Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezt nem olvastam.
Attól tartok nem lesz sokkal jobb véleménye a későbbiekben sem. Néha meglepődöm az előzékenységükön, de sokkal több atrocitás ért, mint pozitív élmény, szóval a mérleg nálam is elég mélyen van.
Pl. ezt:És ekkor vesztettem el a hitem az autósokban.
Szerintem semmi olyan messzemenő következtetést nem vont le, amit ne tehetne meg 1100km után. 3 röpke történet volt, a végén egy konzekvenciával.
Háát elég sommás véleményed alakult ki az autósokról 1100 tanuló üzemmódban megtett km. után
Menj minél többet szépen nyugodtan, ahogy te biztonságosnak érzed.
A teljesítményét hamarabb megszokod, mint gondolnád.
A kezeléshez meg először is tegyél fel egy bukócsövet. Keress egy betonplaccot, ahol a kis sebességű irányítást gyakorolhatod és én a helyedben valami kis pályára is elmennék egyből (pl. Kakucs)
Nem lesz itt gond.
Egyetértek azzal, amit Dipshit mond az "egyből magas lóra" ülésről.
Azért a sofőr fejlődése nem csak a lépcsőktől, hanem a megtett km-től, na meg azok minőségétől is függ (munkába járok minden nap ugyanazon az útvonalon vs. 15ezer km évente ismeretlen utakon).

Igazából nincs azzal gond, hogy valaki egyből nagy lóra ül, ha meg van hozzá a megfelelő türelem és alázat...
A varoskankban latok egy oreg ciganyt lovaskocsival.siman sporolt mar a szalman ket A80-ast a korall szin ezerotose meg csak akkor van inditva ha jon a vajda es menozik.
Egyik barátom 2 éve vett 400.000ft-ér egy régi dízel Audi A80-at. Azóta nyáron 4,5-5 liter télen 6 literrel jár a munkahelyére. Mindeközben a turbós benzines kocsija pihen a garázsban..hétvégi autó lett belőle.. Úgy számol a srác, hogy még 1-2 éven belül visszajön az Audi ára a fogyasztás különbségén...
további szép estét..
a b-s jogsim nem kezdő, szal vihetek utast
Szegény Eseeszka most megkapja, amibe nem is akart belemenni. Ezt velem is lezongoráztátok anno. Így két év távlatából nem úgy fogalmaznék, hogy "nagyobbat" vennék, hanem olyat, aminek a 100 lóerejét ki is tudom használni. Sokkal erősebbnek és fürgébbnek tűnne, ha ugyanezt a nyomaték-, és teljesítménycsúcsot nem 9-12e-nél, hanem mondjuk már 4-6-nál leadja. És akkor itt nem releváns a köbcenti és az általánosan vett "méret", hanem, hogy a te kezeid között mennyit tudsz kihajtani a gépből, ez pedig relatív. Ennek tekintetében az FZ6 jó kezdőmotornak, hiszen ha nem akarsz "száguldozni", 7.000 alatt el tudsz élni, szeliden.
Szerintem aki több, nem feltétlen kicsi lépcsővel..de mégis lépcsőzve ér el a 100 lovas vagy nagyobb motorok magaslatába annak a végén sokkal biztosabb tudása lesz mint annak aki egyből magas lóra ül, aztán majd valahogy beletanul.. de ezt már az XX topicban egyszer kifejtettem, most ide újra nem írom le. Máskülönben meg kisebb motoron könnyebb tanulni is.

Meg hát mi az hogy kinőni egy motort? Lehet kevesellni az erejét.. vagy inkább megszokni. De amíg nem fordul az adott géppel a fülén az ember, és meri keményen forgatva használni csikicsukiban addig nincs miről beszélni..mert nem nőtte ki.. és egy 30-50 lovas motort se olyan egyszerű kimotorozni, min amilyennek az elején tűnik.

A másik, rohadt jó dolog úgy motorozni hogy nincs ott a para, hogyha földhöz vágom a motort akkor mi lesz velem (anyagilag)... ezt az érzést egy drága erős első motorral nem igazán lehet megtalálni

Idén dupláztam mind köbcentiben mind lóerőben.. nyomatékban meg még nagyobbat is léptem előre (ráadásul az a pincében is ott van), az elején hijuhuji jajdejó volt, aztán eltelt vagy 3ezer kilométer és ugyan olyan erős mint az előző volt, ugyan úgy nyomatékmaximumom használom mint az előzőt, és ugyan úgy érzem hogy lehetne erősebb (igaz ezt most 170 felé érzem, az előzővel meg 120 körül).. most ha alám tennének egy majd kétszer ilyen erős FJR-t akkor azzal is ugyan ez lenne.. éppen ezért egy bizonyos szint (kb30 ló) alatt nincs olyan hogy könnyen kinőhető motor, mert mind az ha a pilóta tudása nem nagyon van alatta a motorénak kezdetben

Éppen ezért én nem aggódom hogy lefelé vagy felfelé fogok e váltani legközelebb, mert úgyis az a lényeg hogy kimotorozzuk a motorból azt ami benne van, attól élvezetes a történet
Látatlanba mondom, hogy butaságokat beszélsz a "kinövéssel" kapcsolatban. Mit jelent az, hogy "kicsi" lenne? Gyorsan mész egyenesen? Minden körforgalomba leteszed lábtartóig? Esetleg azt, hogy a MAX-ot hozod ki a motorból de nem önmagadból? Persze ha túrázni akarsz 2 személlyel (kezdő jogsis utast se vihet egy darabig) én megértem a sok ccm-et és NM-t. Minden másra, egy személynek, jobb a kis ccm-es, széles kormányos motor.
Félek? Inkább tisztelem. Tudom, hogy a jogsim még nem azt jelenti, hogy tudok motorozni, hanem hogy megtanulhatok.
A kérdésedre meg nagyon egyszerű a válasz: A pénz miatt. Ugyanis nincs annyi pénzem, hogy 1-2 évente motort cseréljek. Persze lehetne 50-250-500-600 sort csinálni, de ez sok pénz. A másik ok pedig, hogy csak hajtanám a motorokat egymás után, 50est gyorsan kinőttem, mások szerint a 250essel is ez lenne a helyzet. Ismerem magam és nem nyugodnék bele, hogy a legolcsóbb 250esem lenne, tuti egy drágábbat vennék. Még egy ok, hogy használtakban elég nagy rizikó van. És könnyen meg lehet rekedni egy szinten és nagyon sok ideig csak álom lesz a következő kategória. Ezzel a drágával pedig jópár évig elleszek.
Hidd el elég sokat mérlegeltem és haverom meggyőzött, hogy ez működőképes. Ő is így lépett feljebb.
Szerintem, hogy az elején meghúzom magam nem jelenti azt, hogy nem nekem való a motor. Egy kis önkontroll nem árt. Sokat kell tanulnom még, és ez akkor is igaz lenne, ha 250esen ülnék.
Hidd el, nem volt ez rossz döntés.
Ha ennyire félsz a motortól, miért nem vettél valami kisebb kacatot, olcsóért.., ahelyett hogy óvatoskodsz meg idegeskedsz a "drága és nagy" motoron Ez számomra érthetetlen
Ha valakit érdekel eladó !
Érd.: zemi76@gmail.com vagy
06204016768

Ár.: megegyezés szerint
Idővel lesz gyorsabb.Senki nem úgy születik.

Pörgesd tovább.Sornégyes.Kell neki.
Most én is a "Hogyan maradjak életben, miután egy 92 lóerővel erősebb motorom lett" nevű játékot játszom.
Vannak játékszabályok:
- 7000 fordulat fölé nem megyek
- 1-2-3 sebességi fokozatot kerülöm
- ahogy lehet felpakolom 6-ba
A többi már csak odafigyeléssel kapcsolatos.
Persze ez nektek vicces lehet, de én még csak ismerkedek az első nagy motorommal. Nem akarok később se ilyen 180-at menni, inkább jót kanyarogni, döntögetni és jókat kigyorsítani. Kíváncsi vagyok mennyire lesznek gyorsak ezek az audik-bmwk és mergák. Remélem semennyire
Tán szoktam cécózni? szerintem nem
Mikor másfél hónapos volt a jogsim még nekem is gyorsabbak voltak.
Csak te írtad, hogy a te környékeden lassabbak a kocsik, erre nem annyira.
Nem vonz a balaton.És nem a végsebesség számít hanem gyorsulás.Egy hatkilós motor 3-4 másodperc alatt van százon.Igen combos autónak kell lennie hogy ezt űberelje és tökös sofőrnek hogy kihasználja.A kettő együtt ritka mint a fehér holló.
alap hogy jobbra tartás van, ha 100-zal, ha 200-zal mész. Jogos volt ha jobbról megelőztek.. én se cécóztam volna
gyere le Balatonra, nyáron van itt elég hülye

Egyébként 1-2 merci, bmw, audi simán odaveri a 160-180-at 90 helyett, és nekik ez olyan mintha te mennél 70et a középszerű kis kocsiddal. Volt már olyan, hogy a 130as tempómmal azt gondoltam, hogy joggal maradhatok a belső sávban, kb a fenti tempóban hagyott ott egy merci kisbusz jobbról. Én csak pislogtam, azóta többször nézem a jobb oldali tükröt is.
Egyedül nem érzem értelmét ekkora autónak.
És van egy platós H100-asom ha mégis.