Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na, meg is csinálta neked a BMW: F800GT
Valaki átalakította már a világítást úgy, hogy a bal oldali tompított is világítson? Szerintem érdemes lenne, és meg is csinálnám, de ha már valaki megoldotta, akkor elmesélhetné, hogy hogyan kell. Ha az égő is, és a vezetékelés is képes rá akkor a vezeték indulási pontját kell szerintem átkötni.
Rendben mindenképp szólok!
szia
köszi a tanácsot ellenőrzöm ezeket!remélem csak énvagyok ilyen kénnyes és minden ok de tényleg ne vicc a fék!
így van gyárilag
Szia!

FZ6 S2.
A műszerfal működik, és nem a digit kijelző törött, hanem az azt védő plexi tört ketté. A hátlapról pedig letört egy pár rögzítő fül.
Szóval amit lefényképeztem most(elő-és hátlap), csak arra lenne szükségem, a belső panelre (ez a lelke) nem.

Köszi a segítséget!
Szia !
Ez a Fz6-S2 műszerfala, vagy az Fz1-nek is.
Pontosan mi kellene? A borításon mit értesz?
Van a fekete műszerfal ház ami 2 db-ból van , és a plexik.
A digitáli kilejző rész ami a képen törött, és a fordulatszámláló plexi , ami a képen nem tűnik sérültnek.?
És a vezeték vakon végződik valahol?
Alapbol felszemu a gep, de at lehet alaktani.
FZS 600-nál is egy H4-es adja a reflektort, de a tompított szála nincs gyárilag bekötve.
Viszont ha be van kötve, akkor gondolom, világítania kellene. Nézd meg, hogy áram van-e rajta. Ha igen, akkor izzócsere, ha nincs, akkor mehetsz visszafelé...
FZ6 S első lámpájáról kérdeznélek benneteket. Ha ülsz a motoron akkor a jobb oldali világít csak, egy H7-es égő amire csak két szál vezeték megy. A bal oldala csak reflektorra kapcsolásnál világít, és egy H4-es égő van benne. Ebbe a H4-be megy 3 vezeték, de a tompítottja nem világít soha sem csak a reflektorja. Jó ez így? Csak nekem furcsa? Nézzek körül a biztosítékok között mert kellene égni mindkettőnek?
Aztán majd számolj be, ha kiderült, mi okozza a jelenséget, hagy tanuljunk mi is valamit!
Ejj, ez még akár igaz is lehetne, mert logikus, de jól néznénk ki, ha azt a rugalmasságot érezni lehetne fékezéskor...
Eddig nekem két tapasztalatom volt:
1. üt a tárcsád, ezért lüktet a fékerő, magyarul nem egyenletes az "érzés"
2. a fékbetéted mozog előre-hátra, ez koppanhat a féknyergen. Ellenőrizd (ha tudod), hogy azok a "laprugók", amik a fékbetéteknél vannak, nincsenek-e elgörbülve, és megfelelően a helyükön tartják-e a betéteket. Ha nem megy, inkább nézesd meg szerelővel, nehogy gond legyen, mégiscsak a fékről van szó...
Amúgy nagyon szép a gép! Gratula hozzá!
Sziasztok!

A képen látható műszerfalnak az első, és hátsó botítását szeretném valahonnan beszerezni! Yamaha FZ6 és XJ 6n műszerfal.
Segítségeteket előre is köszönöm!
ezt a választ kaptam egy ismeröstöl!
A féktárcsa agya alumínium, maga a tárcsa acél, a kettő közt pedig szegecsek vannak, amelyek alaphelyzetben kis mozgást engednek a tárcsának az agyon, hogy a hőtágulás miatt ne vetemedjen a szerkezet. Az előnye az, hogy az agy könnyebb, ezért csökkenti a rugózatlan tömeget és a kerék giroszkópikus hatását.
Esetleg egy szabolcsi fazeres segithetne,ha kiprobálná
még nem látta szerelö ,
Szerlő mit mondott?
a rossz uton mikor fékezek nem kattan hanem nem egyenletes(vagy ennek ilyennek kell lenni?) nehéz ezt leirni megfogalmazni
Kormánycsapágy?
milyen kattanást?
sziasztok!
régi álmom teljesült és megvettem legelső nagy motoromat Yamaha fazer s2 -es szeretnék néhány tanácsot kérni tőlletek pld milyen olajat rakjak bele,fékezéskor rossz uton olyan kattanást érzékelek nem vagyok nagyon tapasztalt motorozó
küldök egy jó kis túraleírást.
Hosszú hétvége Szlovéniában
link
Hozzánk se játékcéllal került anno.

Az i-betűs bizgerék iránti túlzott imádat a felfoghatatlan számomra. A számítógépeik valóban nem rosszak.. bár már rég nem annyival jobbak a konkurenciánál mint 10-15 éve voltak.


Én ha grafikus lennék, vagy videókat vágnék, esetleg mérnökként terveznék nem szaladnék el, ha megdobnának egy mac-el... Egyébiránt egyetértek a túlárazással. Főleg, ha megnézed mennyibe kerül ez kicsit és sokkal nyugatabbra.