Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen, ugy tunik... Ha nem viszik el a bomost, atalakittatom a kormanyat csutkarol "normalra". Utassal kenyelmesebb a bombi, s ha nem kell hasalva tartanom utasom s magam tomeget, inkabb mennek vele. A WR nagyon konnyu, s kezes, 120at az is megy, ugyhogy munkabajarasra tokeletes. Jovore talan lesz tobb idom, s akkor a bomossel mennek ket nagyobb turara. Idei merleg : 6000 km BMW, 3300 km Yamaha. :(((
Pedig csini az ülése.
még fűnyírónak is ratyi
A szerelők árképzését nem mindig lehet elsőre érteni. Volt már velem is hogy sokalltam egy munka árát, volt pedig hogy nem hittem a fülemnek, hogy csak annyi amennyi. Nyilván tudja miért kért el egyik munkáért annyi a másikért meg nem.. úgyhogy nem szólók bele. Főleg hogyha bevált szerelőről van szó... egy ismeretlennél, lehet más lenne a helyzet ilyen esetben
Vagy ha lehet még a szerelő fizessen?
Ez úgy van tudod.. hogy a gyors munka legyen órabéres, a lassú meg teljesítmény..
Na ezt a kotványt sürgősen távolítsd el innen
Órabér............olyanról nem hallottál?

Láttam már egy kábelkötegben zárlatot amit 3 nap alatt találtak meg és csak szigszalag kellett.

De addig elment 3 nap tökölés.

A robin lehet 20 perc alatt megvolt a gebasz ezen meg lehet kellett 2-3 órát pöcsölni.
Ááá mindegy, hagyjuk. Nem a tízezer volt a sok, hanem, hogy ugyanilyen szintű javítás a 150-es robogómon , ugyanennél a mesternél kifutotta 1-2ezerből. De valószínűleg nektek van igazatok, és jobb ha szokom az új árakat, amiket,- úgy túnik- predesztinál ez a nagyobb kategória. Márkaszervízben meg nem gondolkodok. Nekem csak az esett rosszul, hogy ez a szerelő, aki életem első Simsonját is építette nekem, mindvégig korrekt, visszafogott, fusihoz,garázsműhelyhez illő árképzéssel dolgozott nekem, most hogy felbukkantam nála egy komolyabb motorral, egyből máshogy kezdett el számolni. Láttam rajta, hogy már nem tart "közülünkvalónak", és kissé másféle árképzést kezd alkalmazni, mint eddig. És ez az ami rosszul esett, nem a 10 rongyos cehh.
jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
jobb lesz ha kiszedjük a blokkját és csinálunk belőle valami falusi furikot
te igen gyagyás! 2012.11.11én kelt el az a bontószökevény
Az új beszámolt paripa
Nem cikiz,és röhög
És ha már rendesen beöltöztél,decemberben már szedhetsz cseresznyét is
Siess valami csillogó márkaszervízbe,ahol cserélnek ötezerért,egy százezres alkatrészt nehogy megbízz abban aki tízezer forintért,MEGJAVÍTOTTA!Dekli le,élek felpucolnak,tömités kivág közben rájön,vagy már tudja a hibát és javít.Mindez majd egy nap,de jól lehúzott.Gratulálok!
No mindegy, spongyát az egész témára. Lényeg, hogy jó lett a gép. Remélem még jó ideig nem kell az rossz idő miatt aludni küldeni a kicsikét, és még lehet csapni pár szép kört.
nem lesz vele semmi gond! jó helyen van
Nem akarom én sztárolni őket.......
én azt nem mondtam,hogy direktbe Gergőhöz menj,de ha megkérted volna őket hogy hallgassák-nézzék meg, és mennyi lenne belenézni kb 1 óra munkadíját mondták volna. (bár valszeg egy új tömitést ajánlottak volna oda)

Ez az első motorod? Mert akkor barátkozz az ezzel járó magasabb költségekkel......
Most a WR lett az első számú motor? Láttam hogy árulod a bömöst
Az enyemet is roffentsd be kerlek ;) rettegek, h nemindul be. En tegnap mentem egy 65kmes kort a szocskevel. Tat, Esztergom majd haza. Nem faztam az 5 reteg alatt csak a kezem amikor levettem a setahoz a kesztyut. LoL. Szocsi is teli alomra szenderult.... :(
Nem kell 600 smileyt kitenni, ami rajtam röhög. Hiába akartam direktbe az általad ajánlott szerelőhöz menni, ha nem tudtam megoldani. Mondom még1x. Megpróbáltam direktbe hátramenni a műhelybe, de pont belebotlottam z öreg Karsaiba, aki finoman célzott rá, mi az ügymenet. Munkafelvétel, nem pedig loholok Gergőhöz. Be is mentem előre, de ott a fia volt, aki vázolta máris a kuplungcsere lehetőségét előttem. Nem vagyok idióta, se a saját pénzem ellensége, de az, hogy te jól ismered a szerelősrácot direktbe, az rajtam nem segít. Karsaiékat viszont én ismerem gyerekkorom óta, és tudom, hogy náluk egy orrfújás sem jön ki 5-6ezerből. Ezért nem oda vittem szervízelni a lovat. Ennyi.
lentebb írtam, ilyen időkben már hosszú utakra nem veszem elő, de így a téli időszak alatt, 3-4hetente vagy ahogy kedvem tartja, előveszem és beröffentem,
ha már beröffentem úgyis meggyek egy kört, hogy a motor legalább üzemmeleg legyen, meg hát a hiányérzet is kicsit csökken
Beöltözni természetesen beöltözök, nagykabát, sapka,sál,,,
ebben tudod mi a poén,Karsaiék szoktak olyat is ha nem rohanunk egyből ki az ajtón(vagy csak velem hm ) hanem komunikálunk tovább,hogy levesszük a deklit és belenézünk....... ha ezt tettétek volna valszeg kiderül (Gergő észreveszi tutkó)az alátét dolog és szerintem olyan 5-6 eft-ot kértek volna!

A régi tömitéssel raktok össze?
Köszi nektek a segítséget a vacakoló kuplungommal kapcsolatos tanácsoknál. Próbáltam a helyi márkaszervízbe (Yamaha Karsai) bevinni (megkerülve a munkafelvevő pultot), de pont összeszaladtam az öreg tulajjal, aki épp kifelé baktatott a műhelyből, így nem sikerült kontaktolni az ajánlott szerelősráccal (Gergő). Bennt a szalonban már a felvázolt helyzet alapján kuplungszerkezet csere szükségességét rebegtették meg előttem. Úgyhogy gyorsan búcsút is mondtam nekik, és lesz ami lesz alapon felhívtam régi motorszerelőmet, aki még Simsonos, robogós korszakom szerelője volt. Két nap alatt meg is csinálta a kuplungot. Végülis elmondása szerint mindössze annyi volt a probléma, hogy a kuplunglamellákat cserélték már, és a kuplungkosár valamint a lamella mérete gyártási tűréshatárán volt, és pont úgy hogy a szerkezet gyakorlatilag sose kapcsolt szét teljesen. Az egész szerelés megoldódott egy "extra" alkatrész,- egy alátét!- beiktatásával. És lőn: tökéletes lett a kuplungolás. Az önindító már nem viszi a motort kuplungolva, a fokozatok finoman pöccinthetők , az elindulás finoman adagolható. Üröm az örömben, hogy ez a kis apróság is 10ezrembe került. Ami a 20 éves ismeretségünkre való tekintettel kissé fájt (főleg egy alátét beiktatásáért). Úgy tűnik, hogy ami robogón egy 1-2ezresből kifutott, az egy 600-as nagymotoron már egyből ötszörös szorzót kpcsol. Mindenesetre még mindig keresnék egy korrekt szakit, aki szükség esetén nem ránt le agyig.
Köszi szépen :)