Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem megoldható?!? .-))

Első találat a cégtemető kulcsszóra: http://hvg.hu/kkv/20130910_Ceg...

1800cég 1 telephelyen....

Amúgy a pult mögött álló kollégám is abban hisz, h beszélgetni kell a vevőkkel, amitől néha én kapok agyvérzést, mert 2 szót nem tudok vele váltani, mivel beszélget. .-)))
Megnéztem az előzményt...remélve, hogy nem engem akarsz lekapni a tíz körmömről... Mondjuk nekem ciki lenne felpróbálni valamit és máshol megvenni, bár tuti én is rákényszeredhetek még...
Egyébként meg inkább alkudozom, akciókat keresek. de az a baj a rendelt cuccokkal, hogy a legtöbbször bármi problémád van, nemhogy a garit nem tudod orvosolni, de még fel sem tudsz hívni senkit...

Egyébként meg az okfejtésed tökéletesen megfelel a valóságnak, ezt a szlovákos-számlázós ügyet én hallottam már máshol...

De mindenki maga dönti el, hogy mit-hol-hogyan vásárol.
Javítás: az itthoni disztribútorra gondoltam az utolsó mondatban és viszonteladó volt az, aki szart rám magasról...
Én itt nem Arai sisakokra gondoltam. Mondok neked egy példát. Szerettem volna füldugót, 3M-est. 3 magyarországi forgalmazó/viszonteladó honlapján is megtaláltam 800-900 ft körül az egy párat. Írtam nekik, hogy tartanek-e és ha nem akkor mi a vásárlás menete. Természetesen nem tartanak s az egyetlen módja a vásárlásnak, ha a legkisebb csomagolási egységet veszem meg és teszem magamévá (30 pár) Külföldön megtalálható volt a cucc, ugyanezen árba (2,49 GBP) csak ott a magyar posta remek szolgáltatásai miatt a szállítási ktg. lett volna sok (16 GBP) Így jött az angol kolléga, mert haza kiviszik ingyen, aki jár néha felénk.

Az ellenpélda egy motoros bolt. Kinéztem egy téli kesztyűt (kb. 6-7000 ft) rendelgettük a különböző méreteket vagy 3-4 hétig, majd végül az elsőt meg is vettem. Nem fizettették ki velem a többi 4 párat, majd eladjuk valakinek. Üröm az örömben, hogy az aktuális, nem akciós árat fizettették meg velem a végén (pedig a beszerzéskor még bőven akciós volt) sebaj. Egy másik boltba egy kabátot rendeltem meg, amit szintén nem vettem meg, mert végül nem volt jó a méret. Az is belekerült volna nekem 70 ezerbe... Szóval nem arról van szó, hogy invesztáljon a kedvemért több millát (bár ha ténylegesen szeretne kereskedni nem árt egy jó árukészlet) hanem az elv, hogy van aki 2000 ft-os alkatrészt is kifizettet előre és nincs hétvégén nyitva, ezért még a postaköltséget is előre elkéri, van aki meg a megrendelést után elküldi neked a cuccot egy csekkel és csak akkor kell kifizetned, ha tetszik is. A sisakomat pl. nem tudtam felpróbálni itthon, mert kb. fél évig azt kaptam az egyik forgalmazótól, hogy hát a következő szállítmányba már biztosan lesz méret... Jah, vagy nem. Pedig a szándékaim komolyak voltak. S miután sikerült Bécsben egy próbát tennem, megérdeklődtem, hogy mennyi idő a szállítás, mennyi a kedvezmény, ha előre kifizetem nekik. Hát ő izé néhány hét, de nem biztos hogy van kint ez a méret és grafika és kedvezmény nincs. Majd a forgalmazó felhívott telefonon és közölte, hogy akkor utaljam el a zsét, ad 20% kedvezményt és itt lesz 3 nap múlva.
Ez mind igaz, bár én még mindig annyira analóg vagyok ebben a digit világban, hogy hiszek a személyes dolgokban. Nálunk bejönnek, megfoghatja ami a neten fent van, elbeszélgetünk vele. Már sokan hívják az üzletet "időalagútnak" mert sokszor eldumáljuk az időt.
Persze ehhez olyan vevő is kell. Hiszek a "Sarki fűszeres" érzésben, amikor tudják mi kell neked, milyen motorod van, mi a hasfájásod általában stb.
(Másrészt az évenkénti cégváltás jelen jogszabályi környezetben nem biztos hogy műkszik)
Nos. A webshop fenntartása kb 4.500Ft / év (szerverbérlet). Forgalomtól függően, nagyjából 1 ember elég egy magyar webshopnak. (Egy Amazonnak nyilván nem...)

Most mondjuk az én szakmámnál az informatikánál maradva, csak mert ebbe jobban belelátok: naponta-kétnaponta átballag a nagykerbe, megveszi a cuccot, vagy összecelluxozza a szép színes dobozodat és úgy adja postára, vagy nem.

A számla természetesen egy Szlovák cég nevére készült, amit aztán továbbszámláz egy magyar cégnek, az pedig neked. Ez téged nyilván nem érdekel, de itt akkor ugrott 27% az árból. Mert elvileg keletkezik ugyan áfa befizetési kötelezettsége, de azt csak jövő év márciusában lenne aktuális, addigra lesz új Kft.

És eleve megspórolta az alkalmazottakat a boltba, az ő bérük 90% még pluszban ugye járulék. Tehát egy 100e nettót kereső alkalmazott kb 190e -be kerül összesen. Hangsúlyozom / dolgozó.
Nincs egy halom egyéb költség, kommunális adó, sorolhatnám.

Nem fizet 100-300e Ft bérleti díjat az üzlethelyiségre havonta, nem fizet 30-50et villanyszámlára, 50-100e-t fűtésre. Ellenben mivel a lakása a cég székhelye, az utolsó tekercs wc papír is költség, és persze a futár amit te fizetsz is vissza lesz igényelve neki, mint kiadás...

Ezek után mond meg drága barátom, hogy versenyezzen a kiskereskedő a webshopokkal?
Na igen..Ilyennel már mi is sokszor találkozunk.
Onnantól persze azt a terméket nem is preferáljuk beszerzésileg.
Én is meghekkeltem az ájfónt. Mert egy halom alkalmazás nem volt elérhető, és én szerettem volna azokat használni.

2 dolláros játékot én sem veszek, max ingyenest töltök le, amivel aztán úgyse játszom. .-)
Na igen.
Igen. Nem is a kereskedésből élünk meg, hanem a szervizelésből.

Megveszik az Óceánban az olcsó notit, aztán nem tudnak a karakteres linux-al mit kezdeni, de még telepíteni sem. Aztán ha elromlik valami, a hipermarket is elhajtja a szagszervízbe az ügyfelet, meg a websop is, és a vége az lesz, hogy megveszik tőlünk a HDD-t a notiba...

Mondjuk nagy divat a Szlovákiában megjáratott számla, így máris spórolt 27%-ot az áfa nem befizetéssel, nincs bolt, nincs alkalmazott csak munkanélküli Pistike, aki évente új céget alapít, és új BMW-t vesz az elcsalt ÁFÁ-ból...

Amikor a webshop annyiért adja, amennyiért én nem tudom megvenni a hivatalos magyar disztribútortól az azért néha kicsit elbassza a kedvem...
Az üzletpolitika az hogy a kereskedés toljon bele KB 1 millát 7-8-10 sisakba csak azért hogy az ügyfélnek legyen hol felpróbálni és megbizonyosodni a pontos méretről.
Mert hát drága dolog elmenni egy próba miatt az FC-moto-ba.És ezt a vonatjegyet nem kéne kifizetni.

A hülyék a túloldalon vannak.
Erre a vásárlói mentalitásra csak az lehet a válasz hogy tart a fene ilyet.Próbálja fel üvegszálas kábelen át.
Foglalkozom olyan sisakkal aminek nincs ilyen görény forgalmazója aki weben harmadáron árul.
Legalább esélyt adjon a gyártó egy normális üzlethálózati politikával.
Persze a vevőnek tökmindegy.Viszont így a vége az lesz hogy ha akarsz valamit nem fogsz találni sehol egy helyet ahol megveheted csak mondjuk tőled 350 km-re a zalalövői nyina vasziljevna TSz raktárában.
Én mostanság futottam bele ugyanebbe.
-Van?
-Nincs!
-Akkor rendeljük egyet! Ha megjön és nem teszik, akkor is meg kell vennem?
-Természetesen igen.
-Neten én is meg tudom rendelni ugyanilyen áron, de én meg szerettem volna nézni előtte élőben.

És ez ment vagy 6-7 boltban, mire találtam egy boltot, ami közel van, foglalkozik ilyennel, megfelelő márkával, és rendel saját magának, csak akkor kell elhoznom ha tetszik. Még rendelés Alatt áll a dolog, de ha meglesz megírom a tapasztalatomat.
Én is pont erre gondoltam. Az onnantól már nem teljesen új, a következő vásárló nem biztos, hogy megveszi.

Én is csináltam már azt, hogy felpróbáltam a boltban és azután megrendeltem külföldről. És nem volt lelkiismeret furdalásom már ott bizony 100.000 forint differencia volt. Ha meg akar élni a bolt, árulja a dolgokat olyan áron, hogy ne érje meg neten rendelgetni. Pl.: nagyon sok louis-os cucc nagyon jó áron van, meg jók az akciók, de amire ideér, meg macera, addigra itt is lehet venni, és talán 1-2 ezressel kerül többe, ha többe is kerül. Azokat nem is éri meg rendelgetni.
Mondjuk az is igaz, hogy ha nem tudok valamit fel/kipróbálni, akkor meg szoktam kérdezni, hogy cserélik-e. Vagy ha ilyen rendelős cucc van (motoros cuccoknál volt már nem egy nem két esetem) akkor meg szoktam kérdezni, hogy el kell-e hoznom akkor is, ha nem jó, vagy akkor az az ő saruk? Kaptam már erre is mindenféle választ (minek nézem őket, miért kéne ha nem jó) Úgy látszik nem egyforma az üzletpolitika...
Na szuper. Ezt is módosították a becsületesek ellenében... Akkor ha legközelebb ilyen ügyem lenne, akkor adott esetben csak az eladón múlik, hogy jófej-e? Azt tudtam, hogy pénz automatikusan nem jár vissza, főleg ha tudják cserélni (arra hivatkozik valaki, hogy kicsi). Sok helyen levásárlás volt a gyakorlat. Egyedül az Auchan-nál tapasztaltam azt, hogy ha cserélni akartad akkor is pénz vissza menj be és vedd le az egyel nagyobbat.
Ez így ebben a formában nem igaz.
El lehet vinni a sisakot és mi sem szoktunk vacakolni ha mégsem, de az elállás joga az a bontatlan csomagra vonatkozik tudtommal.
Tehát: Emberünk elviszi, motorozik, beleizzad, visszahozza lehúzott plexi fóliával az elállás jogára hivatkozva...Khm...Fáradtan megmosolygom.
Erre mondta nekem egy öreg teknős tenyésztő barátom amikor szárazföldit kerestek nála és reklamálták hogy miért 8000 amikor az ilyenolyan boltban 4000?
-Miért nem tetszettek megvenni ott?
-Nekik épp nem volt.
-Ha majd nálam sem lesz csókolom, akkor én 3000-ért fogom adni.
És még mennyi példát lehetne sorolni...
Igazából én azokat szeretem akiknek a lábán egy rongyos szakadt cipő van, de a kezében ott a legújabb mobil kütyü...
Igen...ez velem pont megtörtént :D Lehet röhögni :)

De a bukóvásárlásról pont volt egy ilyen értekezés valamelyik fórumon...bemegy a manus az Euromotorshoz válogat órákig, mindent kipróbál, felír majd elsétál és megrendeli neten... Persze a garit már az Euromotorsnál próbálja érvényesíteni... Erre regagál t a tulaj, hogy nem olcsó fenntartani egy komplett boltot készlettel, alkalmazottakkal...
A legszebb, amikor megveszi a hülyegyerek 140 ezerért az ájfónt, persze 12 havi részletre, aztán meghekkeli, metr a 2 dolláros játékokra meg már nincs pénze !
Mint a csillivilli-tuning-rókafarkas-kulcstartós GTI Golf gázzal felszerelve !
miaz?
Milyen vegytiszta igazság
Arrafelé is van az hogy xy alkatrészt keresek
Persze van 38760 forint.
Dehát az izébizé webshopban csak 32000
hüüü ha ilyen olcsó tesség megvenni ott.
Dehát ott nincs készleten.
Tényleg faja.
Majdnem ott kötöttem ki Berchtesgaden helyett.

A rosenfeld strasse megvolt?