Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szerintem ilyen ha a sírba akar róla fordulni
milyen típus, ha szabad érdeklődni?
Nem ír.........fényképez.
Műszakin jóindulatúak voltak velem, a 69 ezer mérföldet lazán beírták 69 ezer kilométernek
A tavalyi forgalmiztatáskor a motoron már kattintották a számlálót fényképezővel.
Én ha úgy jön ki a pénz az utolsó motoromat (tipus már megvan csak a zsozsó nem) 4-5 év mulva ha még gyártják újonnan veszem
És arról fordulok le a sírban.
Szerintem pedig az a beidegződés van még a népekben, a keleti, ha 100e (ma ez már 150)van a kocsiban akkor tuti felrobban nemsokára az elmúlás ködében foszli szerte a jármű.....

Még 5 évvel ezelőtt pl minden dizel ventót 98e-kmvel hirdettek.

Ma meg,hogy irni kezdték 4-6 éves kocsikat látni 200 e km környékén. Nagyon nyomozni sem kell,elég elkérni a műszakin kapott lapot. Nkm pl ráirták legutóbb.

Ez az új vs használt ez meddő vita,minden relativ! Nkm is van olyan ismerősöm akit kiröhögnék ha használtat venne......
Én ezelőtt egy 150-es robogóval jártam, 2 év alatt belecsavartam a városba 6000-et. A táblán kívűlre ki se merészkedtem vele. Ha túrázgatásra használható lett volna, ez 2-3x érték is lehetne. Szerintem évi 12ezres futás simán belefér egy "tehetősebb" tulajnál egy túragépnél. Mindenesete a motornak gazdája volt, -ez lerítt róla-, így meg mertem venni. Vételkor jobban érzem magam egy valós km.óra állás láttán, mint egy párezer kilóméteresén. És mivel ismerem a gép eredetét, tudom, hogy jobban fog ez szolgálni nálam 78ezerkm.-el, mint egy olaszból-németből-angolból összekotort, 8ezerre visszapörgetett, tákolt motor.
Asszem schiller volt.Hungátia és Reiter környéke ha jól tévedek.
4 éve jól bedőlt autópiac legalján álltak.Hegyekben az eladatlan készletfinaszírozott járgányok.
Harsogta is a tévé rádió a nagy leárazásokat.Akinek volt pénze simán jól járt vele.
A mostani helyzet merőben más mint akkor.
Akkor tényleg a hitel jutaléka volt az egyik forrása.
Most már a bankok is befékeztek és átalakították a konstrukciókat mert egész egyszerűen nincs hiteles vásárlás.Magánban persze.

De akkor olcsóbbak voltak a járművek.

Most mire nagy keservel leépítették a gártást elkezdtek felkúszi az eladási árak is.
Régen 2,5 milláért kitóltál egy gixxert 120 havi önrész nélkülire és volt motorod.
Most meg no hitel vagy minimum 30-40% és 3,5-4 milla.
Tudtál kp-ban fizetni? Melyik szalon volt ez? Ez most valóban érdekel. Én eddig mindenkitől azt hallottam, hogy ha kp-ban akarsz fizetni, akkor pont drágább lesz. Hitelt mindenképpen fel kell venned, hogy valami akcióban részesülj. És ha meg is van a pénzed, azt csak bankon keresztül fogadják el.

Eddig mindenki az ellenkezőjét állította, aki kocsit vett vagy akart venni szalonból.
Anno én is rákérdeztem erre az óratekergetős dologra. Megnéztem 1-2 motort és rájöttem, hogy nem azt kell nézni, hogy hány km-van benne, hanem hogy milyen állapotban van. Pl.: egy 80e km-t ment motor esélyesebb volt mint egy 40e km-s, mert látszódott, hogy nem valós az a 40e km.

Én első tulajos motort vettem. 34ezer km-rel, az évjárata pedig 2003. Most persze mondhatjátok, hogy naiv vagyok, meg hogy el is hiszem. De ez a kmszám valós. Ezt bizonyítja a motor állapota, és az is, hogy a 10.000 km-es szervizre 2006ban került sor. Igen, megvan a szervizkönyv. És ha jól emlékszek ez az egyetlen bejegyzés. Ezután maga szervizelte.
Az előző tulaj ebben az évben kevesebbet ment vele mint én. És nem hinném, hogy anyagi gondot jelentett volna neki, ha nem adja el. Amikor megvette sztem az volt a legutolsó gondolata, hogy mennyit bukik egy új motoron, ha keveset használja.
Ezt csak azért írtam le, hogy előfordul ilyen is.
Na ez jó nagy marhaság..............bocsi.
Bementem a szalonba.Kapásból 4,2 helyett 3,5 volt az ára a gépnek.Kp-ban fizettem és azóta eltelt 45e Km alatt soha semmit nem kellett hozzányúlni.
Talán a tempomat karja volt bontottban 5e meg 5e ért ráprogramozták.
Ennyoi extrát még kibirok.Fejegység meg ilyen marhaságokból kinőttem.Utazni akarok nem metallica koncertet a fejem mellett.
Nem az extrák árával van a gond, az alapmodell alapára nem tükrözi a valóságot. Mert amit alapmodellként árulnak, szinte típustól függetlenül az egy rakás szar.. már ami a kényelmi felszereltséget és a motorizáltságot illeti. Egy átlag autó alapárára, márkától függően legalább 2-3 milliót rá kell számolni, hogy már úgy ahogy közepes felszereltségű legyen, és legyen benne motor is.

De motoroknál is hasonló a helyzet
Mondjuk az valóban igaz, hogy kocsit úgy kell venni, hogy ki mire akarja használni. De én nem vennék új kocsit, akkor se ha lenne rá pénzem. Persze jól testre szabható meg minden, de akkor lehúzás van benne, azt már büntetni kellene. pl.: valami "jó" fejegységet akarsz belerakatni, 100ezer, bemész boltba 30-40ezerért megkapod. De ez csak a legutolsó példa, hasonló a helyzet a riasztóval, felnikkel, + extra kárpitokkal, navigációval...
Van 1-2 ismerősöm, akik szalonokban dolgoztak, ők mondják, hogy onnan autót nem szabad venni.
A mostani kocsikkal meg az a gond, hogy nem tartósak, nem azzal a céllal készülnek, hogy sokáig elmenjenek. (bár ez már lassan mindenre igaz).
Bár nekem nincs szükségem most autóra, de ha kellene, akkor én inkább valami 10-15 éves japánt vennék. Felszereltségtől és állapottól függően kb fél-egy misi között vannak, és azokban még volt anyag.
Apropó nemrég volt a (tv-s) totalcar-ban 2 ilyen korosztályú nagy dög, egy bmw és egy audi (7es és a8-as), azokra is csak 1 misit mondtak. Nah olyat se vennék.
Amíg egy 10 napos túrára (3-5 ezer kilométer nagyjából) már 150-200 ezer forintért lehet jól felszerelt, fiatal túramotort bérelni, természetesen a casco önrészt fedező kaució és a bérleti díj kifizetése után addig, értelmes, nem magasan az átlag (európai átlag) feletti körülmények között élő ember nem fog milliós motort fenntartani ha rendszeresen csak évi 1-2-3-4 ezer kilométert tud vele motorozni. Vagy ha vesz, vesz valamit millió alatt, tizenévesben

Érdekes mód a vásárlók addig tudnak racionálisan gondolkodni míg megveszik a motort de abba nem gondolnak bele hogy valószínűleg racionális döntés volt az eladó részéről is a motor megvétele.. tehát használta. Szerintem sokan azért nem hajlandóak 70-90-110 ezer kilométert futott motort venni, mert tudják jól hogy 2-3 év alatt beletesznek még ők is 20-30 ezer kilométert, és akkor már aztán tényleg hujuj mennyi kilométer lesz benne...Ezért veszik a tekertet, és akkor csak 60 lesz a gépben 3 év múlva

Ha egyszer új motort fogok venni, és csak 5 számjegyű lesz az ODO kijelzője, még a vásárlás hetében eltekerem 70 ezerig, hogy mire eladom ne kelljen már vele bíbelődni
Hát ez a keleti téma már kissé avítt.
20 éve nem meghatározó a keleti park.
Használós ütöm-vágomnak van egy nem német járgány.
194e Km-éből az első 50e-et egy avonos üzletkötő a maradékot én tettem bele.
A futómű gyári két kormánygömbfej kivételével.
Hengerfejtömítésből evett meg kettőt.
És olasz a szerencsétlen.Kapott hideget meleget de még megy rendületlenül.
Az se hülye aki új közepest vesz.
Messzebbi utakra 4 éve szerezem akkor a válság miatt beakciózott H astrát újonnan.1,6 benzin semmi különös.
Nagyon jó az a tudat hogy nem kell senkinek a lába után takarítani a romokat.
Új autó annak való aki sokáig megtartja.
Hát igen az nem vészes ha 2-3 havi fizu értékű géppel nem jár valaki,mert az nem értéktelenedik jelentősen és sok pénz sem áll benne.

A km mumus a keleti kocsik bűvös 100ekm szintjén megragadt az emberekben,ez gyürüzik be a motorvásárlók köreibe is.

Nekem egy 12 éves benzines vw csoportos kocsim van.Októberben ment bele a 200e km. Most nem adom össze pontosan de nem kopó alkatrészekre nem költöttem 40eft-nál többet a nálam töltött 130ekm és 8 év alatt! Bár igaz hogy a karbantartásra odafigyelek és +C garázsban áll mindig.
Nem is milliós értékű, tetemes értékvesztésű vasat altatsz a garázsban
Rendben nekem 1 is jó lenne
Írtam üzenetet
Csak, hogy megint ne maradjak ki a jóból
Vettem a motoromat februárban 3 éve, akkor volt benne óra szerint 43-44 e körül, nem emlékszem pontosan. A kora totál lényegtelen, mert japánból jött valamikor az ezredforduló után. Tavaly szeptemberben léptem át az 50 e-t, szezon végéig még belement párszáz (főleg, mert haza is kellett jönni, ez ugyanis valahol a 47-esen volt...) Múlthét végén raktam el téli álmába és megdöbbenve vettem észre, hogy még az 53 e sincs meg. Nekem évente alaphangon kb. 10-12 e ftba van a motor+2 évente műszaki, évente pedig a szokásos olajcsere meg egyéb szerviz 20-30 e között. Nem vág a földhöz. Ellentétben a benzinárakkal. Mert ha volt melóm, akkor időm nem, ha meg időm akkor pénzem nem tankolni. Igazából nem gondolkodom az eladáson, hál istennek nincs szükségem arra a pénzre, ami benne "áll". No meg mire olyan állapotba került, amilyenbe most van, simán ráment a motor árának fele, de lehet, hogy több is. Ebből a szempontból nagyon nem érné meg eladni. Az árából nagyon meg már nem fog veszíteni. Uff én beszéltem
Motortípustól is függ... és sok múlik a gazdán is. Mert ha kiderül hogy csak egy járműve van, és azt használja mindenre, akkor pedig ennyi a reális (én például csak ritka alkalmakkor autózok, mert ahhoz kölcsön kell kérni valakitől a kocsit)

Nagy túramotortól a gyártást követő 3-5 évben elvárható a 10-20 ezer kilométer közötti futás.. aztán ez ahogy csóróbbak (ez nem feltétlen igaz, de mégsem 4-5 millióért veszik a motort) a gazdák már valószínű hogy kevesebb lesz.

Akinek van 4-5 milliója nagymotorra, annak van pénze motorozni, és van esze is, hogy rájöjjön arra hogy évi 3-5ezer kilométerért nem éri meg ennyi pénzt motorba fektetni.. ami ráadásul 5 éves korára legalább 3 millióval fog kevesebbet érni. Akinek ennyi pénze van de nem tudna sokat menni, az inkább motort fog bérelni, és inkább fialtatja valahol a pénzét, mint hogy egy motorban apassza..

Szóval én úgy képzelem el hogy egy 5 éves túramotorban reálisan nézve 50-70 ezer kilométernek kell lennie.. utána már lehet hogy kevésbé fog növekedni.. de 10-12 éves kora körül a 100-ba már akkor is bele kéne csípnie

Kivételek mindig vannak... csak éppen nem a kivételekkel van tele a piac

Ez csak az én véleményem, mondjuk én nem is fázok "sokat" futott járművet venni
Először is kap pukimentes ülést, elismerő vagy épp irigy tekinteteket a szomszédtól

Másodsorban 0 és nem fél millió kilométert futott az autó. Olyan extrák vannak benne ami neki szükséges, tehát személyre szabható és valószínűleg nagyobb biztonságot nyújt mint egy tizenvalahányéves, akár már egyszer jól össze is tört autó. Nyilván annak éri meg új autót venni aki használja is. Mert egy bizonyos szintet megütő használt autó, ha utána kicsi az éves futásteljesítménye akkor még sok évig használható.
Annak aki csak munkába járásra használja, rövid távokon annak nyilván nem buli az új..mert a tetemes értékvesztés is többe kerül, mint a legganébb autó állandó javítása

Aki viszont sokat megy, és nem akarja 2-3 évente lecserélni az autóját annak megérheti 7-10 évente új vagy max 1-2 éves autót venni.
ja persze. Ezek mind egy gazdás cuccok. Az hogy egymás után több tulaj is csak a garázsnak vette a gépet elég hihetetlen. Bár Magyarországon általános. :)

Csak szerintem Dipshit 15-e jóval átlag fölötti. Így azzal felszorozni se biztos, hogy reális. Én kb. 7-10-et megyek évente.
Leszámítva a sok álvagány macskajancsit (akik ugyis belebuknak előbb mint utóbb) azért vesznek 5 milliós autót mert megtehetik!

Ha te is 0,8-1 millát keresnél anyával közösen rá se néznél a millás merdzsóra. Ennyi. Minden relativ.

Azért ha körülnézel sz..ság van de az utakon szaladgálo sok-sok 3-6 milliós kocsi ( nem a full hitelesre gondolok) nem mind céges. Van itt egy réteg aki stabilan jól keres(bár kevés az biztos) Vagy arról nem beszélve akinek bejött a külföd,de hazajár......
Ha valaki erre vágyik és megteheti miért ne tenné? Legalább lesz mit megvenni néhány év múlva.

Személy szerint mind a középkategóriás újat, mind a 15 éves mercedes-t kihagynám.