Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

és a z6 kurva jó esőben is.
A metzinek a z6 (volt) az, ami túragumi, 6 garnitúrát rongyoltam el a TL-en. Általában csapattam mint az ökör de utcára bőven elég.
ááá......... és befutott a kedvenc kérdésem is:"milyen a gumi esőben?" ....áááááá

Válaszolj a kérdésekre:
-mennyit motorozol esőben egy szezonban?...............
-hogy motorozol olyankor?....................
-szakadó esőben mit teszel?............
-elindulsz-e otthonról ha esik vagy tuti fog?...........

Ha ezekre válaszoltál akkor rájössz,hogy K..VÁRA MIND1 milyen egy gumi esőben!
aha
Az ideális túrabakancsról?
Szájtépést megelőzendő onroadon van egy nagyon jó cikk most a témában
Viszont a Metzeler nagyon jól teljesített az Erdélyi túrán ott kaptunk egy 200km-ig tartó esőt, felhőszakadást. Nem csúszkált nem ficánkolt mondjuk pianóban mentük szabályokat betartva.
Az eső a vízelvezető árkok mennyiségétől és az adalékoktól függ.
Minnél kevesebb az árok annál több a tapadás szárazon.
Ezért is a slic minta nélküli.
Nameg a melegedés.Van egy hőfoka a guminak.
Esőben alacsonyabbra kéne belőni ezt mert kevésbé meleg a gumi.Viszont szárazon meg magasabb.
Ehh de rohadt bonyolult dolog.
A lényeg hogy relatíve kezdő óvatos embernek kurváramindegy hogy melyik ha ez relatíve fiatal fejlesztésű túra,sporttúra gumi.
Nem lőhet nagyon mellé.És legalább tartós.
Ha meg szerzed a tapasztalatot eldöntöd hogy túrásabb kevésbé kopós kell vagy fordítva.
Az tény hogy én előre csak sportosabbat raknék fel.
Én már éreztem azt hogy kivágja alólam az elejét.
Nem akarom többször mert drágább muri.
Ha a háta allrébb megy 20-30 centit az fosatós de túlélhető.
Szia!

Szerintem a sportosabb gumi nem olyan jó hidegbe mint a túra-sport gumik. A sportgumik közül van olyan ami nem is tud bemelegedni rendesen 15-20 fok alatt. Jelenleg nálam Metzeler Sportec M3 szolgál a Fézin de hidegbe nem nagyon veszem elő, nyáron viszont istenien tapad eddig 3000km mentem vele de még nem látszik rajta különösebben a kopás.
Hali!
Új vagyok, szeretnék csatlakozni hozzátok, hogy sok érdekes dolgot tapasztaljak.
Slicket tutira nem veszek (nem is jutott eszembe), de a hirdetésben szerepel, hogy van nála utcai gumi is. Azokat nézném meg.

Viszont valamit nem teljesen értek. Az ilyen rosso corsa és rosso2 soportosabb gumik, jobban tapadnak, elvileg puhábbak is. Akkor elvileg ezekkel lehetne hidegebben is menni, ugye? Nyugi nem akarok menni, csak elviekben érdekel a dolog. Vagy inkább a túragumikkal (bt023, RA2) lehet hidegben is motorozni?

Van még egy, ez már nem elméleti. Azért rosszabbak a sportgumik esőben, mert kevesebb rajtuk a mintázat? Pl. a pirelli ezért létrehozott egy HBR-t, ami kb reklám bullshit, ez a FGD (functional groove design). Szal ha veszek egy sportosabb gumit, akkor sokkal óvatosabban kell motoroznom ha elered az eső?
Egy kérés!
Van valakinek méretezett rajza hűtő takaró készítéséhez?
Ha van valakinek tehetne fel rajzot, és az elkészített takaróról képet.
Előre is köszi
Hát..........az a sebesség utcán amihez nem elég egy jó sport vagy sporttúra gumi elmebeteg tempó.
Nem utcára való.
Most komolyan............aki utcán kevésnek érez egy spotsmartot vagy rosso corsát az egy őstehetség és valami kupán lenne a helye annyira profi.
Vagy csak placebóhatás az egész.
Tudatban van hogy ez vááááá de jó és király vagyok.
Ezt az R6 fórumban találtam kispok írása:

"VÁGOTT SLICK

utánaolvastam és rengetegen írnak erről véleményt és majd mind ugyan arra vajaz
bemásolok ezekből 3mat:

"ha pályakezdő vagy felejtsd el a slicket. nem fogod tudni annyira felmelegíteni h rendesen tapadjon. utcai sport gumi hamarabb melegszik és kezdő tempóhoz sokkal jobb szerintem."

"A slicsk hiába vágott a "NOT FOR ROAD" igaz marad. Az utcai gumi olyan keverékből készül, hogy hamar, és széles felhasználási körülmények között melegszik, és lassabban hűl le. Ez nagyon jó az utcai használatra (ha végig gondolod). A slick akár vágott, akár nem arra lett kifejlesztve, hogy nagy terhelésen ide oda döntögetve folyamatosan melegen tartsd, de a váltott kanyarokba azért a másik oldal pihen, hűl. Pályára egy Michlein Pilot Power messze jó, ugyan úgy lehet fektetni a gépet. Ugye nem szokták a haverok mérni a köridődet. Akkor nem kell slick. Utcára viszont halálos ítélet. Nem tudsz ! akkora tempót menni, hogy meleg maradjon, tehát csúszik. (a tapadás nagy része lényegében nem súrlódás, hanem kakaszkodás, azaz a gumi belenyomódik az aszfalt érdes gödreibe, és így a gumi beleakad az aszfaltba, de ez csak melegen megy) Autópályán viszont a közepe túlmelegszik, és megint meghalsz. De tényleg.
Utcai gumit vegyél, az a jó!"

"Minden versenysport abroncsnak van egy különös tulajdonsága. Elég magas hőmérsékleten üzemel, és ha túl hirtelen melegszik meg, vagy hűl vissza a környezet hőmérsékletére, akkor bizonyos összetevők elpárolognak belőle. Ezután közel sem nyújtja azt a teljesítményt, amit egy egyenletesen felmelegített, futamok között állandó hőmérsékleten tartott, majd szintén a gumimelegítő segítségével fokozatosan, lassan visszahűtött ugyanolyan gumi. Magyarul mehet a kukába.""
Utcára ne vegyél slicket ! Bár száraz időben biztosan verhetetlen és olcsó, de vizes időben állítólag katasztrófa ! Ezt mondja mindenki...aki ért hozzá. Én nem értek hozzá de nem mertem slicket venni pedig rohadt jókat láttam és ez a srác iszonyatosan jól vágja őket. Jah és a méretük is eltér valamiért az utcai szabványostól....
Köszi!
Meg is találtam a hirdetését.
http://www.kepesmotor.hu/slick...
Nem, mert keskeny ! Még a végén beszorul a villamossínbe !

A hirdetés már nincs meg de megtaláltam a srác nevét és számát:
Gábor
30/343-8235
Ennyit tudok segíteni...
3M kétoldalas és VHB ami annyit tesz, hogy nagyon keményen Bond...azaz ragad
Az ebay-en árulnak halommal belőle méterre. Amúgy ha megmelegíted hajszárítóval, le lehet tépni és ha nem szakad szét, még használható újra !

Itt válogass a színek és típusok között. Ezután már nem lesz nehéz....
A repsol az olajteknorol folyt le szinte teljesen.Es kurvagacsos trutymokent orakig suvikszoltam petroval.
Utánaolvastam a MOL láncspraynak (eddig nem is tudtam, hogy létezik) és nagyon sokan dicsérik. Kipróbálom, ha elfogy a Repsol.
Én nem sietek.
Motor atomraszedve áll.
Nem is lesz kész még minimum 3 hétig.
csak kihúzzuk itt amíg ki nem jön a jó idő
Cseszheted.
A MOL 2000 környéki árral verhetetlen.
Sokkal jobb bárminél.
Csak hogy legyen kérdés 190-es gumi felfér FZ-re?
vettem castrol láncspray-t 1600ér booyah!
csak hogy legyen még egy téma (ne ne legyen)

fri: meg tudod adni a keszthelyi gumis címét? lehet meglátogatnám valamikor.

camera: ha érdekel titeket ilyen kamera téma akkor ennek a hapsinak sok videója van a témában:
http://www.youtube.com/watch?v...
Ő tesztel kínai olcsó kamerákat is és van közöttük elég jók is.