Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nagyon meggyőző érvek...
Tényleg jó meglátás, hogy nem hülyeségből van ez így gyárilag.
De azthiszem, hogyha egy kicsivel kontárkodok bele a hátsó lánckerék nagyításával akkor az még nem árthat a motornak... remélem...
Az elsőhöz nem akarok nyúlni az marad 16.
Hátulra szeretnék csak nagyobbat.
Nem akarok streetfigtert csinálni belőle... bár elviselnék egyett :D
Megmondom őszíntén szeretek ökörködni is. Egykerék stb. azért lenne jó a nagyobb hátul.
A motor annyit pörög, amennyi szuflát adsz neki... innentől kezdve az áttétel függvényében változik adott fordulaton a nyomaték és a sebesség. Ha egyedül mész túrára, a lent emlegetett irányba ne nyúlj az áttételhez. Ha ketten sok cuccal mentek, akkor esetleg lehet értelme hátra nagyobb lánckereket rakni.

Azért a tervezőmérnökök se hülye emberek, alapvetően jól vannak kitalálva az áttételezések. Speciális igény kell, ha változtatni akar az ember. Az egyik véglet, ahogy fri kolléga is írja az a streetfighter, a másik pedig a hosszútávfutó spórolós...

Amit még érdemes tudni, és itt már párszor egyetértésre jutottunk a témában, az az, hogy ha előlre kisebb kereket teszel, akkor a szűkebb fordulási ív miatt valószínűleg jobban fog használódni a lánc.
130 helyett 115-el kell mennie...hát én elunnám magam...és azon kívül, hogy többet is fog enni, lassabban is haladsz... Tegyél rá traktorkereket és akkor a gumid i lassabban kopik, mert kevesebbet forog ugyanannyi túra alatt
Vagy bekened libazsírral a plexit és máris jobban csúszik rajta a levegő = jobban gyorsul és öttel többet is fog menni
Ha túrázni akarsz ne nyúlj hozzá ! De legalábbis ne ebbe az irányba változtasd a az áttételt. Amúgy meg a túrázók nem gyorsulgatnak...kicsit ellentmondásos ez nekem ! Sztem te streetfightert akarsz építeni csak nem akarod elárulni !
szerintem max hátra rakj +2 őt...
így használható túrázásra is...
Ha lassan mész biztos nem
Nem fogja szétpörögni magát a motor egy hosszabb túra alatt?
16/46-ról 15/48-ra való váltással szerény matek tudásom szerint 11%-os fordulatszám-növekedést fogsz kapni ugyanannál a sebességnél.
A sebesség változásnak utàna tudsz nézni a gearingcommander.com oldalom.
A többit passzolom.
Sziasztok!

Én is láncszettet akarok cserélni.
Sok hozzászólást végigolvastam, de még is lenne kérdésem.
Írták, hogy 16/46 gyáriról - 15/48-ra okés, mármint, hogy kiadja a lánc hossza. (azt nem tudom, hogy a 118 vagy a 120 szemes)
Én arra gondoltam, hogy meghagynám elől a 16 fogasat, de hátra raknék 50 vagy 52-est. A gyári láncméret gondolom nem adja ki, de elég lenne egy 120 szemes lánc vagy esetleg vegyek 130-asat és majd méretre szabom...?
Meg aki kipróbálta valamelyiket az említettek közül, kérem írja le véleményét. Teszem azt fordulatszám (nem zavaró-e hogy többet pörög?) Mert én túrázok is vele. De alul azért jobban húzhatna.
Meg bevallom esztétikailag is szeretném hátulra a nagyobbat, mert színes cnc martat fogok venni.
Hozzászólásokat előre is köszönöm...
Már kérdeztem, vagy csak akartam kérdezni, hogy van-e valakinek a shox-nál kedvezménye?
Ez már a második kör lesz.
Sok sikert ! De dokumentálj mindent T A fotókat sztem itt sokan nézegetnék szívesen !
aztán jöhet a hátsó cseréje is
általában így jön sorba
A csapágyat nem piszkálom mert ha meg tudom mozdítani akkor az nagy valószínűséggel maradandó károsodást fog szenvedni.
A hátsó lengővilla FZR1000 exup
Én olyan első telót keresek amin 320-as tárcsákhoz van kialakítva a féknyereg tartó csavarok furata. (nem akarok átalakítót, és az első felnit kidobni a tárcsákkal együtt) és megfelelő hosszú egy kormányhíd feletti kormány kialakításhoz. Én jelenleg háromról tudok ami esetleg nekem jó lenne: TRX, FZ1, XJR1200
Abban ugyan igazad van, hogy csak max 15 fokot mozog, de nem is a tengelyt, hanem a csapágyakat szoktál átfordítani. De az elmúlt napok alapján azt kell mondjam, ez a stupek. Mindenki azt mondta, hogy illik cserélni a csapágyakat. Darabja 3ezer forintot meg megér, szerintem.
Ez milyen villa ? Az első teló cserén én is gondolkoztam de akkor én előre R1-ét tenném. Csak elég költséges a csere és elég sok mindent át kell alakítani, arról nem is beszélve, hogy nálam okosabbak szerint csak egy évjáraté meg bele az enyémbe. Szal nem egyszerű...
Meghúztam...sajnos még így is kotyog picit. A world-ös srácok szerint nem lenne szabad ennyire kotyognia. Tovább nem akarom húzni. Az alkatrészek meg olcsók voltak és ha már szétszedem, akkor cserélem amit kell. Csak ezért.
mondjuk lehet én maradtam le valami infóról, de ha meghúztad a tengely és nem kotyog oldal irányba akkor minek kell felújítani? vagy észrevettél valamilyen hibát
szerintem erősen látszik rajta a kopás
Lehet, amit most be akarok pakolni lengővilla abban ez van a csapágyon NTN 7E HMK 2830 van, ami kijön belőle abban meg asszem 2530-as. A tengely hosszt nem tudom, mert pillanatnyilag nincs nálam cucc, de a hossza egyforma. Viszont én tudok a porvédő alatt kereszt irányban hézagolni. Egyébként én csapágyat nem cserélnék, mert általában a tengely kopik el, és mivel csak bizonyos szögben fordul szerintem elég az üreges tengelyt átfordítani úgy hogy máshova essen a terhelés. Egyébként a fórumotokat azért kezdtem el olvasgatni, mert erősen filózok, hogy kicserélem az első telót egy FZ1-esére.
Ha minden jól megy ilyen lengővilla lesz benne, de még lesz vele meló sajnos nem megy bele simán.
Hibátlan :) Jót röhögtem rajtad...bocs. De csak mert velem 3 éve történt, hogy korábban el kellett jönnöm as munkahelyemről. Akkor egy kölcsön wildstar-al. Persze félúton kispest felé olyan zuhé jött, hogy lassan elkezdtem érezni a tökömön ahogy átázik a farmer, aztán konkrétan csorog rajta a víz...persze ez már az utolsó volt ami beázott... Gondoltam ezután már nem fog esni, átöltöztem és fris ruhában indultam a városba. Persze néhány órával később pont ugyanez megismétlődött. Nem akartam elhinni, hogy kétszer friss ruhában is szarrá tudok ázni...
Ezért átérzem az eseted
Hazafelé idén először "lemostam" a motort. Az alsógatyámból is csavarni lehetett a vizet, úgy eláztam.
De van egy jó/rossz hírem :) Sztem a tiédbe ugyanilyen tengely és csapágy való... Ha jól emlékszem valami táblázatban láttam...
Azért is gondoltam, hogy csinálok albumot itt a fórumon. Hátha valakinek érdekes lehet.
Ugyan közöm nincs ehhez a géphez, de megnézném ha készítenél pár képet.