Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ugyan ez a felállás.
Hátsó doboz szinte mindig fent van. Kényelmes, hogy szinte bármit gyorsan beledob az ember. Az FZS-en van 'akasztó' a bukónak, de még soha nem használtam. Egyszerűbb bedobni a dobozba.
Van egy kis és egy nagyobb, bővíthető tanktáskám. A nagyra egyedül még nem volt szükségem, viszont zavaró, hogy teljesen megpakolva akkora, hogy már nem látom a gps-t.
Ha meg nagyon sok a cucc, arra ott a legolcsóbb, 6-8 eurós louis-os hengertáskám. Abba valami iszonyat mennyiségű cucc belemegy. Igaz viszont, hogy abba olyan cuccot nem teszek, amire napközben szükségem lehet. Viszont nem érzem, hogy oldaldobozra szükségem lenne a közeljövőben.
Kulccsal zárható sisakakasztó nincs a motorjaitokon? Én rendszeresen használtam ha arról volt szó. Soha nem vitték el, vagy rongálták meg a sisakokat. Igaz nekem csak középkategóriás 40-60k forintos sisakjaim vannak, de haver Arai sisakját se piszkálták meg..
Nekem van top case-m, tanktáskám és hengertáskám is. A hengertáska leginkább a sátrazáshoz jó. Belefér a sátor, felfújható derékalj, pléd, párna, minden.
Tervezem oldaltáska/doboz beszerzését is.
1-2 napra bőven elég a tanktáska is. Főleg, ha bővíthető.
Topcase azért jó, mert ha bemész a belvárosba és letámasztod a mocit, belerakod a sisakot, míg a haver hozhatja kézbe
Ha megtanulsz helytakarékosan csomagolni akkor szerintem 4 napra is elég lehet egy tanktáska.

Keress olyan videót youtubeon ahol bemutatják hogy kell csavarva pakolni. Először akkor néztem ilyen videót amikor olyan problémám támadt hogy haza kéne költözni budapestől motorral.. egy volt a bibi hogy az összes ruhám első blikkre több volt mint amit valaha is dobozba tettem.. számítástechnikai cuccokról nem is beszélve. A lényeg az hogy belefértem a dobozaimba, saját legnagyobb megdöbbenésemre is (kétszer kellett pakolnom hogy klappoljon minden)
És mióta van meg?
Az ilyen válaszoknak örülök. Nem baj ha szószátyár lesz, én sem tudok röviden írni általában
3 napos nekem belefért egy lidlisbe,cipővel,papuccsal hajszárítóval megaffene tuggya mivel.
Hosszabb (1 hét) kirándulás sztem nem lesz sok. De több 1-2 napos az várható. Elsődleges útvonal ausztriában lesz. Ezért gondoltam egy topcase-re. Egy hosszabb útra meg 2 oldaltáska megoldja a problémát.
Az 1-2 naposra elég a tanktáska? Kb 15 literes lehet. Mi a tapasztalat?
A közép sztenderes feldobozolt motoros témáról nem nyilatkozom


Vittem én már a topcasemben hengerfejet is.. éppen hogy belefért Paráztam hogy leszakad, de bírta
TANKTÁSKA
Nagyon jó, gyors, kényelmes, ha csak egy délutáni gurulásra mész a haverokkal. Önmagában ennyiben ki is merül, illetve betelik...

Dobozok felfogatása:
- tartókonzol a motorra (motorspecifikus)
- platni a konzolra
- doboz a platnira
A Monokey/Monolock a platni és a doboz csatlakozását jelöli, manapság a monokey a divat, és ez az erősebb is, ilyet kell venni.
Létezik olyan is, hogy a tartókonzolon már rajta vannak a felfogatási pontok, így külön platni nem szükséges. Részletek lentebb.

TOPCASE
Dipshitnek igaza van: a topcase a mindennapos közlekedést megkönnyíti. Munkába mész, benne tudod hagyni a bukót, kabátot, kesztyűt, hazafelé bele tudod dobni a hentesnél vett szalonnát. Ebből adódóan (nem a szalonnából, hanem a mindennapos használatból) érdemes jó minőségűt venni, hogy bírja a strapát.
A topcase felfogatására két megoldás létezik: az utaskapaszkodó helyére kerülő csomagtartós kapaszkodó (angoloktól lehet beszerezni) vagy a farokidom alatti tartókarok (Givi/Kappa). Nekem az előbbi van, nincs vele gondom, de láttam már mindkét fajtából eltörtet... Nagyjából rá lehet érezni, mennyit bír, nem ott kell szállítani az ásványvizes csomagot...
Méret: érdemes két sisakosat venni: 40+ liter. Ha ennél kisebbet veszel, valószínűleg megbánod.

OLDALDOBOZ
Nekem egy "házi" készítésű oldalkonzolom van, egy pilisvörösvári kovács gyerek csinálja motorra mérve. Brutál erős, ár/érték arányban veri az összes "gyári" konzolt. A 3 Monokey felfogatási pont fixen rajta van, nem kell külön platni.
A dobozok olcsó, de elég jó 44 literes Givi másolatok. A biztonság kedvéért én a felfogatási pontoknál kívülről-belülről alu lemezekkel szegecseltem meg, ahogyan néhány régebbi Givi oldaldoboznál is látható. A zsanérokkal persze vigyázni kell, lenyitott állapotban nem pakolunk az ajtajára, ha pedig nagyon meg van tömve, akkor a zár megóvása érdekében spaniferrel átkötjük.
Hoztam már haza 29 kiló szőlőt az oldaldobozokban, bírta a strapát. Akkor a topcase is eléggé tele volt, középsztenderről harmadik próbálkozásra is nagy nehezen sikerült lelökni a motort...
(erről a középsztenderes témáról Dipshit is tud mesélni... )

A stabilitásról: a topcase elvben valóban rontja a manőverezhetőséget azáltal, hogy emeli a súlypontot, de azért nem kell ezt túldramatizálni. 10 kiló ide vagy oda... akkor már utast se vigyél soha... ez még rímelt is. Megint fosom a szót...
Döntsd el elsőnek hogy mennyit szeretnél "nagy túrára" menni.

Évente 1 hét távol ért felesleges 100-150e-res beruházást tenni.
Egy oldaltáska szett 20 rugó körül simán megoldja a dolgot.

Nekem volt dobozom hátul.Ha nem cuccolsz rendszeresen sokat akkor az is felesleges.
Bár sokan szeretik én egy kezemen meg tudom számolni mikor kellett benne tárolnom sisakot.

Jobbára túrán is lomtárnak használtam.

Inkább a minnél kevesebb cucc felpakolása nálam a cél.
Valami olyat hallottam, hogy csorikám egy elismert francia tesztelő. És a kikötőben felvételeket vettek fel a teszthez. Így nézettebb lett a video! A legnagyobbakkal is megesik
Szegény motor! Én nem nagyon nevettem rajta.
igen, erről jutott eszembe, hogy ennek is utána kellene nézni még most, mikor "több" időm van :D
Lassan már 1 millióan látták a youtuben, az már talán fedezi a kár összegét is
Szerencsétlen...
Az FJR-es fazonnak nem jött be.
Moto-Detail negyvenakárhány literes topcasenel jobb ár-érték arányú új doboz nincs.

Könnyű motornál egy megpakolt topcase kissé megboríthatja a motor egyensúlyát. Az oldaldoboz ilyen szempontból előnyösebb, mert az a súlypontot nem emeli meg, esetenként még akár csökkentheti is. A topcase viszont a mindennapos közlekedést könnyíti meg.

Én az oldaldobozt favorizálom utcai motornál, nekem bevált.
Jövő évre van 1-2 project a gépre. Ezek közül a fontosabbak közé tartozik topcase beszerzése. Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Jelenleg van egy tanktáskám (+ fólia tankon), ami magasítható. Tippem sincs hány literes lehet. Valaki erre a megoldásra esküszik, mert kevésbé rontja el a motor súlyelosztását. (bár ebben se vagyok biztos). És ők általában a top case-eket szólják le, mondván inkább oldaldoboz/táska a jobb, ha tmég több hely kell. Persze az ilyen táskáknak is megvan a hátrányuk, pl. ha leparkolok, akkor le kell venni a motorról (könnyen ellophatják), bukósisak nem fér bele, beázhatnak, stb
A top case-k pedig elég szimpatikusnak tűnnek. De ott meg a tfix tartó a mumus. De azokon belül is sok féle van. Valaki a márkásabb dobozokat (givi) ajánlja, mert nem lesz velük gond. Valóban jobbak, mint az olcsóbb változatok? Aztán monokey vs monolock?
Hogyan épülnek fel ezek a rendszerek? (topcase+platni+motorspec tartó, vagy az utóbbi kettő van egyben is?)
Nektek mi a véleményetek? Mitek van és mi a tapasztalat? Mire kell figyelni?

Még odébb van a vásárlás, de nézegetem a használt és új hirdetéseket, hátha találok valami jó ajánlatot.
Köszi!
pár hete tanulnom kellett volna, de nem vitt rá a lélek, íme az eredmény
hasznos bizony. csak nem olyan jo vele dontogetni...;)
Ez még hasznosabb, mindennemű bajt megelőz!
Ha be is akad, egyből ketörik/leszakad a csavar (vagy az én esetemben a sima menet) előbb enged mint bármi más a motoron.
szerintem egy ilyen dolog mindenképpen hasznos.. az hogy csuszas kozben beakadhat, az igencsak feltételes mod..
Nem gondolom hogy akad ha ez akad szerintem akkor mas is akad ..... Nem dontom igerem a gombaig
Nekem furcsa érzéseim vannak ezzel a tengelygombával kapcsolatban. Ha csúszik a motor, nem elég, hogy az idomok kapnak, akasszuk be a villát is, hagy görbüljön! Vagy rosszul látom?