Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Pontosítok. Egy 7 személyes francia egyterűt vezetek, közel a 400 ezer km-hez, gyári turbóval, kuplunggal, porlasztócsúcsokkal, mindennel. Bár adagolós dízel, ezért. Legtöbbször a 360 ft-os gázolajjal. Ha lassan megyek, 90-100-al, akkor a 80 literes tankkal elmegyek 1300km-t is. És JÓL elférek benne.
Gázolajos autó mostanság luxus.
400-alatt kijövök literével egy benyás puntoval.1,2 16 szelep.Semmi faxni a turbóval és egyébb drága cuccal.
És simán elvagyok 5-6 literrel.Nem lassan.Inkább a trafi ami húsbavágó tud lenni.
Persze, hogy lassabbak. Én is lassabban hajtok a 440 ft-os gázolajjal, kevesebbet fogyasszon belőle.
Még mindig jobb így, mint Romániában. Idén voltunk autóval és motorral is. Motoron kétszer előztek be JOBBRÓL egy egysávos úton!
Volt egy szembejövő, a mienk és mellettünk kis homok, kis fű és betonozott árok! Az Audi (batár nagy széles dög) megelőzött párunkat, majd nem bírt balról továbbhaladni és indexelés nélkül kikerülte a társunkat jobbról kisebb porfelhőt hagyva...
Autós élmények között pedig rengetegszer volt, hogy kapaszkodtam az ajtóba, hogy "bazzeg ez ütközik és minket is magával visz". Városi terepjáróval voltunk, közepes méret, tehát nem lehetett nagyon lehúzódni a bajban. Komoly miket bevállalnak...
Austriában 2x3x 3 napot töltök évente KB 4e Km-t nyomok le ennyi idő alatt.A maradék 8-9-10e Km itthon megy le.Legtöbbje pest megye esetleg szlovákia.

Bár fordítva lenne de ez van.
De ne Ausztriában motorozz, hanem idehaza is
Hülyül a társadalom.Amúgy a legtöbb csak monoton birkaként vonatozik a másikután.Lassan mert abból nem lehet baj.Váratlan esetre is a méglassabb menet a jellemző.Ha valaki lemegy előle parkolóba nem kikerüli hanem leáll.És megvár mindent míg tiszta nem lesz.
A vicc pl télen.Mivel a tévében aszonták hó lesz menj lassan............ezért az istenbarma 40-el megy a hóttszáraz úton mert jön a hó.
Mit vártok egy olyan országban ahol a raj bodzás leszúrja a másikat egy csaj miatt vagy 11 éves gyereket öl a nő mert szerinte miatta szakitott vele a nevelőapja......és ez csak rosszabb lesz!
Nem szoktam kielőzni szeveszetten.

Először várok pár pillanatot hogy megnézzem miabüdöistennyilát akar tenni.Igaz a felezre húzódva figyelem.Ha nem kezd el előzni vagy más hülyeséget már ott sem vagyok.Nem kell időt adni meggondolni.

Bár lehet bennevan hogy nem vagyok az a kifelyeztt motorversenyző alkat.
Szerintem az "áldozatok" össze vissza kóvályognak az úton, amikor egy eszeveszett streetracer 110-zel kielőzi őket nagy idegesen.. A szegények meg azt hiszik hogy itt akkor most verseny van, közben csak haladna a másik
Nem tudom hogy ti miféle autósokkal találkoztatok de nekem nincs ilyen tapasztalatom.Gyakorlatilag az összes autós egyre lassabb.Főleg ha motorral vagyok.Beesem mögé,pár pillanat mulva meglát a tükörben(látszik mert elkezd kacsázni hogy mit tegyen) majd lehúzódik,Még akkor is ha tök szabályos akarok lenni és nem nyomom.

Vagy ha sietek esélye sincs a menőzésre.Gáz és ott sincs.

Ki kéne használni azt hogy a motor gyorsulása más kategória mint egy kocsié.Persze nagyon ritka az a kombináció itthon kocsival ami erős,gyors és még akar és tud is menni.De az sem okoz gondot.
maónika
Pont találó itt a fenti cíkk reklámja: "Út a mennyországba..."
Hmm, az az igazság, hogy én gyakran épp őket keresem.
Van egy 15 km-es szakasz, amin nap, mint nap járok be Szegedre, úgy ismerem, mint a tenyerem, minden kanyarnak fejből tudom a biztonságos, ideális és a - hozzám mérten - kalandos bevételi sebességét, és néha kicsit unalmas már. Ha találkozok egy-két jobb autóval (az Alföldön nem járkálnak Porsche-k..., itt más a "jó" autó. ] próbálom jelezni, hogy "mehet-e?", vagy néha olyan is van, hogy ha látom messziről a bi-xenon-t, bevárom. Tudom, beteges, de kb. havonta egy olyan autós van, akinek megjön a kedve hozzá.
Meglepő módon esős időben, vagy ahogy te is mondtad, felbaszkurált úttesten, ahol tudják, hogy a motorosnak nincs előnye, ott húznak rám, és baszakodnak... undorító magatartás. Osztom a véleményed!
személyautó, személyautó viszonylatban 2 mp... személyautó, motor viszonylatban inkább 3 mp a minimális -biztonságos- követési távolság.
Olyan naiv a világképetek! X-factor, maónika,1 perc oszt nyersz a lakosság 80% szellemi fogy debil és vezetnek is! Ennyi.
Én azt nem értem, hogy miért válnak versenyzővé az autósok, ha utolérjük őket. Az audi/bmw... drága kocsisok még elmennek, de azért mit érezhet egy ignis-t vezető emberke?!?!
Én is tapasztaltam pár érdekes mentalitást, pedig 1,5 hónapja van meg a motorom, és csak 1100 km-t mentem.

Íme pár gyöngyszem:
Zalaegerszeg felé mentem Balatonról, jó minőségű kanyargós utak vannak arra. Egy kombi subaru impreza úgy gondolta, hogy nem érheti őt olyan szégyen, hogy egy motoros megelőzze, hajtott is rendesen, de csak akkor amikor már utolértem. Azelőtt eléggé ráért, akkor hirtelen sietős lett neki. Félreértés ne essen, nem előzés közben lépett oda, hanem akkor mikor mögötte voltam. Egyik kanyarban eléggé otthagyott, én kb 90el mentem, ő kb 120al, egyébként 60as tábla volt ott. Úgy gondoltam, hogy inkább hagyom, nem előzöm meg, nincs sok tapasztalatom, de ha lenne, akkor is inkább hagyom az ilyeneket. Viszont később útjavításhoz érkeztünk, piros lámpa, ő állt elől én meg előregurultam. Ő inkább ezt élvezte, azt olvastam le az arcáról, hogy versenyezni akar tovább. És ekkor vesztettem el a hitem az autósokban. Nem tetszett nekik, hogy 30-40el megyek a 40es táblás építkezésnél, a katasztrofális minőségű aszfalton. Meg is előzött amikor már valamivel jobb lett a helyzet. Ahol a régi és az új aszfalt összeér ott még 20ra is lelassítottam, elég nagy döccenő az motornál (én meg féltem a gépet), az autósok ott 60-70el mennek át. Miaz, ők utálják az autójukat? Ennyire sietnek? Lehet, hogy ők nem érzik (de tuti érzik), de azért ott kap az a futómű. Én csak a kocsikat sajnálom, azt nem, hogy én voltam ott a leglassabb.

Egy másik szép történetet is megosztok, de ezt csak röviden. Egy apuka, úgy gondolta, hogy akkor versenyez velem, amikor a családja is ott van, úgy legalább nem kell elmesélni nekik. A hátsó ülésen ott ült a kicsi gyerek, gyerekülésben, apu meg egy sorral előtte tökig nyomta a gázt. Koncepció hasonló mint az előbbinél, lassan megy addig míg utol nem érem, akkor elengedi a középkategóriás renault kb 100 paripáját. Őt meg lehetett előzni, de mikor mentem el mellette megláttam a kisgyereket hától.

kb 1,5 éve motorozok és 1,5 hónapja nagy géppel, de eléggé más képet kaptam az autósokról, mint mikor kocsival mentem.
Az egyik legfontosabb dolog a közlekedésben a követési távolság. Adrenalin ide vagy oda, fél méterrel a kocsi mögött haladva nincs menekülési utad... Néha a 10 méter is kevés...
"Mi mentünk utána. Látszott az autón, hogy a vezető egyre idegesebb. Egyszercsak lassított, majd hirtelen gázt adott. Gyorsítottam én is, de csak óvatosan, ez volt a szerencsém: a kedves hölgy ugyanis hirtelen állóra fékezte előttem a dzsippet!"

Velem is történik néha ilyesmi. Mikor felbaszom magam, pár centire megyek tőle, néha még a felezőre is áthúzok és a lökhárítója mellett "tuszkolom" előre, ha már olyan kibaszott veszélyesen, sietve megelőzött, akkor ne 110-zel folytassa az útját (vagy városban...), [egy felhajtón volt az utóbbi: reggel mentem Szeged felé, 7 fokban, tehát nem siettem, de a 60-as megengedett helyett így is 80-nal mentem, erre jött egy vacak Volvo, megelőzött záróvonal mellett, ami még nem is bántott volna, de úgy tért vissza a sávjába - enyhe kanyar volt -, hogy majdnem elvitte a motorom elejét, utána a nyomorékkal beértük az autósort és kurvára nem tudott volna gyorsabban haladni, kár volt veszélybe sodornia és itt kezdtem el frusztrálni, hogy szorosan mögötte megyek] hanem nyomja a gázt a hülye fejével, de ez hatalmas balgaság. Bármikor befékezhet, ahogy a tanulságot írásban meg is történt, és az autós mindíg erősebb. Csak ott, az adrenalinnal a fejemben ez lasabban rajzolódik ki... hülyeség. Legyetek higgadtak minden körülmények között.

A másik kedvencem, amikor belső sávban mennek 40-nel úgy, hogy nincs előttük senki, és nem veszik észre magukat, ilyenkor lehet őket ösztönözni egy kis közelséggel, hogy takarodjanak az útból.
Az szép...
Csíkos Béka motoros társunk írását osztom meg veletek. Sajnos kicsi az esélye, hogy a történet másik résztvevője olvasni fogja ezen sorokat, de mi gondolkodjunk el rajta, és okuljunk belőle.

http://mocisblog.blogspot.hu/
Bár túl vagyok már a :"mikor lesz már 10 fok fölött és megyek egy kört,télen" dolgon és senki pénztárcájához semmi közöm,de olyan viccesnek és badarságnak tartom hogy millió közeli/feletti motorokat kivonogatnak emberek 8-15 ezer ft spórolásért,egy kupac vasat csinálva igy a gépből félévre a garázsban!

(A legjobb hogy olyan ismerőseim is ezt teszik akik 1000-1500 kmt mennek évente! )
Igazad van...2012.január.6.-án kb.6 órát motoroztam (14 Celsuis...Rendőr razzia volt és a barátom nem mert jönni...Ki volt a motorja vonva a forgalomból...Ezt mondtam neki:-Nem cseréltem volna egy ötezresért...
Én nevettem...Ő
Személyes kalkulációm:

Éves költségek:
KGFB + baleseti adó : 11 123 Ft
Teljesítményadó: 12 950 Ft
Összesen: 24 073 Ft

Kivonás 6 hónapra:
2 300 Ft
-12 036 Ft
= -9 736 Ft (megtakarítás) (~500km)

Kivonás 3 hónapra:
2 300 Ft
-6 018 Ft
= -3 718 Ft (megtakarítás) (~250km)

Mérlegelni kell, megéri-e neked az X Ft megtakarítás, hogy egy napsütéses decemberi napon nem mehetsz ki a géppel fordulni egyet (persze, kimehetsz...).
No, akkor egy kis összefoglaló

Forgalomból való ideiglenes kivonás
- max 6 hónapra lehet kérni
- amíg a jármű nincs forgalomban, időarányosan nem kell fizetni a teljesítményadót és a KGFB-t
- a teljesítményadó automatikusan idomul, a következő féléves csekk az önkormányzattól arányosan kisebb összeget követel
- az időszak letelte után nincs teendő, lehet közlekedni a járművel
- KGFB bónusz-fokozat csak akkor növekszik, ha egy huzamban 9 hónapot forgalomban volt a jármű

1. Okmányiroda
- egyszeri illeték 2300 Forint
- a forgalmiba beírják, hogy "Forgalomból ideiglenes kivonva DÁTUM-ig"
2. Forgalmi lefénymásol, biztosítónak elküld/lead

Amire még figyelni kell!
- érdemes mondani az ocsmányirodás néninek, hogy kis betűkkel írja, különben hamar betelik a megjegyzés rovat, és akkor új forgalmi...
- a KGFB évfordulója NEM változik! Ha biztosítót szeretnél váltani a következő biztosítási évre, akkor ugyanúgy legalább 30 nappal az évforduló előtt le kell adni a jelenlegi biztosítónak az "Évfordulóra történő lemondási kérelmet", különben ők a trv. szerint automatikusan meghosszabbítják a szerződést (ez akkor érdekes, ha a téli időszakban van az évforduló)