Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azt hiszem ezt tavaly beduplázták
Ha papíros és valódi gyári E betüs és típus azonos(!) akkor át kellett mennie. Mivel EU road legal át kell engedni.
Amúgy nem engedik/engedhetik akkor se ha halk, csak svarcban. Amúgy meg ha hangos (herélt), a gyárira is rámér (van hozzá műszere) és a dobon feltüntetettnek kell megfeleljen. Amúgy azt hiszem (86~76) lenne a mérték, de nem valószínű, hogy típus azonos E nélkül engedélyezik (átalakítás!). Ezek a szabályok nem mindenütt élnek még.
Nincs munkadíj ! Pont 4.360,- Ft-ba kerül ! De csak ott !
A kidörrenő már más kérdés. Először is benne kell legyen az a bizonyos "E" betű... Ezután jöhet a db-mérés... De ehhez már nem értek...
De akkor, hogy érthető legyen az NKH-nál nincs munkadíj. Csak a 4360ft, ugye?

Valaki tud egy értéket, hogy hány dB-nél buktatnak. Előző tulaj azt állította, hogy a sport dobbal is átment a műszakin.
És igen, nem mindenhol fizetsz ugyanannyit...de az NKH-nál mindig 4.360,- ! de ott nem nagyon van mellénézés...
No, ezzel az árlistával a téma zárul is
Na ezt én sem értem... mert alapestben olyan szolgáltatást választ az ember aminek az ár-érték arányát megfelelőnek találja.. ha drága keres olcsóbbat, de nem háborog
Mi bajod azzal ha munkadijat fizetsz ,egy nkh kijelölt vizsgabázison?..
Te mész oda,hogy vizsgáztass.. ha nem tetszik nem kell oda menni.
Nekem szamlam van amit kaptam es annyit fizettem is
Vizsga dij mindenhol egy arban van ami nem egyezik az a munka dij ....Igy van ahol 9000- Fizetunk van ahol 12-14000- Na ez baj!
NKH műszaki vizsga
lap alján az árak
Nem haragszom ,de ha gondoljatok holnap szivesen be scan-elem a lapokat amin az arak vannak , en nem dobalom el a szamlakat
Szegény ember vízzel főz.
Ha találok a fóliasátirban az indikátorórafán kis indikátorórát akkor azzal csinálom.
De a zsaru az útszélen nem mérhet, mert azt mondod nem pontos. Beidéztethet, és amikor mész a bevizsgálásra, akkor már a gyári lesz rajta. (nekem megvan a 0km-es gyári dobom )

De hallottam olyanról is, hogy motoros rendőr bekísért mindenkit a mérőhöz, akkor nincs kecmec.

Ezeket egy tapasztalt havertól tudom, én bízok benne. Én valami db-killer készítek és külföldre csak azzal megyek. De ez még odébb van.
Azért ez a "mellétesz valamit" dolog elég gyenge elmélet... Ha már annyira "hullámos", hogy szemmel lásd, akkor azt fékezés közben már érezni kellett volna (lökdösi a lábad). Na meg ugye a tárcsa élének vizsgálata nem jelenti azt, hogy a kopófelületen is stimmelnek a dolgok. Indikátorórával meg lehet ezt nézni szépen elegánsan.

Aztán az, hogy a műszakin mennyire ugranak erre a dologra, azt nem csak vizsgaállomás, de vizsgabiztosonként is változik...
egyszer valahol láttam a neten hogyan szabják át a motorüléseket ,de nem találom sajnos ,valakinek nincsen véletlenül lementve ilyen link ? van egy srác aki autóülésekkel foglalkozik (felújít ) és mutattam neki mit szeretnék ,de azt mondta körül kell járnia a témát ,vakon nem mer belevágni .
NKH a legolcsóbb.
Ha jó a motor nincs gond ha nem bukik.
Felemel,felbakol,mellétesz közvetlen valamit ami fixen ott van és megpörget.
Majd néz,mereven.
Ha hullámos látod.Ha nem attól még lehet hullámos csak elcseszted.
Már ne is haragudj de ez egy nagy marhaság !
A KPM díja nincs ötezer ! PErsze ehhez a nemzeti közlekedési hatósághoz kell vinni. Mindenhol máshol más az ára ! De az alapdíj biztosan nem 5.500,- !
De akár lehet a vizsga 10 felett is, ha olyan helyre viszed...persze ott a nem 'E'-s dolgoknak is át kell menniük ami persze a közúton nem fog segíteni ha valami éles szemű zsernyákkal futsz össze
Előveszed a furógépet és haddszóljon 36001kmig
Egyébként nekem még 2 km kell és pont 36.000 mutat az óra

Nekem májusban esedékes a műszaki. NKH az fixen 4360forint? Nincs semmi plusz költség? holnap rákérdezek a 1,5km-re lévő chevrolet műhelyre, hogy mennyiért csinálják meg. Van különbség a NKH és a többi állomás között? NKH szigorúbb? Jobban buktat?
A féket, hogyan lehet megnézni, hogy hullámos-e a tárcsa?
Én kilométer kihajtást vettem tőle..arra adott beépítési garanciát.

Amikor vettem a tárcsám akkor fogtam, rátettem egy sík felületre és megnéztem hogy egyenletesen felfekszik e a lapra.. Nem tudom ez mennyire okés mérés... de nincs vele gond. (koppkopp)
Csak ugye itt ugyanúgy ott van a para, hogy mi van, ha ez is üt? Mert visszavenni nem fogja se Csanád, se Ricsi...
Majd alkudozz vele...
Írtam neki...
..én is..
Akkor thundercat. Jelcsának van egy amit bont... már és is vettem róla cuccot
245mm...