Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a nyákot mivel maratjátok házilag?
Nyáklemezt tudok szerezni, meg olyan filcet is, ami maratásálló, de a folyadékban nem vagyok biztos, és neten is mindenfélét írnak.
És ilyen löttyöt kb milyen áron lehet beszerezni?
Üdv!
néhány kép a pótféklámpáról

A csatlakozóról nem csináltam képet, majd valamelyik nap, ha lesz időm.
Az maradt csak ki, hogy azóta se tudom mi oldotta meg a baját.
Szegény Béka.
Nekem ha sebességben hagyom és kint a sztender egyből kapcsol az agyam, mert nem ég a szokásos zöld lámpa. Kuplung behúzással indul, asszem akkor is ha lenn a sztender, de nem tuti. Tavasszal majd kipróbálom
Egyszer nekem is volt sztorim a vészleállítóval. Odaadtam egy havernak a mocit, hogy hozza le a hegyről én meg felültem más mögé. Hát ő azzal a gombbal állította le, de egyből vissza is kapcsolta. Csak hát a 15 éves elektronika, fél óra oda-vissza kapcsolgatás után nagy nehezen vette a lapot. Aztán kapott kontakt sprayt és azóta jó.
Nekem is volt kétszer ilyen leállás, be nem indulás az istennek se, hazatolás (egyik szakadó esőbe, 25 km ázás után, farmerban). Az, hogy azóta nem áztam, hogy ki lett cserélve a benincsap vagy, hogy kapott új gyertyát.
Én egy ilyen négy pólusú vízmentes csatlakozót link tudnék elképzelni a platni alatt, amit szét kell húzni, ha le akarom szedni, de elég randa meg drága lenne.
Szétszedem majd a dobozt és küldök róla képeket. A led szalag, amit használtam megtekinthető itt.
Igen én is láttam a neten, hogy van gyári csatlakozási pont, de az csak két pólusú (csak féklámpát tud). Az enyém ha minden igaz még indexelni is fog, azért van 5 pólus.
Gondolkodtam a szigetelés dolgon, elvileg csak akkor van gond, ha bármelyik szál a testtel alkot zárlatot. Lehet, hogy újrakötöm a platit és a középső lesz a test, mert ott nagyobb a távolság.
Az egész hátsó lámpa (plusz az első és hátsó index) egy 10A-es biztosítékon van. Eszembe jutott az is, hogy kéne a GND szálra tenni egy 2A-es biztit, és ha zárlat van az kiold és elejét veszi minden további bajnak. Vélemény?
Küldj róla fotókat kérlek.
A félszemű első lámpa gyógyításról készítek egy blogbejegyzést, és felteszem rá mind a három változatot amit küldtetek fotókkal illusztrálva. Legyen már meg egy helyen a neten összefoglalva, és mindenki maga dönthesse el, hogy melyiknek áll neki.
A doboz világítás is egy hasonló jó témakör lehet! Ha már viszünk hátra villanyt, akkor érdemes a hátsó lámpát, a féklámpát, és a dobozba egy belső világítást is szerkeszteni.
Mindegy, 500 forintért se kellett volna: 0 Forintos projekt volt.
Szerintem is a szigetelést kellene megoldani valahogy. Ha megáll a doboz, és a platni közti résben a víz, akkor ezeket az érintkezőket összezárhatja. Lefotóznád a dobozban a világító led sort is? Biztos vagyok benne, hogy többünknek elnyeri a tetszését, és tavaszig összebarkácsoljuk a gépünkön.
áááá , rossz helyen kerestél
A két alkatrészt (egy a platniba, egy a dobozba) 4-5000 Forint körül lehet megszerezni. Nekem ez elég bosszantó indok volt anno arra, hogy ne vegyek olyat...
Sziikon ragasztóval bevonod a platni alján a csatlakozásokat. A doboz meg a platni közé talán nem ver be a víz...

Én csak féklámpát csináltam az enyémbe, de már bánom. Fontos a helyzetjelző is, aki éjszaka vezet városban kocsit, az tudja, mennyire el tud veszni egy kis szaros piros lámpa... Ahogy megtervezted a helyzetjelző/féklámpa arányt, szerintem tökéletes.

Én a csatlakozást úgy oldottam meg, hogy egy vízálló hollanderes csatlakozó van a vezeték végén, ami a motorból jön, a csavar meg a dobozban fixen. Tehát nem annyira komfortos, mint ez az érintkezős, levétel előtt szét kell csavarni. Kemény 2 másodperc...
givi tartón és dobozon is van gyárilag kialakított csatlakozási pont,,,
nem lett volna jobb
Nem tudom, mennyire lesz hajlamos a rövidzárlatra esőben. Lesz egy csati az ülés alatt ahol szét lehet húzni. Ha nem válik be átalakítom fix kábelezésre az ülés alatti csatlakozóig...
Hy.
Ugyes megoldas ,de szerintem csak feklampa legyen benne.
De ha neked igy tetszik akkor ne tudjunk lebeszelni .
Nagyon patent! Szigetelés?
A doboz alján csavarok vannak a feje érintkezik a platnin levő rugós acéllapocskákkal amiket egy-egy csavar fog a platnira, és a platnin alul saruval csatlakoznak a csavarokhoz a vezetékek.
Az ülés alatt lesz egy csati amit szét lehet húzni ha le kell szerelni a top case konzolt.
Arra is gondoltam, hogy csak az alsó csík legyen helyzetjelző és a felső két-két csík csak fékezéskor világítson. majd meglátom, hogy mutat a motorn...
Hy.
Jobb lenne ha csak a feklampa lenne. ( szerintem )
Sziasztok!
Eladó 2004-es FZ6S komplett fejidom:
link:
http://www.kepesmotor.hu/idomo...

Üdv!
Hogyan oldottad meg a doboztartó és a doboz közötti villamos kapcsolatot? Valamilyen vízmentes csatlakozóval?
kicsit elbizonytalanodtam, hogy az fzs-en lehet inditani, de megnyugodtam, hogy jól emlékszem.
Nekem mondod?
cumi
A Divin tudtommal nincs a kuplungnál érzékelő
Nekem, ha be van húzva a kuplung, enged indítani sebességben is. És bowden se kell hozzá, a karnál van a kapcsoló.