Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Volt itthon Vulkolán nevű műanyagom rúdban, lukkal. Solymáron a Pemü-ben lehet kapni. Ha az ember szerszámot készít/készíttet hozzá, akkor filléressé válik a dolog, de esztergálható is. Nem is ostobaság. Maga a gomba sok mindenre lenne jó. Platni meg gyártható, és menetes szár is elérhető amit bele hegesztettem... (Egy egyszerűbb szerszám meg 5000,- Ft volt utoljára Vagy magán alapon elkészíthető)
A "kopó" része pontosan miből van? Vagy a gomba részét meg kell venni boltból?
Amennyit már én estem, hogyne lenne
Jól tetted a 600-ast, és jó ha fejben tartod az erejét. Lefogadom, hogy 3 év múlva ez is kevés lesz, ha ésszel játszol.
Az XJ-re én is azt hittem, hogy vad erős, és most már örökké együtt leszünk.... aztán jött egy autós (BMW) és nem eresztett vissza előzés után a sávomba. Fékezett, gyorsított. Szemből meg jöttek. Fiam meg hátul csücsült. Hát beálltam a tükre mellé és szépen megvártam amíg elmentek szemből, aztán befejeztem.
Vettem egy nagyobb motort.
Találkoztam hölgy vezetővel, aki hosszasan rám nézett (bambán), majd ügyesen elém fordult.... beszóltam neki. Az ablakon... néha kedvem lenne tükröket rugdalni.
Egy fix. Senkiben se bízz, és csak magadat mentheted.
Siman kicsomagolsz egyet.Holittagond?
Otthon is csinálhatsz egyet... így 16+postába se kerül.
Biztos? Elölről a plexi takar, hátulról a doboz.
Amiket mostanában hordanak a rendőrök, azok vagy 60 méterről simán visszaverik az autó fényét éjszaka. Olyat lenne jó szerezni... :D
Az olcsók SZAROK! A Shox meg lehet, hogy drága...
Nem egy alkalommal volt, hogy este jöttünk haza autóval és hiába volt a biciklisen sárga mellény és fényvisszaverő(?) csík, az istenért sem akart világítani a csórikám, a kopott sárga pedig nem volt elég feltűnő ahhoz, hogy messziről észrevegyük. Persze jobb, mint a semmi, de nem sokkal...
Nem is jársz autóval,az emlékezetes M7 quattro óta! És neked meg van már a rutinod?
Csak a shox-os jó,mert nekem csak kukás van azt ne vegyem fel ugye?
Annyit mondanék az autós vs motoros témába
Ha 100 évig nem születnek hülyék, akkor is lesznek :D
Köszi
én inkább ezt ajánlanám,,,
olcsobb és olyan mint a gyári.
Sziasztok!

Ilyen bukógombát valaki rakott már a gépre?

http://kelomotor.hu/bukogomba.... vagy ilyet http://www.kepesmotor.hu/bukog...

esetleg milyet lenne érdemes a gépre rakni?

előre is köszönöm!
Én azt tapasztaltam, hogy sokkal hamarabb észrevesznek az autósok, és le is húzódnak, még a szemben jövők is, ha felveszem a SHOX-os sárga mellényt. Végül is azért van, látni, és látszani. Ha látják, hogy előzni akarok, mert indexelek, és kihúzódok a felezővonalhoz, akkor a nagy átlag az elenged. A többiekkel meg nem kell foglalkozni, hanem tűz, és már ott sem vagy!
Jaa egyébként én is lehúzódok záróvonalnál, ha autóval vagyok és az esetek 99,9%-ban el is megy a motoros
Nyugi, minden megváltozik ahogy begyorsulsz. A robogós rossz tapasztalatokat megértem, mert szerintem a legrosszabb választás. Sokkal lassúbb mint a forgalom örökké útban vagy és ezért veszélyes.
A Mitshubitshivel kapcs. történetben pedig egyszerűbb lett volna, ha a lámpánál mögötte maradsz és a szar úton hagyod, hogy a saját tempójában menjen, Te pedig nyugodtan mehetsz lassabban Máris kevesebb egy rossz élménnyel. A mostani írásodban említed, hogy milyen udvariasan lehúzódott az egyik autós ,de Te nem előztél, mert záró vonal volt vagy egy km.-ig. Itt is egyszerűbb lett volna, ha szépen hátrébb maradsz és evvel jelzed, hogy addig nem előzöl míg a kresz nem ad rá lehetőséget. Nem oktatni akarlak, ne érts félre. Majd meglátod ahogy meglesz a rutinod sokkal kevesebb negatív élmény fog érni
Igazából ez azért van, mert mélyebb nyomot hagy bennem egy negatív dolog. Nem ebben a 1,5 hónapban alakult ki bennem ez a nézet, hanem sokkal több idő alatt, csak naiv módon nem erre számítottam. Nem is gondoltam, hogy versenytársat látnak bennem. A hitem pedig azért vész el bennük, mert nekem csak egy motorom van, nincs kocsim. Viszont sokat foglalkozok vele. Ha hazaértem lemosom, letisztítom, átnézem, megsimogatom, vigyázok rá stb. Olyan ez nekem, mintha a gyerekem lenne. Ezzel szemben az autósok nagy részét rohadtul nem érdekli, hogy milyen állapotban van a kocsija. Lehet csak az előrelátás hiánya, hogy útfelújításon is úgy megy mint egy jó minőségű úton. Végülis a kereket ki lehet cserélni, a gumi nem is drága, a futóművet meg be lehet állíttatni...
Ha ki van táblázva, hogy fekvőrendőr, akkor le lehet lassítani, ha az út minősége nagyon rossz, vagy nincs is aszfalt, akkor nem kell?
Ahogy hallottam, nagyon sokan kaptak azoknál az építéseknél defektet.
Igazából még 50es motoron rendült meg a hitem az autós társadalomban. Eléggé gyorsan elfogy a türelmük, és nem értik meg, hogy nem tudok és nem is mehetek 90ennel lakott területen kívül. Ezért elég kockázatos előzéseket is bevállalnak. Ami csak rám nézve kockázatos.

De vannak jó tapasztalataim is. Volt olyan, hogy szegényke előlem már az árokba húzódott, hogy nyugodtan menjek el. [mondjuk az vicces, mikor 1km hosszan záróvonalnál húzódott le, inkább megvártam azt, ahol lehet előzni] 1-2 ilyen előfordult, de a mérleg inkább a negatív felé billen.
Az meg, hogy nincs meg a hitem az autósokban inkább azt jelenti, hogy nem várok tőlük csodát, másnem pozitívan csalódok. Jobban körültekintek egy előzés előtt, ha leszarja, hogy ott vagyok akkor is el tudjak menni mellette, ha meg segít, akkor azt megköszönöm. És ne legyen félreértés, nem a legrosszabbra számítok egy előzésnél, hanem nem várom el, hogy lehúzódjon és lassítson.
Én sem tapasztalom, nekem sokkal több pozitív élményem van velük, mint negatív. Nyilván van egy-két hülye, de az mindenhol van, nem csak köztük.
Az "ellenség kép"-ével együttértek. Nem szabad rájuk úgy tekinteni, én is csak óvatosabb és körültekintőbb lettem a negatív élmények hatására, de semmi harag összességében.
Kb. ezt tapasztalom én is és azért reagáltam a fiatal motoros kolléga szösszenetére. Nem hiszem, hogy ilyen szemlélettel kéne elkezdeni motorral részt venni a közlekedésben. Így hamar kialakul az ellenség kép.
Ez az autós veszedelem annyiszor előjön, de én nem tapasztalom, sőt.
Az autósok olyanok, amilyenek. Vannak köztük vakok, kezdők, hétvégi autósok, de a többség nem vészes. Motorral sem húzzák rám többször a kormányt, mint autóval, viszont sokkal többször beengednek, lehúzódnak. Ha meg néha akad egy-egy próblémás, akkor gyorsan minél távolabb. Vagy elhúzok, vagy lemaradok. Ahogy a helyzet adja.
Szoktál kocsit vezetni?