Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

há persze hogy bírná ! sőőőt ha rágógumit tekersz köré akkor is jó lesz .....
2000 ft alatt lehet kapni tömítésszettet hengertalp hengerfejre ha az az összeg problémát jelent jobb ha az ember gyalog jár ...
Sziasztok

köszönöm az elözö segítségeiteket most egy másik moci hozz kéne egykét jó tanács minap került hozzá egy malaguti f15 fire fox egyszer elindult nálam kb max 50ment nos azóta nem indul el! de a gyertyám vizes nem vicc vizes akkor valszeg henger fejes a kérdésem az lenne van blook tömitö passztám avval ha megtömitem birná ?
sziasztok am 6 os blokkot szeretnék 70 es hengerrel használni szeretném kérdezni hogy milyen csapágyakat rakjak a blokkba( felujítom, felfúrom a megszorult hengert) és a főtengely fogja birni ? mert eddig is a 70 es hengerrel volt használva csak a régi tulajnak megragadt és most én felujítom magamnak :D honda CRE 50 be megy a blokk és ugy vagyok vele hogy most költök rá többet csak ne legyen vele bajom üdv. (ha valaki vágja azt a dolgot hogy az előző tulaj miért tudta 12 es karbival használni a 70 es hengert amikor olyan 19 es karbi kéne hozzá akkor mi a külömbség pontosan miért tegyek 19 eset rá ha 12 essel is megy és kevesebbet eszik ? üdv. ... amugy nem nagyon vagyok jártas még ezekben ezért hülye kérdésnek tűnhet 1-2 előre is köszi : )
CSÁKÓ!Meglett a probléma forrása, el sem hiszitek h mi volt az.Ugye írta, h új a karbi, és mivel nem vagyok milliomos ezért nem a BING féle karburátorról van szó, hanem a Made In Taiwan féle-ről ( Amúgy semmi gond vele, felületek jók, fúvókák, súber stb, megy is most már, alapjárat is jó tehát no problem) ÉS visszatérve az volt ennek az egész-nek a vége, hogy szétszedtem az úszóházat és láss csodás a FŐFÚVÓKA lötyögött, de hogy hogy a picsába azt nem tudom, nem húzták meg , vagy mi? Meghúztam és jó lett, olyan vígan pörög, nem rángat motorféknél, faintos alapjárat, úgyhogy mindenesetre köszönöm a segítségeteket, legalább tudom hogy máskor is fordulhatok hozzátok, Szevasztok!
cagiva mitommal volt olyan probléma hogy önindítózni akartam és csak nem akarta forgatni csak mindig megakadt aztán rájöttem hogy a dugó megragadt és azért nem akarta nemtudom hátha segítség ez : O
De amikor indìtok akkor egyet teker többet nem és olaj szürcsögést hallani a blokk felől.
Szia!

1 lehet zárlatos, 2 lehet valami maitt szorul bent a helyén,
üresbe működik
Szia!

szereld ki azt az önindítót, és nézd meg kint hogy jó-e, lehet zárlatos, és ezért nem forgatja rendesen meg a motort,
Szia!

ha megy de mégsem jó, akkor lehet a főtengelyed van ki vagy a henger,még megy a motor de már nem az igazi,tényleges munkát nem végez csak forog egymagában, ezeket legjobb ellenőrizni, hiába új a szimering , ha a főtengely kivan vagy nincs normális kompressziód..., henger le ott már megtudod nézni hogy milyen a hajtókar és milyen állapotban van a henger dugó gyűrűk csapszeg.
sziasztok am 6 os blokkot szeretnék 70 es hengerrel használni szeretném kérdezni hogy milyen csapágyakat rakjak a blokkba( felujítom, felfúrom a megszorult hengert) és a főtengely fogja birni ? mert eddig is a 70 es hengerrel volt használva csak a régi tulajnak megragadt és most én felujítom magamnak :D honda CRE 50 be megy a blokk és ugy vagyok vele hogy most költök rá többet csak ne legyen vele bajom üdv. (ha valaki vágja azt a dolgot hogy az előző tulaj miért tudta 12 es karbival használni a 70 es hengert amikor olyan 19 es karbi kéne hozzá akkor mi a külömbség pontosan miért tegyek 19 eset rá ha 12 essel is megy és kevesebbet eszik ? üdv. ... amugy nem nagyon vagyok jártas még ezekben ezért hülye kérdésnek tűnhet 1-2 előre is köszi : )
a henger nem vettem még le!a henger fejnél ujj a tömités szimeringet cseréltünk a hajtó karnál jobb bal
Sziasztok kezdő motorosok!

Ha hiszitek ha nem van aki 4 ütemű motorolajjal üzemelteti a 2 ütemű motorját!tehát a flakonon 2T felirat szerepeljen és ne 4T nem 500 forintos Mol-Rekord stb. ezek a híg löttyök nem érnek semmit se,vegyél bármilyen márkás olajat ami 2T-feliratú! Valvoline-Shell-Mobil-Castrol és egyéb más márkájú de minőségi!ami kifejezetten két ütemű motor olaj tehát:2T
régebbi motoroknál jó az ásványi olaj is, erre lehet mineral is írva azaz ásványi alapú olaj, de gyártanak külön keverék képzésű motorokhoz is olajat,pl. robogók-endúrók, ahol van az olajnak külön tartálya.
Szia!

milyen állapotban van a motor forgórésze?főtengely hajtókar alsó része,dugattyú henger gyűrűk állapota,innét kellene elindulni,mechanikusan kéne először is ellenőrizni,illetve hogy a forgattyús résznél nem-e fúj ki valahol henger talp hengerfej tömítésnél is nézni.karburátor csatlakozásnál is megnézni hogy jók -e a felületek, de ha alapból nem tudsz szerelni, nem tudod mit miért csinálsz akkor nehéz lesz megcsinálnod, a sok tanács ellenére sem,,,,,ezekről mit tudsz?
Szia!

milyen állapotban van a motor forgórésze?főtengely hajtókar alsó része,dugattyú henger gyűrűk állapota,innét kellene elindulni,mechanikusan kéne először is ellenőrizni,illetve hogy a forgattyús résznél nem-e fúj ki valahol henger talp hengerfej tömítésnél is nézni.ezekről mit tudsz?
Apuci...
Nálunk tuti nem lehet tantárgy, mert már nem járok suliba Én sem emelem az egekbe a motorszerelői szakmát, de az autószerelőit sem. Egyszerően nem szabad egy kaptafa alá venni, és kész. Nem értem mit nem érteni ezen Oké, hogy mindkettő nagyjából azonos törvények alapján működik, de teljesen más a két eszköz...
Egy bizonyos fokig egyébként én is saját magamnak csináltam az autómat, nem vittem szerelőhöz.. Főleg miután megvétel után 4 hetet ott állt nála, "főnök, nem tudok rá jönni mi baja" szlogennel el hoztuk méregdrága forintokat fizetve.. Otthon kiderült, hogy ez a szerencse csomag arra nem volt képes rá jönni, hogy a TPS mind három vezetéke szakadt volt, és ezért nem volt képes értelmesen járni szerencsétlen autó... Na mindegy. A lényeg akkor is annyi, hogy más a két szakma. Cukrász se áll neki a pék munkáját végezni, pedig étellel foglalkozik mindkettő.
de valami olaj szürcsögést hallani
Akku, önindító, önindító-relé, bendix.
Hello!
Az lenne a problémám,hogy az Sr 50-en nem megy az önindító!
Az aksi jó!
Néha egy kicsit teker de valami olaj szürcsögést hallani.
Mi lehet az és lehet-e,hogy attól nem teker rendesen?
Sziasztok HELEP HELP

olyan problémám van nem tudom meg javitani a mocim!
Hiba: Nem tudom be índitani a motort blokk am6 karbi puc, gyertya csere, membrán csere kuplung szimering csere+fuvokák !a probléma nem változot ha erösen tolva van beindul de nem forog ki 10el megy kb fulladozva durog leáll minden alkatrész cserélnél ez csinálja milehet a probléma oka lécci segitsetek nekem!
Jah.
Vannak autószerelők, akik alapból az autószereléshez is hülyék.
Azok nem állnak neki egy motorkerékpárnak.
Mellesleg nem kell itt a mennyekbe emelni a motorszerelői szakmát, nem ócsárolom, de nem is fogok hasra esni előtte.
Általában akik elkezdenek oda járni, olyan beképzeltek lesznek, mintha minimum ők találták volna fel a fényt!
Nálatok ez is tantárgy?
Helló.

Segítséget szeretnék kérni yamaha yz 85 04 es motorba lehet világítást építeni?Generátor belefér? Vagy ha nem mi módja van világítást tenni rá? Azért kell a lámpa hogy este lással vele erdőben. Irányjelző nem kéne csak E/H lámpa Na milyen módok vannak? Hallottam olyat is hogy ledlámpát tettek wr fejidomba az jó
megoldás? vagy lehet generátorral? Mert úgy hallottam nem fér a vázba bele. De a hasznaltauto.hu-n is láttam egy 125 ös lámpásított példányt. Köszi. előre is!
most kézi anyagmozgató
de kertész a szakmám
már iskolás éveimben is ügyes voltam ám mert amikor a t4k kuplugbowdenje elszakadt kezembe nyomta a műhelyes az újat hogy cseréljem ki
nem volt kedve a napon izzadni vele....

a mostani fiatalok meg azt hiszik olyan a szerelés mint a számítógépes játékokban, nyomsz 3 gombot és új a verda
Ini, mi a munkád?
hát nagyon nem de azért sajátomat nem viszem senkihez magamba bízok másba már kevésbé