Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Van otthon nekem is 8-10 flakon különböző láncspray, de valóban csak a Mol amit használok
szerintem se nagy szám a repsol.
Én néha áttörölgetem a kardánt egy nedves ronggyal amikor már nagyon piszkos
Én évekig castrol láncspray-t használtam. Mindig rettenetes volt tőle a kerék. Majd próbáltam shellt, az is ugyan így taknyolt, majd jött a valvoline, attól már tisztább volt a felni, most kipróbáltam a MOL-t, és ezek közül ez a legjobb. Mind a 4 spray kinézetre egyforma fehér, de a MOL koszol legkevésbé, és ez is kitart száraz időben 700-1000 km-t. Az eső lemossa mind.
Még lajosban sikerült beszerezni olcsón nagy flakonos tisztítót. Olcsóbb volt mint nálunk a kicsi. A kedvencem viszont a féktisztító, 2ajróért :) (lehet nálunk is annyiba kerül) Nagyon jó dolog, mindent lehet vele tisztítani, DE LÁNCOT NEM!

Lehet én is burzsuj vagyok, de én hiszek a mende-mondáknak, hogy ápolni kell a gépet.
Már egy ideje vadászok castrol láncspray-re, de nem sikerült vennem. Azóta ah benzinkúton járok megnézem, és meglepődnétek, hogy még ott sincs. Ennyire vége a szezonnak (már vagy 1,5 hónapja). Valahol hülyének néztek, hogy ilyenkor láncspray-t akartam venni.
a petróleummal nem tudsz hibázni,ugyanis minden motorgyártó ezt javasolja elsősorban!
kenni ,pedig valóban ,csak módjával kell,mivel a túlságos anyagra ráragad a homokszemcse,és több kárt okoz mintha semmi sem lenne rajta....
Én a brigeciollal egyszer már porul jártam... így azt hanyagolom...

Szerintem a gyárban nem hülyék ,nem véletlenül van belül zsir... hiszen a csap körül fordul a görgő talán nagyobb is az igénybevétel mint a fogaskerék és a görgö közt ...

hülye hasonlatként pedig, amig állandoan zsíroztuk a betonkeverőket,évebte cserélni kellett a kis fogaskereket...most nem zsírozunk, azóta 2-3 évente esedékes a csere
Igazad van, spongyolán fogalmaztam. Valóban nem szabad a láncot benzinbe áztatni, mert így később a maradék kioldhatja az újonnan felvitt kenőanyagot is. Én ecsettel és fogkefével szoktam nyomulni, így biztos nem jut a benzin a gyűrűk mögé, tehát száradás után nem lesz gond.
Mondjuk ha belegondolsz, akkor az áztatás Brigéciollal sem jó megoldás, mert az szintén kioldja a gyári zsírt.
Hozzátenném, az a féltett gyári zsír speciel tök mindegy, hogy bent marad-e, vagy sem, ugyanis a görgők belső része nem működő felület. (na ezzel lehet hogy nagy felháborodást keltek. :D )
Szerintem a lényeg, hogy a görgők külső felülete és a láncszemek "találkozása" (azaz ahol a gyűrűk vannak) legyen kenve, mert csak ezek dolgoznak.
A görgő felületére azért kell anyag, hogy a lánckeréken ne szárazon gördüljön. Az o-gyűrűkre meg azért, hogy a folyamatosan rajta elmozduló láncszemek ne dörzsöljék szét.
Tudtommal egy ilyen láncnak ezeken kívül nincs más kontaktfelülete, szóval csak ez a két rész igényel kenést.
A többi részen a kenés max. korrózió ellen jó.
Szóval ez az én elméletem a lánckenésről.
Hali!
Kösz a segítséget. Van itthon brigeciol úgyhogy az lesz az első amit kipróbálok. Csak előtte valami láncspayt is be kellene szereznem, hogy be tudjam utána fújni.
Ő úgy magyarázta, hogy a gyárba raknak valamiféle gyűrük közé zsírt és ahogy forog a lánc úgy préseli ki onnan a zsírt és így keni.
Ja és kösz a válaszokat!
Üdv!
Lánctisztításról annyit, hogy a benzin használatával az könnyen bekúszik a gumigyűrűk mellett és a csap gyárilag töltött zsírját feloldhatja. - amúgy szépen tisztít - Ha a zsír kimosódik a lánc 1-2ezer km-t ha kibír és lehet újat venni. Olyan lesz mint egy csörgőkígyó. (tapasztalat)
Én a brigeciol D3-al tisztítom évente 1-2 szer egy nagy tálca, ecset, konzerves doboz, és sámlival körítve éveken át problémamentesen. 41000 km-nél még nem kellett gsxr-en láncot cserélni normál használat mellett!
Remélem segítettem.
A láncot tény, hogy nem kell eláztatni olajjal, de kenni azt kell. Nem tudom, az a szerelő mire alapozta a kijelentését, de nem vinném hozzá a motoromat.
Amúgy lánctisztításra mezei benzin is remekül alkalmazható, igaz elég mocskos meló, de occó, és tuti nem árt a gyűrűknek. Mondjuk azért célszerű vigyázni, hogy a motort ne locsold össze vele...
en burzsuly vagyok, uh lanctisztitot hasznalok (putoline, motul, mol). 1-3 flakon szezononkent.
Valóban igazad van. Annyit hadd kérdezzek, hogy a láncot mivel tisztítsam meg? Petróleumról hallottam, hogy lehet vele. Vagy csak simán lánctisztító?
Töki egy külön fazon.
Ez a szerelo is fogja majd kicserelni a csereerett lancot igaz?
Mentsegedre legyen szolva, hogy nehany ismeros (futarok!) se nem fujjak, se nem mossak a lancot. Sot egyik kollegam, zoli32 tudod, az F800S vasarlo, az SV-jen se fujta a masodik lanccsere ota. Az o gepeben mar 140.000 km van. S ugyanannyi idokozonkent cserelte a lancot, mint amikor fujogatta/tisztogatta.
Szerelő szerint nagyon ritkán kell csak mert alapból van a gyűrük közt cucc.
Te szoktad fújni a láncodat?
Nekem is ilyenem van. Nyár végén került fel rá és csak a hátsó.
utassal és csomagokkal telt el 1700km Szlovéniában...
Szólóban lehet még ennyi sem kopott volna..
nekem a Divin szűk 5500 kilométeren fogyott le 6,3-ról 5-re a pr2 azt hiszem. Azóta itthon mentem vele ökör módon olyan 1500-öt.. de szemre fogyott még vagy egyet.. egyelőre nem merem megmérni
nekem volt Z6 a busán,igaz én csak túrázgattam vele de több mint 8 ezret kibirt..

a többi meg csak parasztvakítás a motorosok között
most pr2-t használok az Xx-en 2000km alatt 1 mm fogyott a hátsó gumi...
Nekem ez van:Continental Road Attack
10.000km van benne kopas nem igazan van rajta . "Normal hasznalat "
Én gyakorló Busástól azt a tanácsot kaptam, hogy csak akkor vegyek olyan motort, ha tudok rá minőségi sportgumi venni 3-4 ezer kilométerenként.. mert ennyi kilométer alatt elfogy. Igaz ő talán csak a garázsba áll be 200 km/h-nál kisebb sebességgel azzal a motorjával
kizárt,hogy a 600 as leeszi a a túragumit 3-5 ezer alatt.. még a busa sem!
lehet,hogy már használtan is került fel....
Vannak összehasonlító teszek gumikra is, nézz át néhányat.
De szerintem is vezetési stílus függő a gumik kopása, és tapadása is.
Ha jól látom, ez az első nagy motorod, és főként túrázni fogsz vele, nem pályázni, meg minden kanyarban lapon fordulni, így bármelyik modern, több komponensű gumi megfelelő lehet, a DOT szám a lényeg, minél frissebb gyártású legyen. Ha a ár is fontos szempont, a Z6-tal nem jársz rosszul, az tuti...