Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Helló mindenkinek

Valaki tudna segíteni S3 hibakódot ír moci, tekeri de nem indul,és villog teljesen a vízhőfokmérő,meg imobilizer kulcs villog?, ha szarakodok vele beindul, de gáz-ra leállt, majd beindult mentem vele, megálltam, megint szaroltam hogy beinduljon.....le volt véve fejidom, de minden jól össze van dugva, megnéztem már 2X.
Én voltam a "haver", akivel a karbit diagnosztikáztuk. Azért a nagy tisztaságú nitrogén és a laminárbox megadta a szereléshez a hangulatot. Remélem a benzinszag azóta enyhült :)
Mind a négy tűszelep körül a tömítés jelentős térfogatbeli csökkenést mutatott, utánaolvastam, ez másnál is jelentkezett. Fogjuk rá hogy típushiba (már ha egyáltalán szabad ezt a szót használni erre a remek konstrukcióra), ami 10 évente előjön. Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb gond!
Köszi! Igen sokat segítettél
Holnap beugrok az Üllői úti skf-be, ott csak tudnak segíteni. Ilyen kóddal nem nagyon találok. De beviszem a tűszelepet mindennel együtt és majd megmondják a tutit.
Üdv!
Bármelyik csapágy és tömítés szaküzlet árul (nálunk)
ilyen "O" gyűrűket. Lehetőleg VITON-t vegyél. Benzinálló - ez a lényeg- még a btr71-is ha jól emlékszem a kódjára.
Remélem segítettem.
Szétkaptuk a karbit haverommal, és kiderült, hogy az o-gyűrűk fáradtak el. (én azt hittem jobban szét kell szedni, ez még én is meg tudom csinálni)
Hol tudok hozzá o-gyűrűket venni?
Ha jól mértük kívül 10mm belül meg 8 mm az átmérő. Annyira meg vannak keményedve, hogy kb csak levágni lehet őket. Annyira nem tömítenek, hogy pusztán kézzel ki lehetett venni a tűszelep házát (vagy akármi is legyen a magyar neve).
Lehet külön csak o-gyűrűt venni hozzá? Ha igen hol?
Nincs feszítője a kis láncnak. Gyárilag ráteszik, akkor jó, és gondolom lassacskán csak nyúlik, az is kopik, és elkezd lógni idővel. Eléggé lazának tűnt.
Mintha kezdene kis hangot adni, nem vészes, de cserélni sem lenne anyagilag vészes.
Jó ötlet, szét volt szedve! Megnézzük a futóművet, beszéltük hogy cserélünk benne olajat. Aztán a leírtak szerint összerakjuk. Köszi a segítséget.
Ha ki lett véve a kerék lehet nem állt be rendesen.Kilazított első tengellyel és alsó villahíd csavarokkal toligald nyomkodd meg és húzz tolgatás közben padlóféket.
Majd ha meguntad húzd le a csavarokat és a tengelyt nyomatékra.
százmennyi? Bírja még valameddig vagy már teljesen a végét járja?
Tudtam én, hogy hol van az a cucc?
A gumi új és a nyomás is ellenőrizve lett. Centírozva volt. A tárcsák nem ütnek. Lehet a teleszkóp beállításait leellenőrzöm. Azért vagyok bajban a kérdéssel, mert sokmindent átnéztünk, de ma megyek vele én is és megnézem. Lehet nem olyan nagy a baj mint mondja.
a gumik nyomasara tippelek...
Te vennél egy kopó alkatrészt, amihez a fél blokkot szét kell kapni bontóból?
nagyvas.hu
nincs a teleszkóp elállítva esetleg ültetve gumik rendben kormánycsapágy rendben
Sziasztok!
Rokonom vett egy 04-es FZ6-ot. Panaszkodik, hogy mikor néha megereszti kb. 180-200 körül imbolyog a motor, nem stabil. Ez normális jelenség ennél a típusnál vagy gond van a géppel? Előre is köszi!
ricsibontó
FZ6-oshoz hol tudok olajszivattyú-vízpumpa meghajtó láncot nézni?
Ha vki szeretne egy hibátlan Fz6-ot!Egy jó barátomé..:
http://www.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/yamaha_fz6_fazer
_3100km_-6833416
Az összes O gyűrűt cseréljétek ki....valószínüleg azok adták meg magukat.....
Jól teszed!
Nem várok 3 hetet a szervizre. Egy haverom meg tudja csinálni. Kiveszem a karburátort és felviszem pestre. Ott szétszedjük és megkeressük a probléma okát. Pont mostanában megy lajosba és ott 17 euroért lehet venni egy karbi javító szettet. De csak azután derül ki, hogy kell-e bele a teljes szett, hogy szétszedtük. Lehet, hogy csak tömítés vagy egyéb apróság.
De ha más valami miatt kell majd bevinnem szervizbe, tuti utána nézek az raknak és ha hasonló eltérés van, akkor majd én viszem az alkatrészt.
Én is külfödről szerzem be az alkatrészeket ha szükség van rá és ott jóval olcsóbb.......Ha ez lesz a baja akkor szerintem mond meg hogy majd te megrendeled aztán ők meg beszerelik. A maradék 15.000Ft meg elmotorozod.....