Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Még én vagyok a hülye, hogy berajzolgatom a kék nyilacskákat.
Annak a k*rva izzónak nincs testje, basszus? Megyek inkább gyúrni, most jól fog menni.
nem fog
és mit csinál a fogyasztó?te azt rajzoltad hogy visszamegy a sárgán...hogy? van arra test?nincs..tehát arra nem megy...
Jól látjuk a rajzot.
Nincs erről mit vitázni. Azon a rajzon, ha a helyzetjelző fel van kapcsolva, akkor mindhárom fogyasztó (LED + 2 izzószál) világítani fog.
remélem nem ugy látjátok hogy az izzó elött össze van kötve a sárga és a piros...azért probáltam külön szinnel....csak a lednél "közösül" a két pozitiv....talán még ez lehet a probléma..
Jelenleg vele értek 1-et, hogy vissza fog folyni... .-)
Pontosan arról a fogyasztóról beszélünk...
1 pozitivja van jol látod...de mindkettö pozitiv..negativ nincs ...csak fogyaszton keresztül
rhion LOL :)))))
Mekkora koppanás lesz ennek a vége.
jol van probáld:) talán neked sikerül meggyöznöd rhinoellit :)
Honnan vagyok ilyen okos? Én nem tanultam elektronikát sehol, a gimis fizikaóra helyett focizni jártam. A lényeg, hogy polihisztornak készülök!
De össze van kötve, hiszen a LED szalagnak 1 pozitív lába van, és oda kötöd mindkét vezetéket, az ellenálásosast meg a simát is.
Nem tudom most kipróbálni, de ha holnap megjön a cuccom, és lesz időm potit meg ilyeneket venni, akkor kipróbálom.

Amúgy a dióda, ha nincs is "visszafelé folyó áram" ártani akkor sem árt. Szerintem.
fix test....az...de hogy menne a sárgába?nincs összekötve a sárgával a test...csak az izzon vagy a leden keresztül tud menni az áram...mivel "áramkör" és elég volt 1 év is...de te honnan vagy ilyen okos?
Illetve úgy általában minden izzón, ami a motoron van fix test van. Véleményem szerint.
probáld ki ha nem hiszed...mondjuk asztalon ;)
A féklámpán gyárilag fix test van. Úgy gondolom.
Nem volt még elég az a 10-15 év.
ahoz hogy áramokör legyen kell 1 negativ is....a sárgán te látsz testet? akkor hogy menne az akksi testébe az áram?nah mind1 tulbeszéltük:) nem tudlak meggyőzni látom...
Én is így gondolom, mint volt műszerész. Ezért írtam azt, hogy arra a szálra teszek egy diódát.
ez nem váltoáram...egyenáram....nem megy visszafele...
Azért, mert senki nem szólt neki, hogy arra ne menjen!