Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A párt vetted 34-ért? Ha igen hol?
Ja és tételesen a vásárolt termékek használtra:
1db Michelin power pure 5000.-ért 2000-et ment el és elhalálozott defekt miatt.Malőr na.De 3e-nél többet nem met mert vételkor 3,1 mili volt.
1db Rosso corsa 5000.- 1200 körül tettem be de láttam ahogy fogy így levettem mert nem fog kibirni egy glokner kanyart.
Ezeket hihetetlen mákkal vettem egy gumistól.Meg akart szabadulni tőle na.Utána Racetech-et már 12e-ért akarta adni elég kis mintával így kihagytam.
Utána Fektiguminál 16e-ért a BT016. Na ez már husosabb volt de mivel csak sima nem pro ezért pillanatok alatt kopott lett 4000 Km-el.Ezt tudtam hirtelen szermányolni mert szorított az idő.
Ez össz 26e forint.1200.-ért cserélik az 3600 és legyen mondjuk 10e Km de szerintem kevesebb amit elmentem a tavalyi évben.
Tehát 10e Km 30e-ért durván.
A rosso 2-t meg decemberben vettem 34e-ért.
Mivel lusta ember vagyok így megér 4-5e forint plust a kerék kiszedése-berakása kevesebbszer.
Az enyém meg 3 !
De amikor a rendőr megállított a két centi szélesen, a kerék teljes kerületén, szövetik kopott gumival beszélgettünk kicsit. Elmondta a srác, hogy a böhöm yamaha 3.000 ! kilométer alatt eszi meg a hátsó gumit és ötezer alatt az elsőt a nagy teher miatti fékezéskor...pedig neki kemény gumija volt...nekem meg hiányzott a zsebemből a beszélgetés után egy fél gumi ára csoda, hogy lábon hazahozhattam a gépemet...

Több erő...kvázi nagyobb gumikopás !

De én mindebből csak azt látom, hogy már nagyon ki van mindenki és talán már látjátok a száraz utakat is...jó gyógyulást mindenkinek, a gyógyszer a garázsban van
Nagyon egyszerű.
A régi az Rosso volt amit vettem a 2-es.
Más elvileg két komponensű.
A puding próbája az evés.Kiderül ami bederül év közben.
A reményhal megy utoljára.
Te Zoli ! Mennyibe is kerül az a guma újonnan ? Azt írod, hogy 4 és felet elmentél a használttal, de a motorral vettel is csak 7-et (1el vetted és 6-ot tettél bele)...akkor miért reméled, hogy most ezzel elmész 10-et ?!?!?! Nem tudom hogyan motorozol de az angol nehézipari csodával kétlem, hogy sikerül elmenned 10 felett, mert elég nyomatékos kis masina...és addig is legfeljebb csak ha nem nyelezed a lovad...

Abban mondjuk igazat adok neked, hogy jó ha ismert forrásból van a gumi. Én mondjuk Keszthelyen vettem a D211-et és még fent van. HA elmegyek vele 4 ezret már rég behozta az árát, mert 10 ért vettem. Contit tudtam volna szerezni 36-38 körül, amivel ahogy már írtam, 8-9-et megyek el. Nagyon jó gumi, de ennek a tapadása, főleg elől és a viselkedése...hát egy álom... Igen, nagyon meg kell nézni a gumit, mert ha kicsit is félre van kopva már nagyon szar lesz motorozni vele...
Előtte michelin volt fent, azt is használtan vettem 10-ért és az is elment 4 ezret. A felszerelés 2 rugó volt amit az árakba nem számítottam bele... Jah és azt is nagyon szerettem.

Mindent összevetve én máskor is fogok használtat venni, lényegesen olcsóbban jövök ki és valóban porlasztom is a költségeket.

Ami ennek a további előnye, bár ez nem annyira objektív mert a gumi állapotától is függ, de ki tudok próbálni több fajtát is.

ÉS MINDENKINEK A LEGFONTOSABB: SOHA NE VEGYETEK UTCÁRA VÁGOTT SLICKET ! Szárazon nagyon jó de a legkisebb esőben is életveszélyes ! Akárkit megkérdeztem, még az eladók is ! és a gumisok is azt mondták, ha utcára kell ne vigyem el, pedig jó húsos, fasza mintás gumik voltak !
Használtat csak akkor, ha tényleg olcsó és felszerelik ingyen.
Nagyon ritkán találni, tavaly szerencsére sikerült kifognom egyet, 21 500ból(gumi, posta+szerelés) megvolt egy max 300km-t futott, 2011-es Z8 hátra.
Már majdnem megvettem az újat.
Ez ritka eset, én inkább új párti vagyok, az a biztos (nehezebben vernek át)
A diablo is olyan mint a battalax,sportmax es társai.
Van belőlük annyi mint kutyán a bolha.
Nem mindegy mi van utána.
A nyáron a boglári FullGas-nál akciós volt a Pirelli Diablo. A motoromra valót ideadták volna 42-45 körül, már nem emlékszem pontosan. Sajnos nem volt annyi zsém, így csak egy hátsót vettem.
Amit mondani akarok: akciósat kell keresni, alkudni és kész.
Igen új.
Ha jól emlékszem 6,5 körül de ez nem tuti.Este lemérem.
Sima régebbi rossoval vettem a motort.Az csak érzésre 1000 km-es lehetett méd tettem hottá 6000-et és akkor vettem le.Még volt minta de már kopásjelzőn.
Nekem bejött így vettem a rosso II-t és tavasszal ha kinyuvad ami rajta van akkor felkerül.
Elöl egy kellemesen öreg régi corsa van...............mitmondjak........simán fejreálltam a teszkóparkolóban vele és nem kopik az a szemét.
Pedig 2006-os és a mintaárokban már repedezik.
Az a rosso2 új? Mennyi újan a profilmélysége? Volt már ilyen gumid? Ha igen mi a tapasztalat?
Csak akkor ha van biztos forrásod használt gumiban.
Eddig használtaztam.
Ki is számoltam.
Volt hogy tudtam 5-10e ért venni használtat.
Ezek legtöbbje sport vagy szupersport gumi és KB 3-4e alatt kuka volt mind.
Ez sose gond ha hétvégi szaladozás a téma mondjuk itthon.
De egy 3-4milis rosso corsával én nem indulnék el az alpokba az fix.
KB 5 milis BT 016-ossal tettem.4000 km alatt az is kész volt.
Volt elöl a D211 is.12e-ért vettem.Lehet nem hajtottam meg annyira így a legendás tapadása nem jött ki nálam.
Viszont körbe a perem mentén eresztett és rázott is rendesen.Pedig megbízható forrásból jött.Ergo nem tudhatod biztosan hogy min múlik az életed.
A Rosso 2 már otthon figyel KB 6,5 milis lehet.
Remélem 10-et bir.
Nos összegezve.Hacsak nincs extrém olcsó forrás (10 körül hátsó darabja nagyon husos középpel) akkor a használt/új közt árban különbség nincs vagy csak kevés van.
A lényeges inkább az hogy nem egyszerre adod ki a 60-at hanem 15 ezrenként a szezonban szétterítve.
Kontra sokszor szaladsz gumishoz felrakatni és ettől ha nem gondos sérülhet felni,féktárcsa.
Az hol van? nem inkább 62-65e?
Let the game begin! Indítom a vitát! Használt vagy új gumit érdemesebb venni?
Én is mostanában akarok gumit venni. Ha nem találok jobb ajánlatot, akkor új pirelli rosso2 gumi lesz 63ezerért. Eddig meg sem fordult a fejemben, hogy használt gumit vegyek. De most elgondolkoztam ezen. Szerintetek?
Én most készülök power pure 2ct -t venni, használtan, elsőt
Metzeler...hát akkor inkább még rádobok egy ötöst és conti és abból is a road attack 1-es... De ez az én választásom lenne...
necces dolog ez a használt gumi, én ha tehetem előre biztos nem fogok tenni használtat,mondjuk a hátsóval is így vagyok
most például ha még él az akció akkor párban lehet kapni 52-55e ft ért 2012, októberi gumikat(Z6 VAGY M3), szerintem megéri,
Meg van!
Igen sokat...
Bukókeret: Sturzbügel

Azt meg ha van mintha egy jó lakatos sztem egy tízesből kihozza ! Te meg lefújod rózsaszínre ! De ha nincs minta akkor is simán legörbítgetik neked jobb helyen, ahol van csőhajlítójuk, metr azzal szép lesz ! 30e ?!?!? Vicces...
Hát fiúk úgy tűnik az új srácnak több esze van mint itt mindenkinek együtt :)

Sabato: az olaj kedvezménnyel is megáll 4 literenként 9fél körül...gumit meg ott veszel ahol akarsz...nagy a kínálat újból is meg használtból is....

Már megettem néhány újat és használtat is. De a jövőben ha nem muszáj nem veszek újat. Tavaly vettem Dunlop gumikat 211GP-t asszem...10ért hátra, tök jó mintával, végigmotoroztam a szezont és még ezt is azzal fogom... Ezzel is elmegyek 4 ezret míg az újjal is csak 8at, az meg 36-nál indul a contiból (RoadAttack1).... Szal ki lehet számolni, még ha a kerékcserét is beleveszem, akkor is olcsóbb. Pedig szeretem néha megrángatni a szarvát meg döntögetni. Bár utóbbi nem megy úgy mint az egyenesenhaladás :) Előre is ez ment de drágább volt...viszont olyan istenkirály, hogy megcsókolnám az összes mérnököt ! Kanyarban fékezéskor semmi borulás-kényszer ! Amikor elengedem nem akar beesni, stb. Még nem volt ilyen élményem. Nagyon jó ! Imádom, sztem megpróbálom később is ezt bezserezni.

De simán túrázni nem vennék ilyet, inkább valami keményebb keveréket, az tovább is bírja....

De az FZ6-omon is 12e volt a max...de inkább csak 10....

Amúgy senki ne higgyen az itteni gengsztereknek.Azért vannak itt mert külön fórum kellett a fazereknek, annyi bajuk van ! ÉS az alkatrész is horror, ezek itt törik zúzzák a gépeiket, aztán egymásnak passzolgatják a rommá zúzott alkatrészeket !
köszi! hát meglátom mit tehetek :)
A gyártó

Egyébként elég drágán... kb 100k huf körül megy egy ilyen hasidom újonnan
Sziasztok! szeretném kérdezni, hogy hol találok ilyen oldal idomokat az FZ-mre? http://www.bikepics.com/pictur... tetszik ez az oldalidom. Segítsetek legyetek szívesek!
Köszi a segítséget.
Én is így vagyok vele, ha van olcsóbban jó minőségű, akkor megrendelem. Viszont ha itthon olcsóbb, akkor kár vesződni.
Amúgy találtam:
http://www.ebay.de/itm/YAMAHA-...

Bár nem GIVI / Kappa, hanem inkább SW-Motech-re hajaz. A visszajelzések is egész pozitívak.
Én 11000 forintnak megfelelő euróért vettem a bukócsövet úgy, hogy ebben már benne volt a 15 eurós posta is... vannak nagyon jó vételek az ebay-en, szét kell nézni, aztán persze, ha itthon olcsóbb, itthon kell venni. Tapasztalatom szerint a német ebay-ről inkább a licitálós használt cuccokat lehet nagyon jó áron elhozni.
Pont erről "beszéltünk" a multkor. A shox-nál 28-32 a bukócső fz6-ra,kár ibéjrű rendelgetni 103+14 ojróé!