Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

S Neked esetleg van tényleg eladó LED-szalagod?
Esetleg ilyesmi nincs raktáron?
Megboltolhatnánk...
Az ellenállás méretezése attól függ, hogy milyen típusú a LED-szalag és hány darab LED-hez megy az áram rajta keresztül. Tehát ezt akkor fogod megtudni, ha megvan a szalag.

Kiszámolni? Ohm törvénye!
Szia Robi!

Mennyiért válnál meg tőle?
És vajon milyen ellenállást kellene közbeiktatni?
Hogy kell ezt kiszámolni?
Köszi a szakértelmet!
őszinte részvétem!
Már én is átéltem ezt a mikulásos gurulás során, olyan idő volt mint ma és a társaság is jónak tűnt. Én meg pesten melózhattam. Jövőre szerzek be egy mikulás jelmezt és megyek :)
Boldog Karácsonyt Fazeresek!
Fz6-ra gyári doboztartó eladó! Nem volt használva.
Én meg egész nap a melóban rohadok... Úgy mentem volna én is egy karistot..

Azért mindenkinek Boldog Karácsonyt!
135km
Nagyon jó ez a karácsony eddig

A motor majdnem el is indult elsőre, másodjára szívatóval együtt már röfögött is. Pedig ilyenkor télen nem szeret sokat állni. Nagyon jól tapadt, egy kis megcsúszás se volt. Itt ma én voltam a szűk keresztmetszet, illetve a nyári kesztyűm. Bár feljavítottam kicsit, hogy átmenetiesebb legyen. Azért nem mertem mindenhol húzni neki, nagyon sok helyen nedvesnek és csúszósnak tűnt az aszfalt.

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!
Boldog Karácsonyt !
Kellemes ünnepeket, gyíkok.
Dehogy bánom. Sőt: köszönöm!

Boldog Karácsonyt!
Ha nem bánod, válaszolok a lényegi kérdéseidre, Guggert már régen láttam itt a fórumon.

- a LED szalag önmagában nem tud kétféle erősséggel világítani, hanem alaphelyzetben egy ellenálláson keresztül jut az áram a szalagokhoz (a rajz alján R betűvel jelölve)
- ha jön a piroson az áram (fék), akkor az az alsó relét átváltja, így a helyzetjelzőkhöz menő áram kikerüli az ellenállást
- az "átkapcsolások" sima autós relék, pl ilyenek
Boldog ünnepeket, csajok és srácok!
Aztán ésszel, aki motorozni megy!
Kedves Gugger!

Rettentően vagány a dobozvilágításod! Örömmel lemásolnám...
Lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem:
- milyen ledszalagot használtál, hogy tud 2 erősséggel világítani? (helyzet+fék)
- hogyan vezetted át az áramot a platniról a dobozra? (milyen csatlakozóval?)
- a kapcsolási rajzban az átkapcsolások reléket jelentenek? (nem vagyok egy elektrozseni)
- honnan/hogyan vezetted el az áramot a platniig?
Köszönöm a segítséget!
holnap állítólag 10 fok. csábító idő egy karikára
Mentem a Libertyvel ügyeket intézni a városban. A Soroksárin a nagyokos rendőrje Transittal úgy kifordult elém, öröm volt nézni...
Na ki volt ma motorozni? Én sajnos nem értem rá, remélem ment valaki helyettem is.
Szia!

Esetleg még itt próbáld meg. Standox festéket idehaza sok fényező használ és a Yamaha is ezt ajánlja.

http://cdb.sxcolor.info/en/Adv...
Maradjunk abban, hogy más stílus a két moci.
A múlt héten beröffentettem mindkettőt és mivel a CBF tavasszal gumicserés, ezért picit megrugattam.
- Elég jól megy az is, szóval nem kell azt lenézni.
A kerek lámpája miatt klasszik kategóriára hajaz, de van benne spiritusz.
A lényeg a lényeg, azért a Yamaha valóban fizkósabb és kinézetre is sportosabb, modernebb gépezet.
- csak az asszonynak ne mondjátok el!
fz6 azért tökösebb motor szerintem
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a CBF-et vettem magamnak. Aztán beleszaladtam egy kihagyhatatlan ajánlatba (FZ6) és azt is megvettem.
A hierarchikus rendet betartva az Yamaha lett az enyém a Honda a páromé.

Csak már lenne jó idő...
Már unalmamban a leömlőket is csilli-villire pucoltam....
jah értem
A CBF az asszonykámé. :D
Igaz szemet vetett a Yamahára, de mondtam neki, hogy:
"A húsvilla megeszi a csirkeszárnyat."