Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mennyi esélye van a sikeres garira?5%?
2 óra alatt fogy ki a benya a motoromból 150-170 közötti országátszelős tempónál, szóval a 3-4 óra tényleg nem jön ki
Elég furán? Azóta megy vele a szopás... mert garanciában ki kellene javítani a srácnak az egész hóbelevancot, mert elmérte. 1 hetet volt fent a gépen, ami pont 6 nappal volt több az indokoltnál

Viszont most perpill nem nagyon tudok pattogni, hogy mi van vele, mert épp kardánt cserélünk a gépen. De a lényeg az hogy van ilyen nyuszifül gyárilag a Divihez, neki is annak a megjelenéséhez hasonló bukócsövet kellett volna készítenie.

Egy elvárásom volt a hasonló megjelenésen túl, hogy ne érjen le hamarabb mint a lábtartó. Na ez nem sikerült, és még a "mester" még bele is fejlesztett az elsőbe egy plusz merevítést, ami fékezéskor beleért az első sárhányóba, így kikapva nagy fékezésnél az ember kezéből az irányítást. Kész életveszély volt! Ezen kívül volt még pár bosszantó apróság, de a lényeg az hogy elkúrta nem kicsit..

Az indoka is jó volt, amivel el tudta bagatellizálni.. addig felesleges dönteni a motort. Mondjuk láttam a motorját meg a majrécsíkját is, hát igen, aki nem tud motorozni az ne nagyon gondolkozzon motorozásról más kontójára

Petya89 csinálta... követte el. 1 hónapig kotlott a motorom felett, az erdetei vállalási határidőt állandóan húzva. Novemberben elvitte a cuccot garanciában kijavítani (pedig a problémát szeptember elején jeleztem neki, egy héttel az átvétel után (házon kívül voltam motorostól))... március végén írt hogy mi legyen, megírtam neki hogy javítsd ki basszus.. 2013 szeptember óta ülsz a pénzemen. Mit ne mondjak azóta se keresett..

Lényeg az hogy szeretnék a Divire egy olyan, alkalmanként feltehető csőrendszert mint ami a Police verzión volt, megfejelve kiegészítő lámpákkal.

Bár ahogy halad az ügy, lehet hamarabb lesz FJR-em mint Petyától bukócsövem az XJ-re

Dióhéjban ennyi.
Petyát inkább nem minősíteném.. mert nálam már minden téren megbukott
Plusz adalék hogy ami igen hangos az va folyamatos nagy sebesség.................közúton meg nem megyünk 3-4 órát egyhuzamban 150-el.
Miért döntöttél a "nyuszifül" mellett? Elég furán néz ki.
Persze hogy hangos... volt egy cikk régen a bukósisakok zajosságáról, ott látszódik is az adatokból hogy 10 km/h sebességnövekedés 1-2 dB közötti hangerősség növekedést okoz (minden sisaknál), 7dB növekedés pedig már azt jelenti hogy duplázódott a zajszint. Gyorsan menni csendben éppen ezért nem igazán lehet..
Hali! Mennyire jönne ki a füldugó ha többen rendelünk? Múltkor pályán megfogadtam hogy veszek, 140es tempónál kibírhatatlan volt a zaj, pedig elvileg egy Nolan N86 ennyire nem kéne hogy szar legyen...
Soha nem értettem ezt a füldugó kérdést... mondjuk soha nem is volt 8k-m füldugóra.

Egy átlag sisak, 95-105 db közötti zajt produkál a jellemző utazási sebességnél.. 120 körül. Egy Schubi 85-90 között marad.

Na egy átlagos munkavédelmi filléres füldugó SNR (Egyszerűsített Zajszint Csökkenés) értéke 25-30 dB közé esik, magyarán egy ilyen átlagos füldugó átlagos sisakkal kombinálva nem csak hozza egy Schubi gyári zajszintjét, hanem annál halkabb is lesz.

Az pedig hogy egy ilyen mezei füldugó minden sávban csökkenti a hangerősséget, nem akkora gond. Szirénát ilyesmit ami bőven 100dB fölött szól, vagy egy dudát ebben is meg lehet hallani, az összes többi forgalmi zajt meg füldugó nélkül se hallaná az ember, mert a süvítő szélzaj elnyomná.

Szóval nekem van otthon egy doboz tizenforintos füldugóm.. valami 1000 darabos kiszerelés, elég rég megvan és még elég sokáig elég is lesz
Én ezt a füldugót használom, és tuti!
3M és csak 500 Ft- a munkavédelmi boltban.
Na igen, pl olyat hallottam mar, hogy az alpine-nak a worksafe-je az kb u.az, mint a motosafe sarga szurovel... igaz, csak egy fele szurovel, cserebe fel annyiba kerul: http://www.alpine-gehoerschutz...
Bar a teszteken a zold szurot dicsertek idomos/fel idomos motorokkal turazason...
25,-Ft csak képletes volt, annyiért egyszer használatosakat lehet venni, de lehet még azt se. Egy cukorka drágább.
Ha van bármilyen más motorozáshoz praktikus (legalább kicsit szűr és nem tompít mindent) dugóról tudomásod, kérlek oszd meg velünk. Igaz most nem, de anno szétnéztem és nem leltem.
A 25 és a 8000 forint közt van egy masszív árkülönbség.................nézz szét e között a két ár közt és lehet találsz jót is.
Rendben, varok estig, hogy jelentkezik-e mas is, oszt akkor rendeljunk.
Aki meg mar nem hezital, hanem biztosan szeretne, az irjon nekem egy mailt a lowrid-r@freemail.hu-ra, es ott majd az atvetelt is meg tudjuk beszelni (errol annyit kell tuni, hogy nemeteknel dolgozom, szinte minden hetvegen megyek haza vagy en, vagy altalaban valamelyik kollegam/ismerosom, ezert a szemelyes atvetelt preferalnam Budapesten).
Én sajnáltam az árát, de régebben megvettem 8e-ért. Ha már hárman vagytok, az az ~5500,-Ft nagyon kedvező. Én azt látom - bár javítsatok ki, ha nem - hogy vannak a párszáz forintosak, majd ez az aránylag drága, szóval nincs sok választás. Vagy veszel 10-féle olcsót és az egyik majd csak jó lesz, esetleg "teszteket" olvasol, vagy maradsz ennél, ami tuti jó, kipróbált és közkedvelt.
Tehát ezzel most rá akarsz beszélni? Tényleg hajlok rá, hogy rendeljünk közösen, ha úgy occcób.

Én azt vallom, hogy olcsó húsnak híg a leve, ezért megpróbálok minőséget kihozni mindig a leggazdaságosabb módon. Lásd 204 dolcsis AS-30, vagy 18e Ft-os Givi bukócső. .-)
Engem érdekelne.
Biztos mondják majd, hogy a 25,4 Forintos füldugók is ugyanolyan jók, de szerintem nem. Én vettem néhányat tanuláshoz (mert mikor nincs kedvem, még a légy zümmögése is idegesít), de mikor kimentem a mosdóba és ért egy kis "menetszél", agygörcsöt kaptam 15 másodperc alatt, susogós volt. :D Oké, lehet, hogy túl van árazva, de a legtöbb dugónál jobb is.
Én filózom rajta.
Nincs is jobb dolog, mint idiotasagokat enekelgetni a buko alatt.... olyan jo akusztikja van, hogy neha konnyesre rohogom magam :)

Valakinek szeretne meg venni ilyen dugaszt (alpine motosafe)? Ha ketten vagyunk, olcsobb, es meg nemet cimre is tudjuk rendelni, oszt akkor az meg versandkosten fraj, ami jo: http://www.gehoerschutz-versan...
Utana budapestre el tudom vinni.
Az nem a füldugó miatt van. .-)
Én Alpine-t használok és azon túl, hogy tényleg hasznosan szűr, használata közben egyedül érzem magam a sisak alatt, de egy idő után a hangok elkezdenek beszélni a fejemben.

Sziasztok,
Ha mar szobakerult a fuldugo tema. Valaki hasznalt mar alpine motosafe fuldugokat? Ha igen, mi a velemenye rola?
En eddig csak a jo kis 50 forintos narancssarga szivacsosat hasznaltam, azt iscsak autopalyan (1 evben mondjuk halistennek csak 2-3szor fordul elo), ami valoban tompitja a zajokat, viszont annyira nem szeretem az "izolalt" erzes miatt, es ezert turazashoz nem is hasznalom. Igazabol tenyleg jo lenne egy filteres fuldugo az egesz napos karikazasokhoz, amit pl tankolasnal, rovid fenykepezos megallasoknal nem kellene kivenni az orditozasok elkerulese vegett, csak hat ugye 7-8000ft....
A sok pályázáson kívül az olajnak extrém terhelés az is, ha valaki viszonylag rövideket megy pl. városban - vagyis ha sok a hidegindítás.

Így pl. a városban sokat használt használt motoroknál/robogóknál egyáltalán nem indokolatlan a gyakoribb olajcsere.

Ha csak túrázni/hosszabb utakra van használva a gép, akkor tényleg felesleges hamarabb cserélni az olajat.
Múltkor mentem egy "endurance" gyors kört, megnéztem hogy bírok 190 km-t megállás nélkül. Egész jól elvoltam, de a végére a füldugó frusztrált, nem éreztem komfortosnak. Nem fájt, nem nyomott, alig éreztem, hogy bent volt, de ahogy csillapította a zajokat, meg amiket átengedett, furcsa hatást keltettek, nyomást éreztem a fejemben, de nem nagyon van más megoldás.
Ennyiért kapok egy hjc fg-15-öt, 1-2 sötétített plexit és 2800 pár füldugót.