Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tuddtam, hogy lesz aki belépköt " " közé kellett volna tennem Node, akkor is megmagyarázom

Szóval a bőrruha annyira testhez simulós és aerodinamikus, hogy olyan mintha siklanék, legalábbis én ehhez tudnám hasonlítani az érzést. Mint amikor te vagy a vitorla a szélben. Áh mindegy. Próbáld ki és megérted
" rá tudok feküdni a menetszélre"

mit?
Konditerem nem jáccik?
Azért, mert fáradt az egésznapos meló után és valahol ki kell töltenie a feszkót
A bőrkabátnak az a dolga, hogy passzentos legyen, motoros pózban legyen kényelmes. A cordura meg kényelmesebb, nem nyúlik, ha aláveszel szezon elején végén egy pulcsit, cserébe nem olyan aerodinamikus. Én azt vettem észre a bőr cuccomba, hogy rá tudok feküdni a menetszélre. Cordurában nincs meg ez a feeling, viszont cserébe nem véraláfutásos a könyökhajlatom egy nap után. Szerintem egyik sem kevésbé biztonságos mint a másik, ha jó minőségű. Kinek mi jön be
Természetesen nem elküldeni akarlak, de miért csak negatív kommentek írására veszed a fáradtságot?
Te minek jársz ide?
Utóbbi 4 hónapban, mióta újra olvasom egy fórumot, csak ilyen vagy ehhez hasonló "beírásaid" voltak.
Szarok lesznek azok is.
Állati.
B*ssza+, ez k*rvanagy!
Én anno végigpróbáltam az egész budapesti kínálatot és így döntöttem a cordura és bering mellett.
Az egy nagyon helyes pont, hogy bevallod, hogy nem egy árkategóriában volt a kettő.
A bőrben én nem éreztem magam annyira jól, elég nehezen lehet benne mozogni és kényelmetlen. A turacordura meg hihetetlenül nagy volt. A sportosabból egy vastagabb anyagú jött be. Ebben mozogni se olyan könnyű, de azért még mindig nem bőr keménységű. Eléggé jól passzol rám és sokat tud.
Majd ha pályázok, akkor veszek bőrt. Vagy ha Michael Dunlop-ot ki akarom előzni a Ballagary-ben, de normál használathoz közútra bőven elég még a közepes cordura is, a felsőkategóriás meg pláne. Az már csak marketing maszlag, hogy melyikben halsz meg, és a többi mende-monda.
Biztos hogy veszek majd egy bőrt is később. Próbálgattam azokat is még a múltkor, persze hogy ég és föld a kettő. Én is Beriket akartam venni, de egy darab volt már csak akkor, azon meg hezitáltam. Amire rászántam volna magam addigra elvitték azt is... Berikből nem is lesz több azt mondták az üzletben, kb másfél éve nem kaptak tőlük árut... Pedig az lett volna a legszimpatikusabb. Kív leszek azokra a Mugenekre amik majd most fognak érkezni.
Én a héten vettem egy ilyen spidi bőrkabátot. De felvételkor nekem ég és föld a cordura kabátomhoz képest, jobban illeszkedik mindenhol, biztonságosabbnak is érzem. Egyenlőre nálam egy pont a bőr javára. Bár elég gagyi volt a cordura kabátom, egy hasonló árkategóriájú cordurát azért egyszer még felpróbálok.
Én ilyen szövetkabátot vettem elsőre: http://www.revzilla.com/produc...

Szeretem, igaz aszfaltot még nem töröltem vele, mondjuk tervben sincs. Szellős, de ha a derekába rejtett esőbélést beleteszem akkor száraz is. Egyszer elkapott egy olyan zivatar, hogy az Alpine stars csizmából konkrétan úgy öntöttem ki a vizet, de a kabát alatt száraz voltam.

Januárban pedig vettem egy ilyet a SuperZone-ban, mert akartam egy Berik bőrt:
http://www.motorcycleaccessori...

A fotón nem látszik, de eléggé szita. Nem igazán meleg még mostanában...
Volt olyan is, de nekem az nagyon rövid volt, ez meg legalább takarja a derakamat is. Méretben meg vaciláltam egy fél órát az XL és az L között, végülis L-est vettem, pedig 194cm és 94kg vagyok :) Sokkal passzosabb, és a protektorok is jobban a helyükön vannak. Elvileg ez is vízálló, meg szellőző nyílások is vannak rajta, de ezt majd meglátjuk. Szerintem ígyis-úgyis bele fogok rohadni...
Mert egyszer elkapott az eső. Haverom amire felvette az eső ruháját már át is ázott. Nekem meg belül teljesen száraz volt, csak egy kevés víz ment be a slicc felett, ahol nincs összehúzva a kettő, de az se volt vészes.

Már megbeszéltük e-mailben és már meg is vette a gyűrűket. Otthon van tartalék szűrű azt tudom lemérni, ha le tudom egyáltalán. Azt javasoltam vegyen mindegyikből és ami jobban passzol azt rakja fel. Így nem 100 forintba, hanem 200-ba kerül a javítás.
ok. rendeztem
Honnan tudod, hogy az esőnek is ellenáll?

(Lentebb a karbi-kérdésre nézz rá!)
képet meg nem töltötte fel... (van mximális fájl méret, amit fel lehet tölteni?)
Sziasztok,
Szeretném eladni a micron dobomat a 05-ös FZ6S-emről! Amit tudni kell/lehet róla: nem E betűs! Annyira nem E betűs, hogy E betű helyett a "not for road use" van bele írva (lsd. a képen). Az első tulaj vette és szerelte rá egyből, miután megvette a vasat. Db killert sosem használta benne, de megvannak. 13000km-t volt használva. Én tavaly vettem a motort, és egyből visszaraktam a gyári kipufogót (mert külföldön használom a motort, és nem akartam a policájjal vitatkozni). A hangja szép, de csak db killer nélkül hallottam, nekem úgy egy picit erős volt. Itt egy videó a hangjáról (nem az én motorom, és nem is az eladó dob, de típusra ugyan az)! Ha érdekel, tudok még képeket küldeni, Budapesten lehet megtekinteni. Árról megegyezünk.
Én sportos cordurát vettem. Szóval olyan szabású mint egy bőr. Nem hatalmas, de rossz időben bele tudom tenni a bélést, és van rajta zseb is. Goretex-es így nem rohadok annyira bele nyáron. És még az esőnek is ellenáll.

Az első 1000 km-t egy sima bőrkabát + gerincproti társaságában tettem meg. Annyira nem volt vészes, amíg megtaláltam a tökéletes ruhát jó volt.
Igen tudom, én is azt szeretnék majd, és a múltkor azt is néztem csak nem vettem meg... Mondta a srác hogy kb másfél hónap és jönnek az új bőrdzsekik olyan 60 körüli áron. Én most csak anyagi okoból vettem meg ezt, mert egyrészt már kell egy kabát és nincs másfél hónapom várni, másrészt a 30 az a 60 fele, és most nekem nagyon számít :)
Azt hiszem nem volt rossz vétel, aztán majd ha minden más meglesz és lesz felesleges pénzem amit nem tudok már hova tenni jöhet a bőr :)
@Athlonator
A lényeg lemaradt... mikor én kerestem fejidomot csak újat találtam, vagy kissé sérültet, aminek a vételi árával, javításával és festésével közel ott járt az ár, mint az újé. "Ricsibontó" még népszerű, ha viszont nem tört ripityára, érdemes lehet ragasztatni műnyag-szakértővel.
Ha ilyen fejidomos géppel esik az ember, elsőre az törik, szóval kevés olyan bontott FZ lehet, aminek a feje ép.
Amennyiben tetszik, még azt is megfontolhatod, hogy "streetfighter" arcot kölcsönzöl neki.
@Athlonator
Sajnálattal olvasom! Van, akit megvisel, van, aki gyorsan túl lesz a lelki dolgokon és szinte meg se kottyan neki; te nem tudom melyik csoportba tartozol, de mielőbbi "gyógyulást" neked meg a motorodnak is.

@soost
Arra célzott az úr, hogy illik kitölteni az adatlapod néhány infóval, de legalább a motorod típusával, mert az ilyen üres oldalak könnyen moderálás alá kerülnek.

@Canga81
Nekem is volt kettő kordura kabátom, mielőtt bőrre váltottam. Ahogy ez a vékony (duci kordurához képest vékony) bőr rám feszül sokkal kényelmesebben érzem magam, könnyebb mozogni a motoron, kanyarokban dönteni is. Őszre lehet még felveszem, de motorozni sokkal jobb élményt nyújt a bőr és a SuperZone-ban - ahol vettem én is - a bőr is teljesen elérhető áron van.