Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azért a NAGY tévedéstől távol áll!

Az első a hidegen való biztonságos szívattyúzhatóság-"vastagság-vékonyság",a második leegyszerűsitve mennyire birja a gyűrést melegen-melegben! Nem véletlenül ajánlott az ...w-50 olaj ha széria járművel pályázol vagy nyáron nagy fordulaton szereted kenni neki sokáig,melegben! ....ezért fura nkm a 30!
Na ez elég nagy tévedés...
A W-s tag a téli használhatóságra utal. A számot 40-ig kell kiegészíteni, hogy megkapd a téli minimum hőmérsékletet, ameddig az olaj használható (szivattyúzható). Magyarul egy 5W-s olaj -35 fokig, egy 10W-s olaj -30-ig, 15W-s -25fokig használható.

A második szám mutatja a viszkozitást üzemi hőfok környékén, de az sem konkrét érték, csak viszkozitási osztály.
Ezeknél ha minél nagyobb a szám, annál sűrűbb az olaj.

Amúgy persze a 2 érték nem független egymástól, pl volt már a motoromban 10W40es castrol és 15W50es motul (itt ugye a második a sűrűbb) és kézzel érezhető különbség volt köztük azonos hőmérsékleten.
Egyébként a 15W50es olaj szerintem nem való fzs-be, 15 fok alatt üzemmeleg állapotig olyan volt, mintha nem emelne ki rendesen a kuplung. Ebből kifolyólag gyanús, hogy a kenés sem biztos, hogy megfelelő hidegen.
Azóta én nem térek el a gyári ajánlástól.
Belülről még üvegszálas csíkokkal és műgyantával, vagy erősebb 2K-s ragasztóval is meg tudod tutin csinálni a kis repedést.
Ha leszeded a fejidomot akkor egy jó műanyagos belülről összehozza úgy, hogy ne kelljen a matricázáshoz nyúlni..és akkor nemcsak hogy "máma már nem hasad tovább" a repedés, de a későbbiekben sem
Ez tutifix, hogy 530VX lánc kell rá! (ha DID-et veszel persze)
Tavaj cseréltem és első hátsó lánckerékkel 45kiló körül forgott a dolog....
Olyan nincs, hogy ez vagy az! Teljes szett kell, mert ezek már összekoptak! Vehetsz új láncot, ha új a lánckerék, tök mindegy, úgy is összeba..a a lánckerék és újra ganyé lesz a lánc!
Sajna az FZS600 az szereti kajálni a láncot, nekem mikor cserés lett bárhogy állítottam egyre rosszabb let! Haverok röhögtek, hogy már 5km-ről hallani, hogy jövök, sportdob se kell!
Nekem kérdésem lenne, habár régen jártam itt bocs..., azt is csak akkor, ha gáz van a motorral!
Most nyáron a Bükkben fektettem a gépet és amit tudtam azt én rendbe hoztam, nem komoly baj. Deklit csiszoltam, fényeztünk, kormányvégek, doboztartó, bal index cserék.
Kérdés: Van olyan idom ápoló szer, ami félig meddig eltünteti, vagy mérsékli a látványát a karcoknak és apróbb repedésnyomoknak az idomról? Én neten néztem, de semmi, ha nektek van tapasztalat lécci osszátok meg. Ezért nem akarom műanyagoshoz vinni, mert van rajta egy 3cm-es repedés a bal index alatt és pár karc, apró repedés a fejidom szélein. Ezért a gyári matrcicát nem akarom lekapni és nem akarok kicsengetni munkadíjba vagy 25-30ezret!
Köszi!
megpróbálhatod, de szerintem ez halott ügy...
én tapasztalatom szerint egy lánc normál élettartama 25-35e ig terjed, ezt aztán sok minden tudja befolyásolni.de ha már a lánc szemek "merevednek",akkor vége a dalnak...
azt mondod, hogy ez segítene?
egy alapos petroleumos mosás csodákra képes
nemsokára fogok
Te töltsél fel szépen valami új videót MOST !
jah, és honnan tudod, hogy pont ilyen lánc kell rá?
köszönöm a válaszod

nekem nem szett kell, a lánckerekek újak.
a láncot kell cserélnem, azt hiszem
a probléma vele, hogy amikor az első lánckeréken átgördül a lánc, akkor nem egyenesedik ki, hanem úgy meghajolva marad, fölül a lánc megfeszül, alul pedig laza marad. 3 szemnél is ezt tapasztaltam
ezzel lehet kezdeni valamit, vagy muszáj cserélni?
Szia!

Lánc: DID 530VX 110 szemes
Lánckerekek: 15 és 48 fogas

Ezt így szettben 30 körül meg lehet úszni.

Üdv
Sziasztok!
2000-es évjáratú 600-as fazerre szeretnék láncot rendelni netről.
Valaki felvilágosítana, hogy melyik típus való rá?
előre is köszönöm
Az az első érték. 5w.....10w
higabb,és gyorsabb az áramlási sebessége..
Abban mi a logika , hogy általában melegben használt jármű olajának "meleg" oldali értéke csak 30 ?
Üdv! 10w30ast vagy 5w30 ast veszek mert azt ajánlják hozzá:)
Mondjuk utánvéttel el tudom juttatni ha érdekel:)
Ha érdekel akkor írj rám azt megbeszéljük az árat! Ű
Üdv skacok
vagy akármit. Csak gondoltam azért adja el, mert a cbr kezelésije 10w-30-ast ír.
Képet csinálok neked az exc-ről amint kiállok előle a kocsival.
Sajnos csak egy nappal a rossz idő előtt került vissza. Még el kellene füstölni egy tank benzint szépen óvatosan és utána mehet, ami a csövön kifér.
engem érdekel, de hogy jut el hozzám Veszprémből?
vagy 10w50et
és veszel helyette 10w-30-ast?
Ököl vagy tenyér csajosan?
Persze, kilóra.
Gyurit?