Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem nem remeg.
Lehet azt az infót kifelejtettem, hogy visszatettem a gyári indexeket. Ezzel jó a villogási sebesség. Ez csúszott szét ma. És nagyon rázkódik, remeg mint valami puding vagy kocsonya. Másnál is ilyen?
máj 9én lesz, és előtte egy nappal jövök megint haza.
Pont az, hogy nem tudom mennyire szólnának. Ha viszont ilyen apróságon buknám el, akkor nagyon mérges lennék. Akkor ugye ugrana a motor műszakija, és csak a problémák gyűlnének. Nem a ledes index-el van a gond, mert van benne e betű jelölés, hanem a villogási sebességgel. Ugye 60-120 között kell lennie a villogásnak percenként. Nekem kb 200at villog. Nem tudom mennyire veszik komolyan, lehet csak én parázom túl. Most fent van a gyári jelző, meg a dob. Amint hazaérek vizsgáról rakom is vissza a ledes indexet, meg a remus dobot. Addigra lehet, hogy hozzá lesz forrasztva az ellenállás a ledes jelzőhöz. És már az is rendesen villogna.
Ott nem szólnának a LED-es index miatt?
Na és mikor lesz vizsga? :D
Ma hosszú napom van eddig. Reggel felkeltem és összeraktam a gépet. Tegnap este már nem tudtam, mert a szúnyogok nem engedték. Még lecseréltem a dobot a gyárira, de közben azért meghallgattam, hogy szól kipuff nélkül. Kb. 3-4000 húztam neki, még így is hangos volt.
Voltam gumisnál, ahol feldobták az új papucsokat. Várakozással együtt kb 2 óra lehetett.
Majd hazafelé még bementem a yamahához és visszaadatam nekik az ellenállásokat. Nem kekeckedtem, mondát, hogy levásárolhatom. Kértem helyette egy yamalube láncsprayt, valaki itt dicsérte, most legalább kipróbálom. De odavittek egy full új motorhoz, amin ledes index volt. Gyujtás, index bekapcs és az is gyorsan villogott. Ilyen a ledes index. Szar mind.
Hazafelé menet azt vettem észre, hogy a jobb hátsó index nem villog, szétcsúszott a kábel. Most már a fariom leszedése, kábelezés és faridom visszarakása kb 10 perc alatt megvolt.

Akinek fzs-en gyári index van, annak is úgy remeg mint a kocsonya?
Igen nekem is ilyen motorom van a másik gépes az asszonyé lesz ha majd meg lesz a jogsija és fejben is felnő hozzá!
Már le is töltöttem a doksit! Remélem nem kell használni soha.
Jól van megnyugodtam, neked is ilyen motorod van

Van fent egy csomó a neten de ez egyben van...és le is lehet tölteni, a többit meg nem.
Örülök ha tudjátok használni !
Én spec nem de köszöm hogy megosztottad!
Ezt az alkatrész katalógust ismertétek ?
Egész hasznos :)
Szia!

Szerezz etil tercil butil étert egy fél tankhoz nyomj egy litert garantált lesz a vigyor a bukó alatt! Max minden 5 tankhoz szabad csak rakni vagy kicsit sűrűbben kell gyertyát cserélni meg szelepeket.
Pöttyet növeli az oktánszámot
Az a 12 V névleges a gyakorlatban közelebb áll a 14-hez. 13,2 - 13,8 közötti értékeket mérhettek, főleg ha pörgetitek is egy kicsit.
Nincs véletlenül valakinek kedvezménye shox-nál?
Majd holnap mérek úgy is hogy pörgetem a motort.
A manual és multiméter szerint nem
14V
Csütörtökön megyek lomexbe, pont ott van dolgom
3200 volt a 4db. De ezt megszokhattuk, ha valami motorhoz kell, akkor az hirtelen megdrágul. Nem is bánnám érte a pénzt, de így, hogy nem jó, ez gáz.

Még egy kis fizika:
21wattos a gyári izzó , 12V-os a rendszer. P=U*I, I=1.75A, R=U/I, R=6.85ohm.
Én meg kipróbáltam a 100-as repülőbenzint, bár igaz, fél tank 95-ösre öntöttem rá, de még így is érezhető volt... vagy csak beképzelem.
A 25W-os ellenállás darabját 500 Ft körül megúszhatod, némelyiken hűtőborda is van.
Akartam mondani, hogy lomex...de az pesten van...

Szal egy jobb fajta villanyásznál sztem lesz !

Ezeket meg vidd vissza ! Nem tudom mennyit fizettél értük de máshol olcsóbb lesz :) Bár nem sokkal, mert ezek drágák...
Ritkán megyek ilyen lassan a Divivel

..és mivel a bontott kilométer kihajtásom kemény 8 pénzért 130 kilométert bírt, így újra nyugodt vagyok... és véletlenül se számolom a fogyasztásom Mondjuk azt hogy 6,2..és akkor még tudok aludni
Amennyire a 25W-os felmelegszik, annyit a zsugorcső és egyéb műanyagok is jól viselnek, szóval nyugodtam.
A csaj azt se tudta, hogy mi az az ellenállás, már majdnem azt mondta, hogy nincs, mikor én mutattam rá. Nem hiszem, hogy van nála másik. Ennek a zacskóján semmi se volt feltüntetve. De bemegyek egy villamossági üzletbe és ott kérek. Ha csak csupasz ellenállást kapok és azt beforrasztom a ledes izzó sárga kábelébe, akkor az egy jó megoldás lehet? Nem melegedne nagyon?
Próbáld meg kicseréltetni 8ohm 25 wattosra. Egyébként itt is kb. a 21 W jelenik meg. Az izzóban a szál az ellenállás.
Itt nem is a feszkó esése a lényeg, hanem az ellenállás teljesítménye...mert a felesleget szépen elfűti...legalábbis én így gondolom. Nagy wattszámú ellenállás kell, ezért nem elég egy sima ellenállás...
Valamikor már kiszámoltam de már nem tudom, hogyan. A hagyományos boltban kapható is drága, ezért is gondolkoztam anno én is a relé cserében... Főleg azért is jobb aaz a megoldás, mert a fazerekben szar a kábelezés és hosszú. Sok feszültség esik rajta. Így nagyon is jó megoldás az izzók cseréje, mert így nem azok zabálják le az áramot a gépben. Ha viszont 4 nagy teljesítményű ellenállást hazsnálsz, pont nem ezt éred el. De nyilván most ez van, úgyhogy ebből kell a legjobbat kihozni