Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen, a kérdés az, hogy elölre vagy hátra?

Leírom én mit csináltam az enyémmel, bár valószínüleg meg fogtok kövezni...
Szóval nálam egy motornál (meg autónál is) igen fontos az élettartam és a fogyasztás.
Ezért arra vetemedtem, hogy hátul a lánckereket 48 helyett 44 fogúra cseréltem ki a láncserénél.
Így a hosszú 1-es fokozat még hosszabb lett, ami nem túl jó, de nem is annyira vészes.
5. fokozatban kb. annyit forog a főtengely, mint alapból 6-ban.
6-ban 100-nál 5000 helyett számításaim és mérés szerint is kb. 4720-at forog, vagyis mintha lenne egy 7., kímélő fokozat.
Gondolom most az a kérdés, mennyivel lomhább...
Tudok vele könnyedén előzni 1 és két személlyel is, ha meg elgurul a gyógyszerem, akkor vissza váltok 1-2 fokozatot.
Az én igényeimnek bevált, így is lehet állatkodni vele, ha arról van szó, de nem az a célom.
Előre vagy hátra? Elől 15 fogas, ha egyel növeled, akkor az 7%-os változás. Hátul 48 gyárilag, ott egy fog csak 2%-nyi változás. Egyébként nekem gyári van, csak okoskodok.
Ami mondjuk nem látszik , szóval danka@mirbest.hu
Szia! Engem is érdekelne, ha valami úton-módon megkaphatnám, megköszönném. (e-mail címem az adatlapomon)
Tett már fel valaki nagyobb lánckereket fzs600-ra? Érezhető a különbség?
Szia!

engem érdekelne!
freemailpeter@freemail.hu ra ha dobnál egy üzenetet megköszönném!
Szia Muzungu!

Nem vagy könnyű helyzetben, sokkal rosszabb, mint mikor nekem jogsi előtt 1 hónappal hamarabb meglett a motorom, titokban még tudtam brummogtatni és körözni, de az időjárás elég erős korlátot vet. Legalábbis itt köd van, kábé 5 fok, és csupa szürke minden.
Üdv Mindenkinek!

Immár FZS1000 tulajként bejelentkezem közétek! Bociról váltottam, bár csak egy Bp. Lillafüred sikerült idáig, egyelőre vigyorgok, mint a tejbetök. Ha vkit még érdekel, nekem van eredeti magyar használatim.
Látom javul a lábad Má pofázni is tudsz
Holnap majd beugrik érte. Le kell csekkolnod az olaja árnyalatát
Superbike ot csak itt hagytad
Az a vén szatír mit csinál ott cigivel a szájában? Cigizik?
Ez szép volt
Szeva! Még nem adtam el mert az árrol még egyezkedem mert hát azért elég fullos a vas ugyhogy valamit abbol látni is szeretnék:)
Ez a mirmur sem talicskát tologat!
Gyerekből remélem nem.
Hmm igaz, volt is es van is. DE en mindig a leertekelt cuccokat vettem. Kiveve ezalol ket cipom, amiket 18 es 20 eves koromban vettem.
Most mar ugy valasztok ruhat IS, hogy mire kell, hogy nez ki, nem a markat nezem, hanem a jo minoseget!
Autoszerelom mondta, akinek 4 eves Civic-je van, a mai autokat 3 evre tervezik! Mondom micsodaaaaa? Jaja, 3 ev a valasz. Jobban belegondolva, az en 8 eves Yarisomnak nincsenek olyan gondjai mint az o uj Civic-jenek. Autobol regit, abban meg van anyag. minimalis elektronikaval. Ez vezerelt amikor megvettem 4 eve.
Oké, személyes preferecia, de valld be, biztos van a szekrényedben egy "drágább" Hilfiger, Ralph Lauren, Armani, DG vagy bármi egyéb ruhadarabod! Arra nehéz reális magyarázatot találni, hogy miért adunk ki 20-30-40e,-Ft-ot egy pólóért, pulcsiért, de közben mindannyian tudjuk legbelül, hogy mi volt a vásárlás oka.
autot is kell, motort is kell. ruhat is kell, lakast/hazat is kell. gyereket is kell csinalni, sot fel is nevelni................. mi csak megkonnyitjuk a dontesedet.
engem mar reg nem a marketing vezet, hanem a szemelyes preferenciaim. A magyarok nagy resze birka....... ez mas tema.

nem is tudom hol, talan a totalcar-on olvastam arrol, hogy milyen jol is csinaljak ezt az USA-ban. Ott a vevo is mosolyog ha vett valamit, s az elado is a 0-ik perctol fogva. Total mas beallitottsag. Total fogyasztoi tarsadalom. Ha pedig nincs fogyasztas, nincs gazdasag, nincs gazdasag, nincs (magas) fizetes, nincs fizetes, nincs gyerek, nincs tarsadalom, s nincs fogyasztas.
Gondolj rá úgy, hogy sampont ígyis-úgyis kell venned, "mi" segítünk eldönteni melyiket vedd le a polcról.
Amikor vásárolsz ez nem is realizálódik benned (szerintem), tehát szerencsére nem fáj.
Persze, a rendszer az egész kapitalizmus szerintem nagyon rossz irányba tart, de nincs mit tenni. Megszüntetni nem lehet; vagy áttérsz és gazdálkodó életmódot folytatsz vagy megpróbálod felvenni a ritmust és aktív tagja lenni ennek a szennynek és vagy megtehet, hogy élvezed vagy szidod állandóan. Ne felejtsük el, ha kommunizmus lenne, nagyon kevesen járnánk Fazerrel vagy akár olcsóbb gépekkel is, nem hogy drágábbakkal. Nem lehetne válogatni száznyi TV közül vagy internetről szabadon letölteni bármit. Van ennek egy jó oldala is, ha megteheted, hogy "válogass" abból, amit kínál.
"Nem véletlenül veszed meg az adott samponod, a házimozid, a cukorkát vagy a jégkrémet a boltban. "Azé' veszem, me' ojan jó" - És mi vett rá az első kipróbálásra, ami után törzsvásárló lettél?"

Én például pont ettől hányok. Alapvetően nem ezzel a képzéssel, vagy azzal van gond, hogy valaki ilyet tanul, vagy ez érdekli. Közhely, a rendszerrel van a gond, de ez már túlmutat az "egyetemi képzések" témán.
Elnézést, nem akartam sértő lenni az OKJ lenézésével.
Egy szervezetben az összes részleg szinte egyformán fontos. Tudod te is, hogy minden mindennel és mindenkivel összefügg, egymás kiegészítői vagytok, sajnálom, hogy sokan nem látják be.
Köszi, tanultam marketinget az OKJ-s képzésemen és fogok majd a BA-n is. Én ezekkel tisztában vagyok, sőt kereskedelemmel foglalkozó cégnél dolgoztam fél évet, aminek a motorja a kereskedelem és a marketing. Én mindenkivel kapcsolatban voltam a munkám során és a marketinges és saleses picsáknál nincs rosszabb. 0 segítőkészség, baromira elfoglaltság és fontosság. De azt sosem látták át, hogy ha nem fizetünk egy számlát ki, mert neki nincs ideje jóváhagyni (2-3 perc, de akkor már erősen utána kellett járnia és nem tudta miről van szó) akkor a partner vagy kapcsolt vállalkozás nem fog szállítani, amiből vagy nem lesz mit gyártani, vagy nem lesz mit eladni. És neki nem lesz következő brainstormolni való témája, mert ki fogják rúgni.