendszeruek O gyuruvel.
Haligali.
Téged is látni?
Légy üdvözölve.
el voltál menve de most látom hogy meg vagy jőve
Üdv. lenne egy dellorto 34 es karbim az Aprilia Af1 125-öm ről. Hiányzik belőle egy fúvóka.(LEgalábbis szerintem) de találtam ezt a képet interneten amiből ugyancsak úgy tűnik mintha hiányozna a fúvóka. Kérdem én hogy ez hiányzik gyárilag vagy pont erről a képről is hiányzik? Vagy ha hiányzik akkor mekkora való bele, hogy tudjam mekkorát kell vegyek. Előre is köszi.
Köszi az infót!
Eredetileg 6,5 gr-os gögők voltak benne szerintem most a kopás mértékétől kevesebb (6,4 vagy 6,2)mértem.
Csak ahogy nézem itt a gergőknél más méretek is vannak nem csak a súly.fogalmam nincs hogy mekkora a méretük mm-ben de ezt majd egy sublerrel megolvasom.
Azt mondták itt a fiúk hogy kenni nem kell semmit max a csuszkákat kici zsirral azon kívül minden legyen száraz.
Az olvasottak alapján fogok eljárni.Nem tuningolni akarom hanem finomitani.Tehát kisebb gázzal is elinduljon és lassan is lehessen vele mondhatni lépésben tötyörögni stb stb.............
Helló! Hogyha meg vagy elégedve a dinamikával akkor tegyél bele olyat amilyen most van benne. Szedd szét és mérd meg a görgőket. Innentől egyszerű. Elmész a boltba és kérsz egy olyan szettet. Esetleg még nézd meg a csuszkákat is. érdemes azt is kicserélni, filléres tétel. Erre gondoltam.
Szia.
Nekem sajna nix skype-m de majd a hétvégén kitalálok valamit erre.
Az igazság az hogy a számitógépet csak ugatom nem vagyok benne mágus.
Agörgőkészletet megveszem persze nem egyenként gondoltam.
Vagy vmi más is kell hozzá?Menni megy a moci semmi baj csak azért akarom kicserélni mert szögletesek aa görgők kicsit.
A km órám is lehet hogy siet mert nagyon lazán megy 70-nel erőlködés nélkül és azért egy 50 s-nek az sok szerintem.
Nem?
Üdv a Fórumosoknak!
Eladó vagy Cserélhető pár mázsa V2-es alkatrész!
Megtekinthetők: bontospityu.hupont.hu
Tel:06703525376
Üdv KAczkó
Igen valoszinu. Belehet szepen hangolni a valtot es a kupplungot is de ahhoz keszlet kellene. Legalabbis a vario gorko keszlet. Ha skype-n megkeresel akkor adok par otletet amit ingyen meg tudsz csinalni.
Köszönöm.
A váltást most sem érzem.De szerintem majd csak akkor fogom érezni a változást ha magam tapasztalom miután kicseréltem.Most sincs vele semmi különös szépen gyorsul nem ránt csak pl nem egyenletes.
Elindulok vele szépen megindul majd olyan 2000-3000 kb fordulatnál mint egy igásló nekeiindul és húz mint az állat.
Ez lesz kicsit finomabb egyenletesebb?
Finoman fog valtani. Akadasmentesen. Lehetoleg ugyanolyan sulyut vegyel ha meg voltal elegedve a valtassal. Szep tiszta legyen az egesz szerkezet mikor osszerakod.
Szaisztok.
Segitsetek nekem abban hogy ha el vannak kopva a görgők a mociban szögletesre és ha veszek bele újat fog változni valamit a motor?
Nem tuningolni akarom mert megy rendesen teszi a dolgát és nem akarok legyorsulni egy Hayabusát sem vele csak hogy érdemes e vagy észre sem fogom venni ha kicserélem tehát puszta pénzkidobás lenne?
Továbbra is keresek régi Suzuki Swift-re 4 db jó állapotú vasfelnit, a rajtuk lévő használható 4 db egyforma nyári gumival. Olcsón. Lehetőleg olyanok írjanak, akik tényleg el is akarják adni és nem gondolják meg magukat..... Előre is köszönöm.
kinter@freemail.hu
sziasztok van egy 1989es honda cr 125-öm
olyan bajom lenne hogy a kuplungom csúszik és a motor csörög ,ha behúzom a kuplungot akkor is. Mi lehet a probléma?
Nem tudom valaszolt e valaki.
Nos szinte teljesen mindegy a fesszabalyzonak hogy a tekercsek delta vagy csillag kapcsolasuak e. A kulombseg csak a feszultseg ill a terhelhetosegben van ami nem sokat szamit. Ugyhogy ne aggodj. 3 fazis szalai felcserelhetoek.
Köszi az infot az lesz sztem is :)
Hello minden motoros társamnak,sikerült vennem egy kissé gáz 96-98 rm 125-t .Kezdö kérdésem hol lehet kapni a powert mert szeleptörötten vettük meg,lecseréltem a váltóból a fekete olajat és csúszik a kuplungom míg a használt olajjal semmi gond nem volt.a friss olaj:motul transoil expert sae 10w40.....ha valaki tud valamit megköszönöm mert kezdö vagyok szerelésben ezen a gépen,
jó dolog ez, de egy 600as mégjobb
szóval amíg van nagyobb ccm addig én nem látom értelmét ennek a fenenagy tuningnak
a szimóm is tudott menni 90-el (órája szerint) aztán kb 1 üzemóránként dugót kellett cserélni benne
pedig ez vagy 20-22 éve volt akkor még szinte gyárias alkatrészek voltak hozzá
Bakker akkor én jó nagy szart vettem.Komolytalan gagyi.................és van benne termosztát.Ezt elb........m