Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jópár éve történt: pár hónappal azután, hogy megvettük a kocsit, megyünk lakott területen kívül, egyszercsak motor leáll, se kép, se hang. Mindezt Pécs és Orfü között egy jó kis féktávon...

Indít, szikra is van, nem indul. Benzin nincs. Miért? Előző tulaj fél óra után felvette a telefont. A kesztyűtartó mögött van egy rejtett kapcsoló, ami az AC pumpa elé van bekötve, amolyan lopásgátló kiegészítő... Na azt sikerült az anyósülésen utazónak lábujjal kikapcsolni út közben...
A sebességben történő beindítás tiltásának kiiktatásán még nem gondolkozott itt senki? Az enyém is csinálja, és marhára idegesít.. főleg terepen. Sokkal élhetőbb lenne ha sebességben is indítható lenne a motor. Arról nem is beszélve, hogy kuplungbovden nélkül is tovább lehetne vele menni... lazán
Már jártam így én is, hogy félállásban megállt a kapcsoló, pedig én sem használom soha sem. Én leszedtem a fejidom belsejét, tankot felemeltem, feltettem töltőre... persze túrára induláskor beöltözve, felpakolva...
Másik sztori: sebességben hagytam, mert lejtett a parkoló amikor oldalsztenderre tettem. Indításnál se kép se hang, én meg néztem bambán. Oldalsztender ha kint marad akkor leáll, de ha sebességben van a gép, nem is indítózik!
A túratársak csak vártak, majd röhögtek, mire rájöttünk...
Háááát Csíkosnak és mindenkinek ennyi legyen a legnagyobb gondja hátralévő életében!

Haver is tologálta a Ducatit az udvaron sisakban dzsekiben mire észrevette a vészleállitót amit ő SOSEM kapcsol le,de a garázsában járó jómotorosember barát ezt badarságnak gondolta és.....
Ez fájdalmas.
Egy kis olvasnivaló: ITT van egy friss történet, hogy hogyan járt Csíkos Béka a nemrég vásárolt télirevaló robogójával.
írtam
Hali.
Ez igy van !
Üdv!
Gyárilag írják a 10w30 meg 5w30 at de sztem elmenne ugyanugy a 10w40 el is semmi baja nem lesz.
Fórumon meg az egyik gyereknek is ilyen cbr-je van és ő is pályázik 5w30 al és semmi gondja sőt azt mondta nagyon fasza ugyhogy ezt sztem nem kell tulmisztifikálni:)
Akit érdekel az olaj szóljon még megvan.
Na üdv néktek
Fz1 2010-es központi rugó 15e ft,és egy hiányos kipufogó(takaró lemezek)25e ft.Érd:zoli_motor@freemail.hu
a meleg oldali....a 40 es üzemmeleg állapotban higabb mint az 50 es...
a hideg oldalit semmiképpen sem emelném..
Valakinek? 15ezer forint postával együtt! Ha valakit érdekel tudok képet küldeni még! Hirdetésben itt megtalálod az elérhetőségem

http://www.kepesmotor.hu/motor...
2 k-nál a punto még nem ciripel.............világéletben 10w-40-el ment.
Persze nem egy 20w-s botondra gondoltam,de ha a haver a gépkönyvi 5w-30 helyett 10w-40 tesz bele lehet meguszta volna.(vagy csak elodázza)

Én pont tegnap váltottam: 1,4 golf 5w-40 olaját 10w-40-re mert ciripelt már(135 ekm) de jobb hangja is lett . Igaz mindkét olajat engedi a gépkönyve.
Teljes igaz, elkövettem azt a hibát, hogy nem feltételes módban fogalmaztam, de akkor most kijavítom magam: jobb lehetett volna, de nem biztos.
Ezzel teljes mértékben egyetértek.
A sűrűbb olaj nem biztos hogy jobb...............persze nem folyik el,nem eszi meg.De a gépkönyvi előírttól sűrűbb ugyanazon olajjáratok és ugyanolyan olajszivattyú mellett nem biztos hogy ugyanannyi idő alatt odaér a kenendő helyekre.
Ergo sűrűbb olaj nem fogy de nem tesz jót az amúgyis kopott motornak.
Ugyanezt mondtam neki,de hát a gépkönyv.....

Na mind1 az eredeti okra visszatérve én tuti nem adnék el egy 7100-as 10w-40-es olajat egy 5w-30-asért...... uff én beszéltem.
Mondjuk inkább egye, minthogy ne kenjen...
Hoppá, "több százezret futott".
Na akkor még egy kis tudományos fejtegetés, azt úgyis szeretjük.
Kopott motorban más a helyzet (ha ez a bmw kopott volt, én ezt feltételezem), mert ott megnőnek a hézagok, ezért szoktak sokat futott, kopottnak vélt motorokba sűrűbb olajat tenni. Ott valóban jobb választás lett volna a sűrűbb olaj, mert vastagabb filmet alkot, így a nagyobb réseket is kitölti, nem folyik el, és kevésbé eszi a motor. Vége.
Pedig az kisebb fordulaton megy, elvileg ott nem akkora probléma a hígabb olaj. Direkt nem említettem, de mi 10 éve 5W-30 olajjal használjuk a toyotánkat, de annak nem lett baja még.
Azért a kocsi akkor is más téma.
...na pont ezt a hosszú tudományos kifejtést akartam elkerülni....... ......messzire..... én nem mernék egy nyáron használt pörgős gépbe ...w-30 olajat tenni.

Más de......Egy cimbim is ragaszkodott a gépkönyvi 5w-30 olajhoz a 2,2 tonnás,friss vételü, több 100ezret futott bömösnél.......2 hét után lett főtengelyes.....nyáron!
Ja, még írtad, hogy mi a logika abban, hogy melegben 30as olajat használ valaki.
Szerintem itt arról van szó, hogy aki normál körülmények között használja a motort nyáron, annak jobb lehet a 30-as olaj, mert ahogy azt a másik kolléga is említette, jobban folyik, tehát kisebb ellenállást fejt ki a mozgó-forgó alkatrészekre.
Azonban ha már pályázás meg ilyesmi kerül szóba, tényleg jobb a 10W50-es olaj.
Szóval szerintem használattól függ, hogy logikus-e 30as olajat választani, vagy sem.
Nem kötekedésként írtam az előző hozzászólást, de megint rosszul mondod.
A vastagság-vékonyság dolog az pont hogy a második számtól függ. Azért bírja jobban a meleget egy vastagabb (pl 50-es olaj), mert üzemi hőfokon sem szakad meg a kenőfilm réteg a motorban, míg egy vékonyabb, hígabb olajjal ez nagy terhelés (ami legtöbbször nagy felületi nyomást jelent a magas hőfok mellett) esetén előfordulhat, akkor meg ugye nő a kopás, stb.
A 30as olajat mondjuk én sem vállalnám egy ilyen pörgős motorba.
Amúgy az olajak jelölésében a W az csak a winter rövidítése, semmi több.
Íme