Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát igen, a 140 lehet, hogy tényleg sok, de a 100 meg gyanúsan kevés.

Hétvégén szétszedtem a hátsó féknyerget, mert csupa retek volt mindkét dugattyú, a porvédők meg szét voltak már rohadva. Nem ajánlom senkinek a műveletet...
Amit én küszködtem a tömítő meg a porvédő gyűrű visszarakásával, meg a dugattyúk visszanyomásával...

Jó hír viszont, hogy egy német bontóstól rendeltem egy újszerű féktárcsát postával 25 euróért.
beszéltem egy bontóssal és azt mondta szerinte fojtott variátor van benne és ő 20 ezerért küld egy olyat aminek 130-140 a végsebessége egy 200 -as mociban (kicsit kételkedem )
mindenesetre azt mondta nézzem meg kifut-e a variátor tárcsa szélső pontjáig a szíj és mérjem le a tengelyt . link
Ja................hacsaknem tényleg felborul az aszfalt miatt.(nekem úgy még nem sikerült pedig rendületlenül próbálom) akkor ha van cső ha nincs a kezelőszervek,tank,farokidom sérül.

Véd.Egy deklit meg talán ha beakad a dekli rögzítéseit a blokkon.

Egy eekli mennyi lehet bontva?
Altalanositasz? Mert az nem jo. Kitargyaltuk 100x, esete valogatja, de a cso tobbet ved. Btw, gomba 15k, cso 24k pl az FZ-re. Gomba egy helyen erintkezik, a cso 3 helyen van rogzitve a motorhoz.
Na meg mondjuk a cső kurvahasznos hosszú túrán.
Lehet rá támasztani a lábat kényelmesen.
Mint mondtam nagy sebességnél tökmindegy.
Nem a gépért fogok aggódni.
És pont FZ-knél a dekli egék kinn van mint nekem ha a cső inkább csak biliacél akkor szípen ráhajlik és simán benyomja.Esetleg elviszi a rögzítést.
Baleset és baleset közt van különbség rengeteg.
Csak a szerencse és a tudás a legjobb védekezés.
Nekem egyik sem adatott meg így alsó-közepesből van elég tapasztalat.
Nagy sebességnél lehet. Viszont azt a 30ezer forintot, amibe egy bukócső kerül egy kis sebességű csúszásnál simán visszahozza.
A kormányvégsúly karcos lesz a dekli szintén.
Ha olyan a tank a kapcsolók simán benyomják egy szép gödör lesz rajta de ha jó a fényezés elviseli.
Egy közepes csúszásnál KB 50-el padlót fogva nekem a kormány ugrott (22-es gyári acél.) Hajlik mint a rosseb visszahajtan nem lehet mert a crom megszineződik.
Dekli nagyon karcos lesz,Tank behorpad csúnyán,hátsó lábtartó hajlik és gyalult felszínű lesz.
Mégnagyobb padlónál a villahídról törnek az ütközők,tank kuka,dekli kilukad ha nincsenek tengelygombák akkor a telószárak kopnak rendesen.
Kormány értelemszerűen kuka.
Az én esetemben a konklúzió.
Kormányt cseréltem vastagított alura hátha birja a kisebbeket.
A vége esztegáltatva lett jó pár darab 2-3e ért aluból.
Tengelygombám tuti lesz hamarosan.
És a deklire meg fel egy deklivédő.
Tank az necces.
Ha annyira sérül hogy nem fér bele benya akkor én is és nem az lesz az első hogy jajj kéne egy tank hanem 2 hó rehab.
De kifogtam egyet olcsóban ebay-ről így van tartalék.

Hasznos a vázvédő mert nem lesz szomorú látvány a kavicskarcos váz.
Akkor egyszerű kérdé, semmi különleges behatás, csak simán eldől a motor, álló helyzetben, mert mondjuk megolvadt alatta az aszfalt és a kitámasztó megsüllyedt. Ebben az esetben elég lehet a 3 gomba, esetleg a kormányvégsúly még ami leérhet, ugye?
Viszont ha borulsz az tuti hogy valami törik,szakad,horpad így gyakorlatilag tökmindegy.
Inged-gatyád rámegy a renoválásra.
Ezért a védelemre áldozott pízt meg kéne takarítani a rendoválási költségre.
A bukócsö ráhajlik a deklire és benyomja a gomba kiszedi a blokkból a perselyt,meg elhúzza a vázat.
Nem ertek egyet. A bukogomba hany helyen erintkezik a motorral? S mekkora a felfekvo felulet a bukocsonek? S az hany helyen csatlakozik a blokkhoz, vazhoz, egymashoz?

Tengelygombak, es a cso a tutti, erosebb kormany s jo kormanyvegsuly.
Nem, nem ér le ! Pont ez a lényege ! De a legjobb ha van még rajta egy hátsó doboz is. Az nem engedi lefeküdni a hátulját.... Persze attól még a kormány görbül, a tank horpadhat, stb... Ami az FZ6-on még probléma lehet, hogy mivel a váznyúlvány fentről lóg le, így az mikor oldalról nagy ütést kap, begörbül és ezzel persze benyomhatja a teljes blokkot és persze amellett, hogy összenyomja a két blokktartó konzolt kinyomja másik oldalit. Nem javítható... De nem elrettenteni akarlak, ez csak akkor következik be ha kimondottan oldalirányú ütést kap. Tehát ha oldalról telibe kap valaki. De ebben az esetben a bukógomba nem sokat segít és jobb ha te sem ülsz a gépen, ez az igazi bravúr
Igen, én is néztem, hogy a szállítás nem olcsó...de a bukógomba pont jó lesz ! Nem kell rá cső ! Főleg ha a tengelyeken is van.
A száraz, szállítási díj nélküli ára sem sokkal olcsóbb mint az itthon kapható, nem is beszélve, hogy nem szállít Németországon kívülre :(
Bukógombák és tengelygombák vannak a motoron, ha így csúszik, akkor a blokk még leír, nem? Ezek nem nyújtanak védelmet neki, ugye?
De sztem olcsóbban megúszod valami ügyes lakatosnál...bár lehet nem sokkal, de az akkor olyan lesz amilyet szeretnél...
Itt próbáld meg: Ebay Bukócső

Nekem mindjárt az elsőt eredetinek írja. Ha tényleg az, akkor azt kell megvenni, mert az biztosan passzol...
Köszönöm!
Sajnos a Fazer nincs a listán és én nem tudom otthagyni nekik a gépet, úh
Vigyázok rá továbbra is
Hali Fazersporttárs!

Az enyémen Kappa van. De ha előbb vettem volna észre az alábbi hirdetést, akkor biztos innen rendeltem volna:

bukócső és egyebek

Remélem, hogy tudtam segíteni!
A mienk is levegős.
ez léghűtéses ,valamiért a vizesek végsebességét magasabbra kalibrálták ,de nem tudom miért .
Na majd megmérem GPS-szel legközelebb, ha országútra megyek vele...
Ezek szerint teljesen más konstrukció lehet a motorja a 150-eshez képest? Mert a miénknek igaz, csal az órája, de a 100-at simán viszi...
azért mert 5 -el többet megy a gyárilag megadott végsebességnél ?
lehet
100?
Annak valami kínja van, nem?
Tud gyártani valaki bukócsövet FZ6-ra?
És lehetne is Tőle rendelni? :)
100 a vége ,egy tesztet olvastam róla ,az szerint is csak 95 ,mert hogy az olaszok arra találták ki ,hogy ne 50 ccm -es robikkal motorozzanak a városban 2 személlyel ,mert ott ez a szokás :)
az erő bőven elég lenne más áttételhez is ,csak gondolom ezeket nem
tuningolják mint az ötveneseket .