Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a bt-023 sport-túra gumi.
'Igazi' túra gumim még nem volt. Nem is tudom van-e még olyan kategória. De a fazeren, banditon és társain hamarabb ér le a lábtartó, minthogy egy modern sport-túra gumi megadná magát.
Jah igen ! 2 évnél régebbi gumit soha ne vegyél ! És vigyázz mert az akcióc gumikat néha azért szórják ki mert évek óta ott hevernek valahol és rohadtul nem mindegy, hol és hogyan tárolták őket !

Nekem akartak már eladni autóra is gumisok 10 évnél régebbi GoodYeart olcsón ! Olyan régi volt a DOT rajta, hogy nem tudtuk értelmezni...

De motoros kereskedésben is nézd meg a gyártás évét !
Írtam is, hogy Conti Road1 volt ! De sztem azt a mai napig gyártják. Az 1 és 2 között a keverék a különbség...ha jól tudom. Én a munkám miatt sokat vidékeztem, így pont belefért, mert úgy szerveztem a munkám, hogy keszthelyen legyek :)
Hozzáteszem a srác ígért elsőt is de azt persze nem sikerült szereznie. Ezért annak a beszerzése volt az igazi kihívás ! Na ezt ne csináljátok, mert ha nem járkáltok az országban így tényleg drága lesz a használt gumi...
De mivel kispesti vagyok, van itt egy gumis a méta úton. Tök jó fej a srác és sokszor van neki nagyon jó használt gumija. Mivel mindig itt van, nem árul szart, mert én is hozzá járok évek óta. Így mertem belenyúlni nála a michelinbe.
Mondom, az ezres nem megy el annyit mint a 600-as ! Mondjuk nekem a 600-assal is 12 volt a rekord...ezért írtam nem mindegy mire használod és hogyan ! Nekem jelenleg így sokkal jobban megéri, de mindenkinek a maga keresztje

A segítségről meg annyit, hogy úgy jártál mint én anno Mindenki akit megkérdeztem osztotta az észt és hajtogatta a saját igazát...és majd te is szeretni fogsz valamit, amit valaki meg nagyon fog fikázni...de nem hagyd magad, neked kell megtapasztalnod a tutit, ami neked lesz tuti.

De olvasgass szorgalmasan és találd ki először is mire használod a motort (sok város és hétvégi gurulások, vagy van benne sok túra, de az sem mindegy kivel, hogy azok gyorsak, döntögetnek vagy inkább kirándulós a csapat...) és hogyan motorozol (szereted ha sikít az a ribanc alattad vagy inkább nyomatékból motorozol, stb...). Aztán döntsd el mennyi pénzt tudsz gumikra áldozni, és mennyit motorozol évente...
Én csak akkor nem rosso2-t veszek, ha tényleg találok valami nagyon jó ajánlatot/akciót a túragumiknál. Pl.: pár hete láttam bt023-at 50ezerért. Amúgy azt hallottam a bt023 is egy elég puha gumi, ahhoz képest, hogy túragumi.
Én meg nem "mernék "sportgumival elázni, vagy kimenni a nulla fokba.
Ne hagyd magad összezavarni. Utcai sportgumi a legjobb. Minnél frisebb annál jobb.Szerintem.

Nyílván észvesztően jó a szupersport gumik tapadása,csak hát rendkivül gazdaságtalan,még ha használtan veszed akkor is.

Túragumival én meg nem mernék kanyarodni.
Ember legyen a talpán, aki el tudja dönteni ennyi írás után (és ez nem csak sabatonak szól), hogy milyen gumi másszon fel a paripára legközelebb.
Ja és az első guminál még kiemelném,hogy pár évig tuti jó lesz még mert kopás nuku, az addig használt szuper tapadós gumikat nem győztem cserélni(pirelli supercorsa, metzeler racetech)

A hátsónál meg volt olyan (conti raceattack soft),hogy rendesen meglátszott rajta egy vasárnapi 200-250 km! Mondjuk brutál mód tapadt az tuti!
A conti sportattack2 igen 2 szerintem elég új gumi tehát az nem lehetett 62 sehol. Az r17-ben volt a legjobb áron akkor.

Azt akartam kifejteni,hogy nekem megért kb (kb!) 25 eft-ot hogy nem kell állandóan gumi után járnom ,aggódnom, méricskélni,nézegetnem körönként a mélységet és friss!

a 2-3e azt fedné hogy irom 12e az olajcsere te jössz hogy az tuti csak 9e!
Nagyon sokat számít a stílus is. Nekem a gumi a nyári gurulás előtt pár nappal lett feltéve... hazaérve, 5500 kilométernél 74%-os volt a futófelület közepén az első hátsó gumi egyaránt. Aztán utána már nem mentem sokat messze, inkább csak ingáztam, sok várossal.. és a 0-140-0 (bő gázzal) sokszor egymás után igencsak megeszi a gumit. Ha úgy használnám végig a motort ahogy a krími túrán, elmenne szerintem 18ezer körül a pr2 a 900-on.. így meg szerintem max 12-t fog bírni a hátulsó.. az első talán kicsit többet. Ingyé nem lehet élvezkedni sajnos
Ezt én is elolvastam párszor...de nem volt plauzibilis....
De ezt a két-háromezret sem...

A conti mióta kerül 70 felett ? Mondom ezt úgy, hogy nem néztem utána...de nekem felszereléssel együtt volt 62 a world-ben....két éve...

Hát 5.000-nél még nekem sem szokott látszani de aztán erősen elkezd kopni. Igen, én szeretem néha kergetni a sporttársakat...de azt mondták, hogy az ezressel semmiképpen se számítsak 10e feletti futásra. ezért megnyugodtam
ez nekem is fejtörést okozott, hogy hogyan is van
" Tehát nem mindig az olcsó a drága" = tehát néha az olcsó a drága!
Zoli32-nél a pont újra!
Tavaly tavasszal vettem az új conti sportattack2-őt,71 ezerért,castrol láncspray ajándékkal (3000 ft ? ). 5500-at mentem csak,semmi nem látszik a gumin bár ez lehet a minta érdeme is. Nagyon jó gumi amúgy! Újra ezt venném.Ja és 2012 friss gyártás!

Azóta nem is nézem a gumi árakat,nem böngészem, vettem volna azóta 1 elsőt ugye 12-14e, meg 2 hátsó 12-14e mifelénk legalábbis,a normális, meg persze posta ha távoli! Ja és a szerelgetést nem is emlitem. Tehát nem mindig az olcsó a drága.

fri ne fárassz már 2-3 ezer forintos kijavitgatásokkal!
hello!2001-2003 at szeretnék venni,de még a diversion600ast is el kell adnom.
Még egy ilyen és örök bannolás
Megszállott kawás
Pedig mi tudjuk hogy a Yamaha a nyerő!
igen ő az.
Szerinte a Kawa az isten...
Biztos egyre gondoltunk !
Fekete Kawa z 750-es van most neki.
Volt kérdés, hogy az ár kettőt ér-e ?!?! Gondoltam odaírom Csak hogy szakmailag is objektív és támadhatatlan legyen a teszt
Mé én mit számoltam?
Mankókereket?
Nekem nem voltak ennyire jó vételeim...szégyenlem is magam...

Viszont ha a kétezres szerelést is számolom, akkor 26-ért mentem 8-9 ezret... Sztem jól állok :) Ez csak a hátsó gumim ! Eddig is csak azt számoltam !
Hátsót.
Első még birja,hátsó is a pincéban állva.
De még max 500-1000 és cserés.
Majd ha jut rá pénz lesz első is.
Ha párban venné, engem is érdekelne :) Mindegy hogy első+hátsó vagy két hátsó