Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

*Schuberth.
Vagy: jóféle füldugó és akkor csak kényelem (fejforma, súly), tetszés (minta, forma) és extrák (felfújható állpárna, napszemcsi, cserélhető plexi) alapján kell választani.

Köszi a linket Zoli! Sajnos a Louis sajátmárkás budget termékeit nem nagyon szeretem. Van egy tantáskám, de nincs tartása, össze van esve, a merevítők darabokra törtek.
Ezt válogattam ki közben:
XS312 tanktáska,
XS313 üléstáska,
és 359FZ konzolra (már meglévő platni és dobozzal) V46-ot szerelve,
meg Givi EA10X (X egy szám helye) nyeregszett - ez már megvan.
Biztos a fejemmel van a baj, de én egy plusz szivacs nélkül 30-40 percig elvagyok a Sohei-ben, de aztán legszívesebben a fejemmel együtt tépném le. Ez csak akkor ha az állrész le van hajtva, felhajtva nem nyomja a fejem.
Komplexebb dolog ez a sisak kérdés.. én személy szerint biztos nem a csendességi fok alapján vennék sisakot (persze van az a zajszint, ami egyből felejtős lenne), nem is értem azt a sokaságot, aki nem füldugózik, hanem keresi szent grált.. a süketszobát, ahelyett hogy betolná a fülébe a füldugót, és válogathatna sisakok százai között

Schubert?

Amúgy a füldugó biztosabb módszer mint 300 féle sisakban keresni.
nem hagyott nyugodni az üléstáska dolog.
60 euro belefér a keretbe?

Egész pofás.A maga nemébe.
Hát amiket én eddig a Shoeiról hallottam és olvastam az alapján azt szűrtem le, hogy minden tekintetben kiváló és csalódásmentes sisakokat gyártanak, csak nem kifejezetten csendesek.
Gyártó sisakja és sisakja közt is van elég nagy különbség.
Nem mindegy hogy pályahasználatos vagy túra.
A quest lehet kevésbé zajos is.
Amúgy nem FZS-600-ad van, hanem FZ6S-ed (vagy, ahogy hivatalos, de én nem szeretem: FZ6 Fazer). (Az S-t végülis már mindegy, hogy rakod a végére, működik akár egyben, szóközzel, vagy kötőjellel is)
krossz bukó és a szemüveg letépőfóliái csattogása után már minden zárt sisak csendes
Amennyiben az ADAC-ot hitelesnek lehet tekinteni...
Hát a Shoei NeoTech az nem süketszoba. Jó, jó, de na. .-)
Szerintem 100e folott vannak csendesebb sisakok.
De azok se suketszobak.
Inkabb egyeni turokepesseg es az idomok helyzete az amitol valakinek csendes valakinek zajos.
Szoval shoei vagy schubert.
Bar szerintem a schubi nemileg csendesebb.
A Caberggel nekem is rossz tapasztalatom volt, fél óra múlva visszavittem, mert orkánszerű hang volt benne menet közben (V2R volt). Előtte a HJC FG14-el meg voltam elégedve az orrmaszkot kivéve. Szerintem az ritka rossz formájú, de levehető így anélkül használtam. A HJC legnagyobb problémája nálam az volt, hogy az M-es elviselhetetlenül vágta a homlokomat, az L-es meg egy év után úgy kitágult, hogy mozdult menet közben a fejemen. Nyilván a fejformám nem passzol a márkához. Most Scorpion EXO750 van (akciósan 40 e. volt), ebből tökély az M-es, de ebben nincs napszemüveg. Air pump-os, így igen jól illeszkedik. Nekem sisaknál a szempont sorrend: Ne legyen műanyag a héj, duplaD csat kell, lehetőleg minél csendesebb legyen, jó plexi, és csak ezután a napszemüveg, Air pump stb... Lehet szemüvegesként beszereznék egy dioptriás napszemüveget munkáltatói támogatással (ha lehet), és egyből kibővülne a választék.
Köszi szépen!
Ojj, akarom mondani, HJC-ket!
Az ADAC nagyon komoly tesztnek veti alá a sisakokat, nézd meg, hátha értékeltek Shark bukókat innen az olcsóbbak közül is. Sajnos németül nem tudok, az kell hozzá.
Ezt megtaláltam. A kérdés az, hogy melyik jó. AZ FG széria csendes és jó, de nem szemüveges. Az IS-16 a sharp teszten leszerepelt. Bár a IS-17 5* de nem tudom mennyire zajos. Bár a Sharpon jól szerepelt az én mostani sisakom is, de nem tartanám jó sisaknak.
Innen tudsz válogatni: http://www.hjc.hu/index.php
Sisakot szeretnék venni. Első sisakom egy kifutó modelles HJC volt. Totál alap. (Zárt). De meglepően csendes volt és stabilan állt a fejemen. Sajnos estem vele így vettem másikat. Akkor már Caberg lett napszemüveges. Ideje cserélni. De nem vagyok megelégedve a Caberggel. Nem esik szét, nem hullik szét (már 4 éves), de nagyon zajos. 100 körül már szétbasz az ideg. Főleg ha az asszonnyal megyünk és sisakbeszélő is van. Szart se hallok, pedig profi cucc van a sisakban.

Újra HJC-n gondolkodom. Tudtok ajánlani olyan 60 körül értelmes sisakot amiben van napszemüveg? Ugyanis szemüveges vagyok így muszáj azt vennem.
A disznók közé.
Ne szerénykedj Zoli 32 echo.. sok év után téged is kisorsoltak és mehetsz a szigetre
Olaszország.
merre mentek
Ja..............szokom olyanokat is.
Azt nem mondtad hogy limitált a költségvetés.
Abban is topp vagyok.
1500-ért vettem egy decathlonos 10 literes gyerekhátizsákot.
Levágtam a pántjait,raktam rá 4 műanyag csattot,a segédvázban meg a másik felét a csattoknak egy-egy szíjjal felrkva simán fenn van fixen a cucc.
Talán az összköltség a 2 rugót se érte el.
Picit csomagbubus vagyok mindenre kitaláltam a megoldásokat.

http://www.sportmotor.hu/motor...
Bírom a stílusod Zoli. Ajánlod, holott te egy évet vártál rá, hogy megleld, közben kellett kapcsolat is, hogy hazahozd. Kalandregényeket is csíped? Lehet ez már szkifi?