Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tuti nem E-s. És nem tudom megsaccolni, hogy mennyire hangos, mert ha rajta ülök az elég becsapós.
Ja, még annyi, hogy nem találtam olyan infót, hogy a tied "e" betűs lenne:

remus fzs 600-hoz

Lehet más típusé van fennt.
Azt kihagytam, hogy az 50x 480-as méret csak a 600-asokra vonatkozik
Na, akkor egyszerűen írom, hogy megértsd

Én próbáltam 15W50 olajat. Rossz tapasztalat volt, hogy 5-15 fokos hőmérsékleten (én már ebben is előveszem a motort), reggel nagyon lassan melegedett be.
Konkrétan: érezhetően "vitte" a kuplungot, még 10 perc után is.
Emellett semmilyen más előnye nem volt, amiért megérte beletenni.
Azóta 10W40-nel megyek, és télen-nyáron tökéletes.
"Ez nem egy adott típusra van?"
De igen, viszont feltették más motorokra is, és ahhoz is adtak ki műbizonylatot.
Általában a gyártók jó része az összekötőcsövet cserélgeti az adott típushoz. Ha megnézitek a Leo dobok 90%-a 50-es belső cső és 480 hosszú. Az "E" betű utáni számok is ugyanazok. Sőt, Arrow és a Giannelli dobok egy része is azonos, azonos jóváhagyással...

Ha egy dobon rajta van a jóváhagyási jel (pl. e13 0232) , nem kell semmi hozzá. Pont az a lényege, hogy az megfelel az előírásoknak, akadály nélkül forgalomba hozható. Műbizonylatot bárki nyomtathat hozzá, könnyű hamisítani.

Nekem Leo van a Fazeren, de nem erre lett jóváhagyva. Kicsit variáltam rajta, jó hangja van, de nem üvölt. Tavaly júniusban az NKH-nál vizsgázott, messziről ránéztek, e betű, fojtás okés, meg sem említették, pedig hallották a hangját.

Biztos van a Remusnak is valami fennt interneten, de azok sem az üvöltős dobok közé tartoznak.

Szerintem:

-Ha nem üvölt a dob, és nem állatmódjára közlekedünk, senki nem szól érte, ha picit hangos de mély.

-Zajszintet nehézkes mérni (pontosan), amit (ha)csinálnak az nem hivatalos mérés. Se rendőr, se határőr soha nem érdeklődött még a dob felől. Ha érdeklődne, ott az e betű benne, nehogy már ne használhassam közúton.

Bocs a hosszú írásért és a sok kitérőért...
FRI ! ...én is tervezem ,hogy idén benevezek egy oktatásra .tavaly részt vettem egy ingyenes tanfolyamon és bevallom azután kétes érzelmek vezérelnek ,de annyira jó volt ,hogy tudjam mennyire amatőr vagyok ! nem írok helyszínt ,mert hátha olvassa valaki és nem szeretnék senkit megbántani ! arról szólt ,hogy felbójázták a pályát és az oktató egy nagy túragéppel végigment és azt mondta ezt mindenkinek meg kell tudni csinálni ,aztán az első "akadályt" a kőrt 10 perc után kitolta + 30 cm -t ,de ekkor még kiderült ,hogy a cbr -ek még ezt sem tudják megoldani (az oktató is ráült egyre ,de neki sem jött össze) ,akkor változott a felállás és nekik kívülről kellett megoldani .egy jódarabig néztem a többieket és nyugtatólag hatott rám ,hogy a többiek csak a zsűri jóindulatával kaphattak volna magasabb pontszámot ,de végülis mindenki tanulni ment oda ,ezért rendezték . én valódi (látványos ) javulást egy fz6 -os fickón láttam és őt irigyeltem is ! hozzátartozik az a tény is ,hogy voltunk legalább negyvenen és az egyelen oktató csak egy emberrel tudott küzdeni egyidőben a többiek pedig vagy sorba álltak ,vagy a másik pályán lökdösték a bójákat . mindettől függetlenül is hiszem hogy van értelme !
Ha hidegebb időben is használod a motort, vagy ha utcai körülmények közt mész (közlekedés, túra, stb.), akkor jobb ha a 10w-40-et teszed bele.
Ha inkább csak melegebb időben motorozol, de mondjuk szeretsz pályázni, akkor érdemesebb a 15w-50-et használni.
Dili!

Ez az én véleményem is,csak a haver(aki szerelő egy motor márkaszervízben és szinte egész évben használja a motorját 15w olajjal) megingatott!
Az ENEOS-ról én is hallottam jókat. Attól nem tartanék.
Ha meg csak melegben használod a motort, megérhet egy próbát a 15-ös is.
Bár egy szakértő szerint hiába engedi a könyv még a 20-ast is, az dél-amerikába való.
Hát................ha mész Marakesh-be kéne a sűrűbb olaj.
Ha nem eszi minek:
Hogy később egye.
Sűrűbb olajara két ok miatt cserélik általában.
Kopott motor miatt eszi és nem kéne meg kopott motor miatt csörög az egész kramac.És ne tegye.
Pláne eladásra.
Ha eddig jó volt a 10-40 akkó tedd ebből a netosz olajból is azt.
És én franciát tettem az angolba.
Lett is eu háború belőle.
Nem eszi........
Mert a szaki/haver ajánlotta,törpöltet rajta!
Szimpi ez az olaj(attól mert nálunk 2 éve van japóban valszeg régebben)
A motul meg francia
Ja sürübb......a könyv 20w-st is enged!
Akkó tuti annyit mész mint egy kamion és hetente cseréled.

Minek kísérletezel ha van addig bevált olajad?

motul,repsol,megafene tudja milyen régóta forgalomban lévő olajizébizé?

A 15-ösmeg sűrűbb olaj.
Értemén hogy melegben használod de a sűrűbb olaj ugyanolyan olajjáratoknál később ér oda a kenendő helyre mint a vékonyabb.
Így én csak azé mert csipegeti nem cserélnék sűrűbbre.
Max tőtögetnék hozzá.
Ez nem tudományos értekezés csak a véleményem.
Mivel 3 literről van szó az ár annyira nem lényeg! Mifelénk a 15w-50 3000.- , a 10w-40 2000.-/l(mondjuk ez már baráti.) Sok helyen dicsérik fórumokban itt ot,meg japán(elvileg ugye,mert minden kinai)
Ennyire olcsó ez az olaj?
Na akkor egy kis olaj téma!

10w-40 vagy 15w-50 olajon variálok, az ENEOS-t próbálnám ki,sokan dicsérik ezt a japán olajat. Eddig 10w volt benne,de egy szakember akinek adok a szavára azt mondta (neki fz1 van) hogy 15w-t tegyek bele.
A gépkönyv mindkettőt engedi a 10w-t -10 foktól a 15w-t 0 fok külsőtől ......

Vélemény? (olaj diagram bemásolók, pl 4 szó helyett 19 szóval kifejtők kiméljenek)

Ja, alapvetően a melegben használt olaj elvékonyodásának csökkentése lenne a cél.....és igen tudom hogy a második szám a külső hőmérsékletre utal.
Na akkor egy kis olaj téma!

10w-40 vagy 15w-50 olajon variálok, az ENEOS-t próbálnám ki,sokan dicsérik ezt a japán olajat. Eddig 10w volt benne,de egy szakember akinek adok a szavára azt mondta (neki fz1 van) hogy 15w-t tegyek bele.
A gépkönyv mindkettőt engedi a 10w-t -10 foktól a 15w-t 0 fok külsőtől ......

Vélemény? (olaj diagram bemásolók, pl 4 szó helyett 19 szóval kifejtők kiméljenek)
Sziasztok Srácok!

Ha lesz ilyen okítás én is szívesen résztvennék! Sőt ha lehet esetleg az oldalbordát is hoznám !

Szerintem érdemes lenne felhívni Fiedor Ferit hátha tudna mondani egy kedvezményes árat nekünk: http://www.riliclub.hu/index.p...
Nem kellene menni, hanem meg kellene kérdezni az oktatót, hogy vállalna-e minket...egy hétvégére... Aztán csinálunk egy költségvetést és meglátjuk mennyiből jövünk ki... Pályát biztosan tudunk szerezni...talán még fedettet is. Bólyákat meg csak oda kell szállítani meg esetleg ami még kell. Ezt saját erőből is meg lehet oldani. A fedett azért jó mert eső esetén sincs gond. Valami régi gyárépület, esetleg előtte odamegyünk söprögetni egy nappal, stb... Itt a csepeli gyártelep de biztosan van még ilyen, mert ott a soroksári úti vágóhíd, stb.... Szal csak egy-két jó oktató kell akinek van koncepciója is ! Ezen gondolkodjatok ! Én meg jövő héten körbejárom a helyszíneket.
Ha lenne ilyen Fazeres oktatás, engem érdekelne!
Tavaly voltam a rili több oktatásán, nagyjából ez a 15 fő szerintem is, amit lehet még kezelni és nem kell nagyon sokat várni a gyakorlásra.
Én XT-ről ültem át Fazerre, tavasszal az XT-sek is szerveznek oktatást, ha valakit érdekel, korlátozott számban szerintem lehet jönni.
Sztem az a jó ha nem vagyunk 15-nél többen, mert akkor még tudnak velünk normálisan foglalkozni. Ha megyünk 30-an...akkor már arra sem lesz lehetőség, hogy kérdezz egy normálisat...
Ez nem egy adott típusra van? Nekem nem leo-m van, csak így felmerült a kérdés. Persze azt egy rendőr sem fogja megnézni, hogy mi a típusa. Gondolom műszakin jobban megnézik...

Valami hasonló nincs a Remusokra? Lehet írok e-mailt nekik. Elvileg az én dobom átmegy műszakin, de azt hallottam, hogy ausztriában durván nézik dobokat. Nem hiányzik egy 1000 eurós bünti.
Egy ilyet össze lehetne szervezni.

A motorozz.hu-n szervezett ilyet egy srác régebben Miskolcon, mert ott a motorosrendőrök főnöke lelkesen támogatta a dolgot.
80 ezer forint volt egy nap, amiben benne volt a rendőrségi tanpálya bérlete is. Aztán ahány ember ment, annyi részre oszlott ez a díj.

Esetleg lehet beszélni a fazernek hátat fordító Csíkosbékával. Úgy tudom ő letárgyalt valami kedvezményes klubnapot a versyseseknek a Rillinél.

kérdés, hogy mekkora érdeklődés lenne.
Látom nagy az érdeklődés...
De azon azért mindenki gondolkozhat, hogy van-e olyan ismerőse aki oktat vagy ismer profi oktatót, akit meg lehetne dumálni a cél érdekében...
Ezt jó ötletnek tartom!