Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A fogás mértéke a kérdés. Az, hogy egy kicsit hozzáér a betét a tárcsához, bekopás után is normálisnak mondható egy bizonyos szintig. Nézd meg közelről, hogy a pedál felengedésekor egy picit visszamozdulnak-e a dugattyúk. Kb 0,5 mm visszamozdulásról van szó. Ha ez egyértelműen látszik, nincs gond.

Csavar csavarboltból, de mondd meg, hogy olyat adjanak, ami bírja a 40 Nm-t. Én nem szoktam beragasztani, ha meghúzod nyomatékkal, az a csavar nem megy sehova... Vigyázz az új csavarral, az aluban könnyű elcseszni a menetet.
Akkor holnap újra szétszedem és tolok neki WD40-ez. Elvileg vissza kéne csúsznia automatikusan ha nem nyomom ugye?
Csak az elsőre van tippem és szerintem az nem normális. Nekem kicsit szorultak a dugók, de pont aktuális volt a fékpofacsere és akko karban lett tartva. Nem húzódott vissza teljesen és ha minimálisan is, de folyamatosan fogott. Kis mértékűt kell elképzelni, mert csak tolás közben, és álló motornál a kereket forgatva tűnt fel.
Kis WD40, kis ez, kis az és máris tökéletes volt.
Sziasztok!

Két kérdésem lenne.

1. Normális az, hogy kicseréltem az első fékpofákat és visszanyomta teljesen a dugattyúkat, felkeményítettem újra a féket és súrol ha nem húzom a féket. Be fog kopni és akkor szabadon fog futni a kerék?

2. A hátsó fékpofa cserénél lazításkor eltört a féknyereg tartó csavar. Szerencsére már meglazult és ki tudtam kézzel csavarni. Hihetetlen nem? Ezek ragasztózva vannak? Ha jól láttam igen.
Hétvégén mennék túrázni erre itt fogom a törött csavart. Holnap kéne vennem Pesten. Nem tűnik különlegesnek. Szerintetek találok? Egyáltalán hol keressem? Sima csavarbolt? :)
Lehet én vagyok olyan otthon bütykölős, de nem értem miért kell egy olajcsere miatt szervizbe futni. Nem csak az ár, bár az is szempont, de nem szívesen adom ki a kezemből a motoromat. Meg nekem elég macerás beadni szervizbe is, mert csak hétvégente vagyok motor közelben, akkor meg a szervizek nem dolgoznak.
De az árkülönbség se semmi, 1-2 tank benzint tuti megspórolok vele. Nekem otthon kb. 10-11 ezerbe kerül. Mennyiért mérik szervizekben? yamahánál szűrők és olaj is tuti drágább. Én megkockáztatom a 2 tank benzint is.
Netalán nincs elfekvőben egy db killer rajzotok?
Amin méretek is szerepelnek.
Cégnél legyártatnám, csakúgy kísérlet képpen, milyen hangja lenne kipumnak.
a mai motorozás után énis rájöttem hogy a wr-em hangos. vagyis a cross szemcsiletépőfóliái olyan szépen zúgnak mint most a fólem 100 km után hosszabb túrára tuti zárt bukót viszek legközelebb
Igazad van! Ugyan azt a sisakot használom a Yamahán, mint az Aprilián Mégis sokkal zajosabb!
Igazad van, a hasidom nagyot dob rajta!
Sajnos tartó nincs.
Adatlapomon megtalálód a mail címem. Ha oda dobsz egy levelet, akkor tudok még képeket küldeni. Meg írok egy árat.
még egy hasidom és teljesen jó lesz :) mint az enyém
Átérzem a helyzeted, én 194 vagyok. Engem csak kényelem szempontjából a menetszél zavar 130 környékén és felett, pedig nagyobb plexim is van. Üléspozícióval nagy bajom nincs.
Persze lehet, hogy az én 190 cm-el van a gond! az aprilia nem volt kicsi,de nem lehetett vele lassan menni!
Hát mit mondjak tegnap egy YZF mellett álltam a parkolóba, hát a Fazer egy cseppet sem volt magasabb mint az. Nem is értem miért mondják túra sportnak ezek után...
Nem a Yamahánál, de motor szervizben! Amúgy tényleg makulátlan,bár nekem kicsit alacsony!
szép motor. szakszervizben cseréltetted az olajat?
Bármikor indulhatunk, a lényeg hogy max olyan 3ig tudok lenni. Ha tudod majd szólj
A gyerekkori álom a Monster. Valami nagyobb blokkal, nem azért mert 100+ LE kell, hanem mert az tetszik.

R1200GS ami néha tetszik, néha nem is tudom. Persze lehet az életben nem mennék le az aszfaltról, akkor meg minek...

És mint minden, ez is pénztárca kérdés is lesz. Majd akkor...
Mit vezetnél legközelebb?
Igazabol semmilyen formaban nem tetszik a narancs szin, (sőt) de Fz6n-en valamiert igen.

Egyebkent jo esely van ra, hogy nehany ev mulva a kis tanitvanyome lesz a motor, és akkor bejon az elso gondolatod. .-)
Először arra gondoltam, hogy csajé, aztán beugrott, hogy lehet egy érzékeny lelkű srácé, aki rózsaszín motorral jár. Csak ugratlak!
Elsőre narancs Fazerre tippeltem, de el tudtam volna képzelni feketén is, bár én a feketét inkább sötétebb színekkel párosítanám, ha az enyém lenne; ebből indultam ki.
Nem feketére? Hanem? .-)
Holnap tudom biztosra mondani a pénteken, de 90%, hogy jó lesz. Mikor indulnánk?
pedig reménykedtem ,hogy nem csak én nem találtam meg
Vágom, ehhez nem volt meg sajna.