Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na a tréning témához csak hozzászólok.. mert nem bírom ki hogy ne.

Ugyan én még soha nem voltam ilyen vez.tech. tréningen (nem kétlem a hasznosságát) de szerintem azok a motorosok akiknek a 30-50 csillagos égnyi oktatási díj tetemes összeget jelent jobban járnak ha inkább eltúrázzák ezt a pénzt. Kellemes kanyargós útvonalon, lehetőleg saját maguknál némileg erősebb társasággal. Rengeteget lehet tanulni és fejlődni egy jó, dinamikusan motorozó csoportban motorozva akár egy hétvége alatt is. Csak jó helyre kell állni a bolyban és ki kell kérni a tapasztaltabbak véleményét, tanácsait. Ha már elkölt az ember 30-100k forintot csak jobb ha ezért a pénzért 1-2 ezer kilométert motorozni.. mint bóják között 10-et.

Arról nem is beszélve hogyha 7-10 napig csak kanyarogni van az ember... mert ha jó a hozzáállás (minél mélyebbre, minél gyorsabban magunkhoz képest) akkor a túra végére hatalmas lesz a fejlődés.. egyszerűen azért mert rá van kényszerítve az ember, és óhatatlanul is összenő a motorral napi 8-10 órákat rajta ülve.
Akkor nem lesz műbizonylat...meg így bele is lehet kötni.
Akkor amolyan langyi mindenes.
és bebizonyították, hogy vészfékezni végig blokkoló hátsó gumival a legjobb?
Látom nem arattam osztatlan sikert ezzel a tréning dologgal...akkor körülnézek, majd jelzek ha van valami...pont a harmincezrest akartam elkerülni...
Bakker...ez az olaj tényleg olyan fontos kérdés ?!?!? az a lényeg, hogy még az r1 sem szereti a full szintetikus olajat...a yamaha nem olyan. A túra-túrasport gépekbe mindegy hogy 600 vagy ezer ásványi kell. a 10w 40-el nem nagyon tud senki sem mellényúlni, hidegben is jó, melegben is jó... Castrolt ne vegyél mert az szar... !
Ezek a srácok véletlenül nem csopperesek? A Szeged-Arad túra tisztára úgy tűnik nekem mintha kifejezetten büntetésre találták volna ki
Erre Én is benevezek!
Végre elkészült a Győrújbaráti motoros találkozó részletes programja.
Voltatok már korábban? Tervezi valaki idénre?
Program: link
Vezetéstechnikai tréninget szerveznek Győrben is!
Én idén biztosan részt veszek az egyik időpontban.
link
Egyébként hogy van az, hogy mindenki (honda, bmw, rendőrök se ma kezdték) a sok évtizedes tapasztalattal reklámozza magát, de a vészfékezést mindegyik máshogy oktatja?!
Nem szeretik az olajat az eféle motorok
A 10w 40 nagyon jó választás amúgy
a master az már 125
Igen a BMW-nél Tóth Zoli és a Mackó az instruktőrök!
Mind a ketten nagyon kemény arcok.
Itt olvashattok a tréningről, mi voltunk tavaly.
link
Esetleg az új Hungaroringes tréning?
240perc, 39 ezerért.
Vigyázz... mert jön majd az adatlapkommandó
Ajjaj, látom megy itt az olaj téma, vissza olvastam. Aszem maradok a 10W40-es olajnál, aztán majd kiderül. Egy Yamaha szervizes ismerős azt mondta, hogy ezek azért még nem olyan új motorok, nem feltétlen jó nekik a nagyon híg olaj...
Viszont egy másik kérdésem lenne.
Van valakinek olyan tapasztalata, hogy főként nagyobb fordulaton a kettesbe váltás néha csattanósan sikerül neki, vagyépp ha nagyon szétpörgeti, akkor néha még meg is dobálja a váltókart, ahelyett hogy egyből beugrana? Mert én tapasztalom ezt az enyémnél.
Nem tudom, hogy ez esetleg lehet-e olaj probléma, mert ezt is inkább melegen csinálja. Vagy komolyabb gond lesz vele.
A kuplung hidegen-melegen tökéletesen működik, arra egy szavam sem lehet.
Komoly.
'német BNV Motorrad által kiadott oklevéllel'
Sziasztok.
Nemrég vettem egy 1999-es Yamaha Fazer 600-at.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy ezek a motorok milyen olajat szeretnek igazán?
Előre is köszönöm a válaszotokat! :)
Tudtommal a Tóth Zoli és a Mackó az instruktőrök
Neeeeee
bmw -s :link nem tudom itt a Tóth Zoltán lehet -e az oktató ,vagy csak reklám miatt volt a tv-ben ,hogy M.o-n csak két embernek van BMW által kiállított oktatói vizsgája és ő az egyik .
Zsernyákokkal?....... még ha ők fizetnek se .......... miből gondolják amúgy hogy ezt a sünDISZNÓK tudják a legjobban oktatni?
2 napos tréning 25 ezerért link
(csak nézegetem milyen lehetőségek vannak )
Megmondtam vagy megmondtam?