Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Látom, nagyon fel vagy háborodva. Sajnos a motorvásárlás ilyen. Nem Te dirigálsz. Ha nincs pénzed, szopó van. Ez egy ilyen disznó luxus hobbi...
Üdv.
Sikerült bukógombát venned? Ha igen, melyik márkájút vetted?
Kb egy hónapja volt olyan Fazer "eladóm" akit felhívtam és egész szépen alakultak a dolgok a telefonban, pl. elég rugalmas volt az árban (ez mondjuk gyanús volt), aztán kértem még tőle képeket az e-mail címemre, mivel a hirdetésben elég silány képek voltak.
Namost azóta egy fia kép nem jött, hagytam is a francba az egészet, árulja csak a szarát (még mindig fent van hirdetése), ahogy akarja!
Reális?

És ez?

Az utóbbi hónapok óta van fönt...vagy csak reklámozni akarja ,hogy ilyen áll a garázsában?
..sorolhatnám..
Képes motor, Apród, stb.
..de ezeken is nehéz találni a hahun nem szereplő vasakat.
A hónapok óta tartó keresésben igen kiokosodtam !
Nade csaknem a tengerben motoroztak vele ?
Jólvan, tudom a pára megminden, de ott még az utakat sem sózzák..
Egy tényleg 30 ezret futott motor leömlőiben még meg kell tudnom borotválkozni!
Tudom ez az én hülyeségem, de ebből nem engedek!
Én is úgy vettem az FZ6-S-et, hogy a használtautón a régebbi Fazerek közé volt sorolva. Az igaz, hogy heteket keresgéltem a neten, de mivel senki sem érdeklődött a gépre, még alkudni is tudtam. Mellesleg magyarországi, végig vezetett szervízkönyvvel 38000 km-el, új gumikkal, túraplexivel, hátsó dobozzal, bukógombával, oldaltáska tartóval, és táskákkal, ekeidommal, plusz két kormánnyal volt 76000Ft még 2012-ben.

Szerintem aki keres az talál. A többi hirdetési oldalon is kutakodni kell!
Olasz...só tengerpart...motorozható napok száma...stb. Már leírtam erről a véleményemet....sőt..már millióan leírták
Tisztában vagyok vele ,hogy használt motornál nem km-t hanem állapotot veszünk. Ezért írtam a REÁLIS futásteljesítményt.
A leömlő kérdést úgy gondoltam, hogy ha egy motor 30 ezer km-t futott óra szerint és a leömlői ergya állapotban vannak, akkor abban nem annyi az annyi!
Nekem óriási mázlim volt, mikor vettem az xt-t akkor is meg az fz-vel is. Mindkettő első motor volt amit megnéztünk szerelőmmel és olyan állapotban is voltak, hogy elhoztam őket. Pedig lélekbe már készültem, hogy meg kell vagy 5-6ot nézni, mire találunk egy normálisat. Mikor mentünk megnézni az fz-t oda vissza 460km-ert autóztunk. Tök véletlen találtam rá, mert az eladó nem fz1ként hirdette hahu.n hanem fzs 1000ként. Mondta is, hogy nem nagyon telefonáltak eddig érte. Leömlőre meg van egy 1000ft-os szer, ami megtisztítja szépen, ha csak annyi baja van.
Nem egyszerű a motorvásárlás az biztos!
Itt a környéken még csak-csak elmegyek megnézni motorokat, de a legtöbb jellemzően, Pest és környéke, ami kanyaronként 300-400 km bukó nekem, ha sz.r van a palacsintában (erre igen nagy az esély), és akkor még el is kéne hozni.
Egy Olaszból hozott van most ami piszkálja a fantáziám, de erre nem merek rámozdulni, mert a km futásához képest igen rondák a leömlői (persze ez nem támpont, csak ez nekem mániám).
Én most csak a fazert néztem 04-06ig, de csomó van 900e alatt, állapotát nézd csak ne a km-ert, van itt akinek már a 100e is elhagyta a km a motorjában és semmi baja mert karban volt tartva.
Lehet sokat kell autózni, de 10ből csak lesz 1 jó.
Kissé cinikusnak vélem a stílusodat....de legyen! Találj ki meséket...én láttam már pár motort élőben...nem laikus vagyok... meg akarsz malmozni? Rendben! És ha a kamu motorodnál mert átbasztál valakit a telefonban...valaki dühében esetleg elégtételt követel...vagy vesz? Persze megérdemli az akit át lehet vágni....vagy mégsem?
Tele van a piac fossal...a nem fals motor egy pillanat alatt elkel..és ez nem szín függő....ha színt akarok akkor újat veszek. Jahh 9-10 évesen nehogy már többe kerüljön mint egy 9-10 éves autó...vagy szerinted ez reális? Nézz át a másik oldalra...talán majd egyszer te is vennél motort...és akkor majd szembesülsz..
..hacsak nem te is egy kotványárús motordíler vagy...
Szóval legyen hihető a mese vagy nem is akarsz mesét? A tulaj legyen legalább 40 éves, a motor pedig alig futott és karcmentes (mer' ugye, ha karcmentes, akkor nem kell mese köré)? Hogy ne pazarold a benzint, jó, ha a közelben van a motor. S akkor ugye fontos, hogy tetsszen is (színe, felszereltsége, extrák; mert nem mindenki akar kék motort, van aki pedig a pirosért van oda), és mindezt egy aránylag kedvező árért kínálja, amiből le tudsz még alkudni 10%-ot. Nagyon szűk keresztmetszetűvé vált a keresésed.
Nyilván nem 500 ezerért akarok motort venni, de mondjuk egy 05-ös gépért sokallom a 950-et!
Mindenki annyit kér érte amennyit akar, de aki reális áron akarja eladni, és nem nézegetni időtlen időkig, az el is adja!
Azért tegyük helyre a dolgokat!
Szerinted Gondos gazdától egy 2004-2005-ös motor, átlag futásteljesítménnyel,igazolt háttérrel sérülésmentesen mennyi a reális értéke?
Háttér mesét ki tud találni mindenki..és egy ilyen kiszínezett motorért is lehet elrugaszkodott árat kérni.
Én fizetek többet...ha minden valós....csak ilyen valósból alig van...pontosabban azt nem adják el.
huszonharminc éves tulajtól pedig...háát nem biztos ,hogy nincs kihajtva a lelke.
Ha pedig belegondolsz....mennyit lehet elkölteni telefonálásra,autókázásra,hogy kamu alakok hebregált,de jó színben feltüntetett szaránál árnyékra vetődsz..
Ha mindegyik motort drágállod, lehet az elképzeléseiddel van baj. Én jól tudom, hogy aki motort venne az olcsón akarja, minél kevesebbért minél jobbat, de ez nem működhet így. Akik olyan jó áron kínálják, hogy már 2 nap múlva elviszik, azok piaci ár alatt hirdetik valami oknál fogva. Szóval érted... gyorsan akarja eladni, olcsóbban kell meghirdesse, mint a többi, egyszerű a recept.
Mit szeretnél mennyiért, mik az elvárásaid és ezekhez mennyi pénzért szeretnél hozzájutni? Az FZ egy olyan sorozat, ami kimondottan megbízható, vásárlás után nem sokat kell költeni rá.
Ismét leszűkítettem erre a típusra keresésem, 04-05 évjáratban.
Ami jó áron van és szép állapotú az 1-2 nap alatt eltűnik a hahuról.
A többi túlárazott/csillió km-es meg fönt hányódik hónapokig, évekig!
Mégis mit gondolnak ezek az eladók?
Árulgatom, 'oszt majcsak meggyün a madár majd?
Förtelem mi megy itt a piacon !
Főleg a kereskedésekben árult motorok neccesek!
Ott ugye erősen kötik az ebet a karóhoz.., hát csak kössék, én kivárom a megfelelő vételt!
Ha a kis lánckereked nincs fönt passzentosan (mert nem húztad le rendesen,mert kiverődött már a tengely) onnan is jöhet fura hang.
Típushiba a leforgó anya....hajtsd rá az alátétet(ahogy gyárilag van) És a ZÖLD menetragasztóval kend be....aztán nyomaték kulcs..
Ami pedig van a piacon jelenleg....az vagy túl van árazva....vagy nem javasolt a megvétele. Én is ilyen mocikat nézegetek....pár csalódáson már túl vagyok.
Amúgy kb. 2 hete csúsztak fölfelé az árak..
Üdv!
Rendben, jövőhét H,K,SZ,CS szabad vagyok, bármelyik nap jó lehet. Találkozzunk a gumisnál, vagy én lecseréltetem és eljössz érte?
www.majergumi.eu Érd, Balatoni u. 80 én itt szoktam szereltetni.
Ha sürgős a dolog akkor csak a ma jó, de nekem jobb lenne jövőhét.

dombi
Érdekelne a dolog.
motorfék üzemben ugye megváltozik a lánc feszitett oldala...az also feszes, a felsö laza lesz...és bele szokott érni a lengövillán lévő müanyag koptatoba...lehet ez a hang lesz...más tippem nincs éppen..probáld ki két személlyel :D ugy elvileg nem ér le
A meghajtólánc első és hátsó lánckerék most lett cserélve, a lánc feszességét nézve nem tűnik lazának. Alapjáraton ugye nincs hangja menet közben meg nem nagyon tudok közelebb hajolni hogy megnézzem honnan is jön a hang .
Viszont bármilyen ötletet szívesen várok, akár szerelőt akár azt hogy mit lenne érdemes megnézni.