Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

OFFTOPIC

Ezt muszáj megosztanom veletek, annyira poén. Most írtam egy online tesztet, ahol minden egyes tesztkérdés alatt van egy plusz kérdés, "mennyire biztos a válaszban? kicsit, közepesen, nagyon".

Ha rossz a válasz, de biztos voltam benne, az minusz pontot jelent, és fordítva is. Csak akkor kapom meg a kérdésre a maximális pontot, ha jó a válasz, és biztos is vagyok benne.

Namost én az elérhető 100 pontból sikeresen elértem -17,78-at úgy, hogy végig puskáztam az összes kérdést egy PDF-ből. És nem az enyém a legrosszabb az évfolyamon. Úgy érzem, egy kicsit elkalibrálták a dolgokat...
F*sza lett! Nekem is ilyen kellene a vasra!
Látom te vagy az éjszakai rider

amúgy tényleg jó lett ! Nekem is van csak piros Valamikor villoghatunk egyet
Köfi..............Én má aszittem 17+8 lenne.

Köcsög gugli.

Amúgy már most 55 eurónál mozog így ez 12.-ére szállítással már túl drága lesz nekem.
A lényeg, hogy a táska mérete a postánál pont a kicsi (8,90) és a nagy (17,00) csomag méretkorlátainak határán mozog, de saját felelősségre össze lehet annyira nyomni, hogy beleférjen a kis méretbe. Valószínűleg nem lesz baja, mivel rugalmas anyagból van.
Tettem felnicsíkot a vasra!
Nagyon cefet... Gondoltam megmutatom...
hahóó

A haverom akinek szánalmas a német tudása cserbenhagyott így megszakértenétek a választ németül?


Hallo! Der Tankrucksack ist mit seinen Maßen knapp an der Grenze vom DHL Päckchen zum Paket. DHL Päckchen innerhalb EU kostet 8,90€, ein Paket kostet 17,00€. Wenn ihr wollt kann ich (auf euer Risiko) versuchen, den Rucksack in eine Verpackung für ein Päckchen zu "pressen". Das müsste funktionieren, da er größtenteils aus Textil und damit flexibel ist. Schöne Grüße
Azért nem mindegy, hogy a motoron ülsz, vagy mögötte haladsz...
Igen, pont az a különbség, hogy mi a vevő igénye. Ha gyorsan akarja, az nem lesz "olcsó", ha meg olcsón akarja, akkor gyorsan nem ér ide. Én általában az utóbbi vagyok. Vettem én is fóliát telóra, 3 nap alatt megjött németből, picit drága is volt. Elvileg többször használható, gyakorlatilag ügyetlen és türelmetlen vagyok. Kb 6-7 hónap óta porosodik a polcon. Viszont a telóra a szilikon tokot feleennyiért vettem (300ft postával együtt) Kínából, nálunk ezt egy sima 10szeres áron bárhol meg lehet venni.
Én eddig inkább olcsó dolgokat rendeltem Kínából, ha nem jön be, akkor kicsit bukok. De eddig minden bejött, és posta ingyen van.
Nekem meg a hasidom kicsi első részének a javítása kerülne 12be festéssel mindennel együtt. De az már eldőlt, hogy otthon megragasztom 0 forintból, van kétkomponensű ragasztó és üvegszálas anyag is.

Az én dobom pedig egyáltalán nem üvölt, sőt nem is olyan hangos. Egy 1800as intruder mögött csak a fordszám mérőről tudtam, hogy megy a motor . A v2esek megint hangosabbak (sv, dl). Inkább szép hangja van mint hangos, de hangosabb mint a gyári. Múltkor láttam fzs1000est martin dobbal, és nagyon hasonlított a hangja az enyémhez. Mondjuk abban van E jelzés és csak egy helyben hallgattam meg.
Nem tudjátok hol tudnék ócsón szerezni egy Sena SMH10 kommunikációt ?! Van egy bontatlan F3-am de hiányzik egy-két funkció, ezért lecserélném. De itthon...akármilyen jó a cucc a dual pack 140e ! Annyit azé' mégsem adnék érte (Bocs Ago ).
Ezt már veséztük párszor, de nagyban függ attól is, hogy mit szeretne az ember. Ha egyértelmű, hogy szállít akkor nincs gond. Az angolok nálam egyformák kb. ott is hasonló a statisztikám. Körbe szoktam járni mind a 3-at (com, co.uk, de) aztán mérlegelek. Mondjuk nem vagyok nagy fogyasztó. De többször fordult már elő, hogy olyan cuccot vettem kintről még a magasabb postával együtt is olcsón, ami nálunk nem is volt (limitált vagy országspec kiadás) A kedvencem a kijelzővédő volt. Németország, 0-24-es ebayen boltocska. Csütörtök este 10-kor megvettem, pénteken reggel feladta és hétfőn már a ládámba volt. Sima egyszerű ingyenes szállításos levelecske. Tök jó, hogy a posta hétvégén is szortíroz Kína meg minimum 2-3 hét. Néha több, néha mégtöbb
Mindennel együtt 16 ezer körül, de ehhez olyan ügyesnek kell lenni, mint én.
Én ragasztottam, festettem, szereltem fel, szóval tulajdonképpen a festék volt 3500, a sárvédő+szállítás együtt 40 euro. Egy kis helyen volt megrepedve. Szerencsémre a festése profi volt, így viszonylag könnyű volt újrafényezni úgy, hogy szép legyen, bár a középső sárga csíkkal megszenvedtem.
Ami gond, hogy nem sok ilyet látni használtan, jó állapotban, szóval nekem igen nagy mákom volt. És elvileg FZS600-ra való, mert bele van "ütve", és minden mókolás nélkül a helyére pattant.

A gyári dob tökéletes. Herótom van attól, amikor ordít a motor. Mikor vettem a gépet, néztem egy olyat, mint a tiéd, azon Remus dob volt, speciel annak tetszett a hangja alapjáraton, de nem tudom, hogy menet közben tudnám-e szeretni.
Az biztos, hogy nem adnék ki tízezreket azért, hogy hangosabb legyen a masina, ráadásul úgy, hogy lehet, hogy elhangolod az egész motort vele. A gyári dob az ki van találva. De hát kinek mi a fontosabb ugye...
A Gugli haver nem tud németül?
Hogy te milyen rohadék vagy ! Idáig hallom ahogy röhögsz !

"Ich würde mich gerne erkundigen, ob Sie vielleicht nach Ungarn liefern können. Bitte teilen Sie die Vesandkosten mit.

Vielen Dank."


De jó ez a gugli :) Sztem a kínaiak is ezt használják amikor magyarra fordítják a használatikat...a szörnyű, hogy már találkoztam jobb üzletben is ilyen fordítással...
"Ich bin der Versandkosten nach Ungarn fragen?"
szép, szép
Én nem.......................de a barátom a gugli fordító faszán.

Már rákérdeztem.
Mondta hogy utánanéz.
Nem sok esélyt látok mert 12.-éig még sokminden vátozhat az aukcióknál.
Egyenlőre zaklatom a kérdéssel amit a haver írt nekem:
Ich bin der Versandkosten nach Ungarn fragen?
ich bin
warten auf Ihre
beantworten.
Mit freundlichen Grüßen,
Boldogulsz a nyelvvel ? Mert ha gondolod, szívesen rákérdezek neked.
ÉS igen, a legtöbbször ha küldik is...elég sok a posta. Meg néha azért sem küldik, mert annak a költségének utána kell nézni...és lusták
Hát lehet, mondjuk nekem nincs még több száz vételem, de van sok. Volt, hogy már feladtam de kiderült, hogy kínából jön a cucc...na az egy hónap volt :)
De ha oda van írva, akkor valóban profin itt van a cucc ! A baj tényleg a postaköltség. Ha ezt mérelegel, akkor már van, hogy inkább nem kockáztatok, mert 10-20%-ért már nem éri meg, Ez nyilván összegfüggő. Most éppen az ausztrál ebay-t nézegetem, mert szeretnék egy fasza kommunikációt és az ott volt jóval olcsóbb. Hál'istennek a német elég profin megy (15 voltam amikor felsőfokúztam) és az angol se gond. De nem nagyon kell velük beszélgetni :) Leütöd és küldik.
Eladni még nem próbáltam...pedig nagy üzlet lenne...ebben nincs tapasztalatom.
De rákérdezni nem kerül semmibe....valóban....olyan rossz tapasztalatom nincs, csak van mikor nem is válaszolnak.
AZ! Az én fiatal fülem nem bírja ezt a nagy lármát. Fel kell tenni egy sportdobot, mert annak szép mély a hangja, és mert halk.

Volt máj 1-én futam a belvárosban és a végén ment egy verseny festésű hibid honda civic és egy gyári honda motor. Zéró hang. Nagyon illúzióromboló volt .
Túl hangos?
Mi nem? A hangja.
Miért, mi a gond a gyári dobbal?
Arra rá szabad kérdezni, hogy mennyibe fájt a sárvédő? (sárvédő, festés, egyéb)
A tiedet elnézve elgondolkoztam rajta én is Ugyan van a gépen, de elvileg fz6osra való, és látszik ez rajta.

Más: Te hogy tudod elviselni a gyári dobot? Feltettem a műszaki előtt és kb. a tinta se tud majd megszáradni a papírokon (hogy átment, remélem), egyből rakom is vissza farkas dobot.
Csütörtök lesz a nagy nap.
Anno a tankot magánzótól vettem.
Bár a profi ebay-es bontókat szeretem legjobban.
Azokkal semmi gond nincs.