Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Wahh, ez igen...
Ilyet/innen rendeltem a gyári LED-ekkel, amik alapból szintén csak féklámpák.

http://www.webmoto.it/96754/GI...

mivel nekem full fekete a motor, így remélem ez jól fog mutatni.
15 literes.
Azért döntöttem ez mellett, mert - többek között - nem karistolja/koptatja a tankot, könnyen le-feltehető, kiváló minőségű, az iPhone-t is lehet birizgálni a térképtartóban, ha kell (átviszi a jelet), minden elfér benne, ami épp szükséges (papírok, esőruha, ezamaz...)
Van ilyenből nagyobb is, de sztem az már kicsit ormótlanul mutat rajta és nem is kényelmes már.
Milyen dobozt veszel?
Köszi a segítséget, hamarosan jönnek a próbakörök majd ismét...
De lehet, megvárom, hogy kipróbáljátok és megkérdezek még itt a közelemben 1-2 hozzáértőt!
Nos amit én tudok, hogy 7-és és 10-e között jön meg a dobozom, a gyári világítással együtt. Megveszem holnap hozzá a potit, diódát, kábeleket, és összerakom egyik este. Ha megvagyok elmondom, mire jutottam. Működik/nem működik.
Nos fiatalok...
Akkor mi legyen a konszenzus? Csak egy diódát kell beiktatnom, oszkész?
Az sem jó szerinted, amit én rajzoltam? Úgy hogy ahova diódát írtam, ott dióda van.
Ha a bekötést nem baftad el, és nem zártál rövidre semmit, akkor a dióda nélkül is kellene valamilyen szinten mennie.

Amúgy írtam, hogy asszem 3A-es dióda kell, a feszültség nem érdekes. Viszont, ha mondod az üzletben a zembernek, hogy 12V-os rendszeru motorhoz kell, akkor tudni fogja.
Közben kerestem, hogy mekkora biztit adnak nekem a gyári givi e135-ös lámpa setthez, mert akkora áramú dióda tuti jó, mint az a bizti, csak nem találom... így a 3A jelenleg inkább tipp


Az ellenállás értéke 27ohm, jól láttam? Annak az értékét honnan vetted?

Viszont nem válaszolál, mikkor van rövidzár, és miből látod, hogy az van?
Én egyértelműen leírtam az aggályomat a rajzzal kapcsolatban...

Béke van.
bocsi rhinoeli...kicsit elbeszéltünk egymás mellett
Tippeltél? Ebből szoktak lenni a tűzesetek!
Sehonnan, csak tippeltem, mert amikor külön-külön kötöttem be őket, akkor világított minden....
Lassan kapiskálom, a dióda lesz a hunyó...
Bemegyek egy elektromos szaküzletbe, s milyen néven/paraméterekkel kérjem?
A diódát nem rajzoltam be, csak odaírtam, azt tuti nem tetted be. .-)

Mikor zár rövidre? Amikor bekapcsolod a világítás, vagy amikor a féket húzod? Honnan veszed, hogy rövidre zár?
De én is ezt csináltam, pont így kötöttem... :)
Valamié mégse ment. Mi van másképp kötve, mint az én "rajzomon..."?
Én lerajzoltam az imént.
Skacok... Köszi, de mosmá semmit nem értek...
Esetleg lenne valaki, aki lerajzolja tényleg a(na)lfabétikusan, hogy mit és hogyan kössek?
Fasza, megfejtettük. .-)) Akkor huszaklaci, 4 dolog kell.

Huzal, magyarul tyúkbél.

1db poti, mert a fene tudja hogy mekkora ellenállás fog kelleni.

1db dióda.

Szigszalag / zsugorcső.
TooCool igy van ahogy mondod!én is ezt mondom:) halványabb...mintha 2 helyzetjelzö lenne...ez a legegyszerübb...de ha diodát is kötsz akkor nem fog világitani
Hogy egyértelmű legyen, én úgy gondolom, hogy ha megy a világítás akkor mivel így már van közös pozitív a fék meg a világítás izzó között, test pedig ugye mindegyiken fix állandóan, ezért a féklámpa izzó is világítani fog. Igaz az ellenálláson is esik feszültség, így kevésbé intenzíven, de világítani fog.
TooCool igen....ugy jo...ha nem akarod hogy a másik szál is világitson halványabban.
bocsi rhionelli!most értettem mit mondtál...ne hari...a féklámpa szál is világit...de az is halványan mint a helyzetjezö..és ha fékezel akkor az is erösebben!igazad van!csak ezt nem mondtam.
Könyörgök, valaki még a fórumról, Zoli32, gyere, ide Te kellesz! Ide már kevés a rutinom!
Nos, én így gondolom. Lehet, hogy a dióda felesleges, de nem ront.
de van....mondasz igazságot....csak nem ugy...ha féklámpát nyomsz...akkor fog világitani a helyzetjelzö is...de mivel a helyzetjelzö amugy is világit...tök min1