Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezek szélsőséges egyedi példák, nem hihető,hogy pl 8 éves motornál az addigi 3 tulj egyike sem ért rá-tudott motorozni. Az átlag ha látja hogy nem használja már "annyira",eladja. A többi mind tekert órás!

Most indul majd be az őszinte km-órák kora.Mivel már azért 2 éve irják a km-t műszakin.

Én pl tervezem,hogy bármilyen jármű vásárlásánál külön aláiratom majd a tulajal a km-óra állás résznél. Ha nála volt már műszakin akkor mérvadó a dolog.....
Nem tudom felfogni, miért vesz valaki egy új középkategóriás személyautót 5 millióért. Hasonlítsuk össze egy "kisköbcentis" 15 éves Mercedes-szel, Audival, BMW-vel (1 millió). Mondjon valaki egy ész érvet, mit kap a vevő azért a plusz 4 millióért? (kimondani is sok az árkülönbséget)
Küldtem két üzenetet is
Köszi!
A mai, korszerű autók meg nem abba az irányba tartanak, hogy sok százezret fussanak minimális fentartási költség mellett.
Én is gondolkodom mostanában, hogy veszek egy régi 1,9-es dízelt, vagy valami hasonlót ami még 'kimegy a világból'.

Egyégként szerintem a benzines vonal is megindult a rövidebb élettartam felé a kis, turbós motorokkal.
Az a baj, hogy a futásteljesítménynél abból indulsz ki, hogy a másik is úgy gondolkozik, mint te. Tehát annyit megy, amennyit anyagilag megengedhet.
A bátyám 2003-ban vett egy gs500-ast újonnan. Az elején még ment is vele, de már jó néhány éve minden fontosabb. 16 vagy 18 ezer van benne, abból is vagy kettőt én tettem bele. Mindig be van fizetve rá minden, le van műszakiztatva. Öszintén szólva én magam sem értem.

Autós téren is nem egy ilyen ismerősöm van. 50 ezer van a dízel corollában, de mennie kell mert már 5 éves. 6 éves 'második' autóban 20 ezer.
Lentebbi válasz neked is szól.
Egy darab Zoleyx-é, egy darab Warpig-é lesz, oké így?
A posta szégyenletes 1100 Forintot kér, ezt kalkuláljátok bele.
Ennél a hirdetésemnél tudtok üzenetet küldeni (legyen benne a postacímetek), válaszban megírom a számlaszámot.

VAGY

Zoleyx: elvileg két-három hét múlva megyek Celldömölkre.
Warpig: holnap dél körül megyek Egerbe a 3-ason, vasárnap hajnalban jövök vissza. (nem tudom, "Heves" vagy "Heves megye" a lakóhelyed...)
Km. Én az idén 5 ekm-t mentem,eddig ez a legkevesebb, mint irtam untam meg egyebek...... Ebben nem voltak jelentősebb körök max 2-3x 200-300 km. .Tehát el nem tudom képzelni akki 1-2 ekmt megy az mennyit ül motoron,meg minek tartja-fizeti-vonogatja ki-téliesiti-műszakira hordja-amortizálja..... fura.
Engem is érdekelne egy darab. Nekem is jobb lenne postával, de ha muszáj mehet személyesen is.
Hali,engem érdekelne mind a 2db ,mert sajnos nálunk már nem volt mikor akartam venni
Esetleg Postán meg oldható? Csak mert nem vagyok közel hozzád
A múltkor mentem egy 2.5-ös Multivannal. Azt a bő 2 tonnás dobozt úgy viszi, mint az állat...
Ja, ez 1.9-es... a 2.0 PD TDI-kkel volt valami baj az elején, de állítólag a széria végére kiküszöbölték a problémákat ott is
Legutóbb vagy 3ezer kilométerrel túl lett húzva az olajcsere ciklusa, és olajutántöltés nélkül is szinten volt az olaja.. na nem fullon, de na.. nem eszi. Ez a lényeg. Turbót most cseréltünk.. azt is először.

Volt régebben egy ugyan ilyen motoros passatunk is, azt ellopták.. annak se volt baja, mondjuk abban akkor még csak 230 ezer körül volt
Pedig mindenki azt zengi, hogy ezek a modern dízelmotorok szarok. Csak a baj van velük.
PDTDI 538 ezer kilométerrel.. itt áll a garázsban. Meg vagyunk vele elégedve
Kivéve, ha egy PDCDTI dízel motorja van, mert azok hamar tönkre is mennek.
Egy ismerősömnek vettem nemrég 2 db akkutöltőt, de visszamondták. Így most odaadnám másnak aki kapja marja alapon.

Fórumtagoknak haszon nélkül, 4000 Ft/db.
Átvenni XX. kerületben lehet.

- motoros / autós (0,8A / 3,8A)
- feszültség kijelzése
- karbantartó funkció (egész télen rajta lehet hagyni)
- felélesztő funkció
- 3 év garancia
Új autót bőven elég tizenpárévente venni ha

- nem autóbuzeráns az ember
- ha a célnak az adott autó megfelel
- ha közben nem lett ripityára törve

Egy újonnan, vagy szinte újonnan megvett autó majdhogynem a végtelenségig kiszolgálja az embert. Nem hiszem hogy az autóra spórolás nagyban befolyásolhatja egy motoros éves motoron töltött kilométereit.

A ház meg gyerek már más tészta
Jogos, a mértékegység (KM) kimaradt!
Nyomi
Én minden nap nyomok, valamikor kettőt is.
Én szinte évről évre kevesebb kilométert motorozok.. és 5 évre visszamenőleg így is 15k kilométer az átlag futásom.

Én mindig abból indulok ki, hogy csóró vagyok, és rohadtul nem tudok annyit motorozni mint amennyit szeretnék, és így is megyek ennyit, akkor akinek még pénze is van az mennyit mehet.. nyilván többet

Amikor megvettem a Divit, akkor is szkeptikus voltam, hogy csak 110-et futott.. de miután megkaptam a teljes szerviztörténetét, elfogadtam, hogy csak évi 7-8 ezer kilométert mentek vele.. biztos nem szerették
Ti mennyit nyomtok egy átlagos évben (nincs házfelújítás, új kölök, autóra spórolás)?
Ezen elgondolkodtam.... A naív gondolataimból, magamból és az ismerőseimből kiindulva, évi 6.000 km-re számoltam, ami mondjuk a 6 éves FZ6-om esetében 36.000 km-t jelentene. Most 32.000 van benne, de én évente nem járok 6e km-t, más meg két túrából megoldja, de szerintem többségünk belefér évi 6e km-be, és ehhez képest a 78.000 km meglepő lehet a magamfajta számára, míg mondjuk egy-egy nagyobb túrás legyint rá.
Hány kilométer lenne az elvárás?

46 ezer.. de kevés