Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt tudd, hogy nem attól fog jobban és messzebbre világítani a pótféklámpád, hogy milyen sűrűn vannak a LED-ek a szalagon, hanem attól, hogy a LED-ek milyen típusúak!

A 3528-as diódák darabja 6 lument, az 5050-esek darabja 18 lument ad. A fogyasztásuk is hasonlóan alakul, 0,06 és 0,18 W-tal lehet számolni, de nem kell, mert ezek elenyésző számok a halogén izzókhoz képest.

Mindkettő van nekem itthon, ég és föld a különbség. A 3528-as "világítgat", az 5050-esen nem tudod rajta tartani a szemed. Magyarul sokkal inkább 5050 60/m, mint 3528 120/m a jó választás!

A múltkor este jöttem haza, megállt mellettem egy szakadt Passat, kiszól az anyósülésről a cigány:
- Áz á lámpá gyári a motron?
- Melyik, a pótféklámpa? Nem, az házi. Miért?
- Ázé mer nágyon vákít!
- Akkor jó! :D
Ebayon kicsit olcsóbb mint nálunk!

http://www.ebay.com/sch/i.html...
Oké, amint meglesz, mindent megosztok...
Ja, és nem a szélesség érdekel, hanem hogy 60 vagy 120 led virít-e méterenként?
Sztem én a 120-ast rakom, az 2x olyan jól világít... :)
Micsoda összedolgozás folyik itt, már meg is válaszoltátok. Köszönöm.
Villamossági boltban mindent össze tudsz szedni hozzá. Led szalagot én méterre vettem, fél métert használtam fel pontosan. Nem tudom a méretét, hogy 60 vagy 120, de a tippem az, hogy 120 mm a szalag szélessége. Mindenképp oszd meg velünk fényképen a végeredményt!
Sziasztok!

Ha jól tudom néhányotoknak aldis akksi töltője van, sajnos én már elhagytam a leírását. Ha csepptöltésre akarom rakni akkor azt a hópehely jelet kell mutatnia?
Egyszerűen a hátsó féklámpától húzod, én a csomagtartó felé előrehoztam, és az ülés egyik oldalán pont olyan az idom, hogy kifér. FZ6-on nem tudom, milyenek a körülmények, de ha jól látom, norci is valami hasonlót művelt.

A biztosítékot szeretjük, egy esetleges beázás esetén jó szolgálatot tehet! Egy 10A-es megfelel a célra.
Még egy kérdésem lenne a pót-féklámpával kapcsolatban:
- honnan és hogyan kell elhúzni a vezetéket a dobozig (illetve a platniig)? kell biztosítékot iktatni közbe vagy valamit?
Köszi a segítséget a hozzáértőknek!
Hogyne!
Köszi!
Bármelyik elektronyikus kütyüket forgalmazó bótba előfordulhat?
Szia! Tömszelence vagy kábelátvezető gumi néven keresd!
Kedves Norci!

"...hajláskor ne sérülhessen. Gumi dugót használtam ahol kilép a vezeték a dobozból...."
A kis gumidugót hol lehet beszerezni? Van valami specifikus szakkifejezés rá?
120-as vagy 60-as ledszalagot használtál?
Köszi.
Elkezdtem én is szerelni a féklámpát... :)
jó lenne, ha gyári lenne
valaki nemrég ide rakott egy yuasa-t 16ezerért. Az nem jó?
tavaszig van időm kitalálni
taiwani és a japán között van egy 10es árkülönbség
igen...
Kutya Toplite ot tud,
frpeter meg kiemelte,hogy az ővé nem toplite kivitel,gondolom akkor japán lehet
Éppen ma beszélgettem egy ismerőssel: SV1000-ben most az ötödik telet kezdi a Toplite akksi, fűtetlen garázsban tárolja, karbantartást az az akksi még nem látott messziről se, és állítása szerint úgy tekeri azt a dög blokkot, mint az állat...
Kifejteni a tájat? ....na vazz, az asszony a babot szokta. ....most már kíváncsi vagyok miket tanulsz a nagy oskolában?....a kifejtett táj....
Igen...a következtésed jó...a taiwani gyengébb lehet.....nem nagyon van más már mint a mellé felkínált sav, a banner ami fel van töltve mindennel és a varta ami pedig semmivel, ahhoz még savat kell venni és formázni , legalábbis nemrég még így volt. Én igazából a bannert használopm, de ha sikerül igazi japán yuasa-t venned akkor az jó.
Egyszer ha találkozunk szívesen kifejtem, de azt hiszem hogy ez nem az a fórum ahol erre lehetőség van. Se témáját, se terjedelmét tekintve nem fér ide
Sanyi bácsi hátha te ebbe jobban benne vagy,,,
yuasa yt aksit nézegetek a motoromba
egyik állítás szerint teljesen zárt, hegesztett kivitel
másik állítás szerint a sav külön van egy falkonba...
erről van valami tapasztalatod
ill a toplite taiwani kivitel jóval gyengébb minőségű lehet
defitje=deficitje
amúgy minek a tájat építeni?....a táj az csak úgy van....
No igen.....a kiszámíthatóságnak defitje vagyon......én 6 évesen a fasz tudja mi akartam lenni....hát az sikerült.
A specializált szakmákkal ez megesik.

Még szerencse hogy a BSc-s diploma nálunk szart sem ér, és csak kevesen jöhetnek MSc-re, így azért annyira nem rossz a helyzet (leszámítva hogy mi zajlik éppen az országban... de ezt az elmebajt még egyáltalán nem lehetett látni akkor amikor felvételiztem, pláne nem akkor amikor eldöntöttem hogy tájépítész akarok lenni .. 8-9 évesen.)