Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát a kettőt azért nem lehet összehasonlítani nagyon:D
Ami egyértelmű hogy cbr erősebb könnyebb jobb:)
Érdekes módon meglepően kényelmes volt nekem,mert pl amit probáltam 2007-es cbr az tényleg nagyon fejen állos téma volt ami betudható annak hogy a hátulja az égnek áll:D
Irányítani ugy lehet mint egy 6 kilóst csak nagyobb a power benne :D Fék az fenomenális, éppen csak huzok keveset már bolint is, igaz ez abs-es verziós de fz1-nél is jobb pedig azon se szar fék van:) Nagyjábol ennyit tudok mondani róla:)
motorozz.hu
köszi! egy képet feltölthetnél a paripárol hanyadik kerületben laksz
Milyen az fz1 a cbr-hez képest?
Köszönöm az infót!
Kérek pár nap türelmet, és beszkennelem. 60 oldal.
Rövidebb kell, 108 szemest tettem fel, szerintem a 106 szem az már túl rövid.
A következő láncszett-cserénél kipróbálom én is a 44 fogas megoldást. Láncból 110 szemes maradt?
A csalás ott van, hogy gyárilag csak kb. forog ötezret. Ezt elfelejtettem írni. Nem akartam ebbe nagyon belemenni, de ha jól számoltam, akkor 100 km/h-nál kb. 5150 a ford. szám. Ez attól is függ, mennyire kopott a gumi, mennyire lapul be, vagyis mekkora a gördülési sugara. Ezt csak közelítőleg lehet számolni, a fordulatszám mérőről meg ennyire pontosan nem lehet leolvasni az értéket, illetve a sebességmérő is csal picit.
Így már kijön az 5150*44/48=4720 dolog.

Megfordítva egyébként 5000-nél 97 a sebesség, így már nem olyan észrevehető a különbség.
Gyárilag nekem is 5000-t forog 100km/h-nál.

Viszont hogy jött ki a 4720?
Az én matekom szerint: (44 / 48) x 5000 = 4583
Hol tévedek?
Ha előre kisebb lánckereket teszel, kisebb íven kell a láncnak átfordulni, a láncszemek kisebb szöget zárnak be egymással a lánckerékre feszülve. Ez szerintem nem tenne jót a láncnak.

Ilyen szemszögből az első lánckerék a fordulatszám-csökkentésére jó igazán (kevesebb fog, kevesebbel kell növelni, hogy X%-ot változzon az áttétel).
Nekem az első kerékről kapja a sebesség jelet, ezért nem csal a km óra, de utánna is számoltam közelítőleg.

Nem tudom, az fz6 honnan kapja a sebesség jelet, ha nem az első keréktől, akkor közelít a helyes értékhez, de ha túl sokat változik, akkor kevesebbet is mutathat akár a valós értéknél.

Még egy érdekes dolog, bár motornál ezt még nem teszteltem:
A sebesség mérő általában többet mutat gyárilag, viszont a km számláló meg általában pontos...
Találtam néhány oldalt az áttételezéssel kapcsolatban.
http://www.gearingcommander.co...
http://www.webbikewor
ld.com/t2...
de ha a váltóból kapja a sebesség adatát, akkor azt is változtatod, nem? Eddig 100-at mutatott az óra, most pont olyan sebességnél mást mutat majd, nem?

Ha hátra tennék vagy 4 foggal kisebb lánckereket, és az órám többet mutat a gyári áttétellel gps szerint 5%-al, a 4 fog változtatással nőni fog az 5% eltérés, vagy közelebb kerülök a gps által mutatott valós értékhez?
tavasszal összehozunk már egy közös gurigát
tényleg nagyon jó moci a nagyfazer...
'természetesen' hátra tennék nagyobbat
Csak attól tartok, hogy az eggyel nagyobbat meg se érezném.
Az is egy megoldás, az én igényeimnek ez a motor az egyik legjobb választás, persze ha lenne rá pénzem én is egy gsx 1400 vagy xjr 1300 nyergében ülnék...

persze, nem valószínű, hogy mérhető lenne az élettartam növekedés, de jó érzés, hogy 130-nál is keveset eszik, és nem pörög annyira.
mint már lentebb említettem, kíváncsi lennék az xx re
superbikeban volt egy cikk is róla, de elégé semmit mondó volt...
hétvégén kicsit megkergettem a fazékot, nincs ezzel gond, jó motor
mondjuk én motort cseréltem, nem lánckereket
mondjuk nem tudom mennyivel nyújtod meg az élettartamot, amikor a motor jobban erőlködik, főleg alacsonyabb fordulaton
nekem még gyárival is pörgősnek tűnt ..
nah látod ez érdekes, én a hátsó gyári helyére 2vel nagyobbat tettem hogy kicsit pörgősebb legyen,hozzáteszem a fogyasztásom nem nőtt.
most azon gondolkozok,hogy előre meg egyel kisebbet teszek
Ja, még a fogyasztásról:
Alap konfigban is 4-4,5 litert evett, most legalább 2-3 decivel kevesebbet. A nyáron volt egy bő 1000 km-es használat amikor írtam a fogyasztást. Ebben minden volt (rövid és hosszú táv, 1 és 2 személy, 80-130km/h sebesség), az átlag 4,06l/100 km volt...
láncsere=lánccsere