Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A marketing és a PR eltekintve a röpke OKJ-s tanfolyamoktól (amik a színvonalat csak rontják) a Gazdaságtudományi Karok vezetése alá tartozik, a "Marketing-Menedzsment Szakcsoportok" területeként. Sokan lenézik és azonosítják a "reklámokkal", úgy, mint ahogy a Vezetés tudományát sem gondolják fontosnak. Az előadást tartó tanárok is egyfajta főnökök és rajtuk is ragyogóan látszik, hogy attól függően, hogy a Gazdaságtudományi Kar mely részén dolgoznak (pl. Pénzügyek és Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Intézete vagy Közgazdaságtani és Gazdaságfejlesztési Intézet) teljesen más szellemben oktatnak, kérnek számon és kezelik a diákokat. Akik értenek a menedzsmenthez, sokkal népszerűbbek, sokkal rugalmasabban tudják kezelni a diákok problémáit. Ez van kicsibe, képzeld el ezt felnagyítva egy nagyobb vállalatra, ahol a főnök több emberért, sokkal fontosabb ügyekben felel... nem vonható kétségbe ennek a tudománya. Ugyanúgy, mint a marketingé sem. Már borzasztóan belefáradtam magyarázni, hogy mit is takar, ha az SZTE-n valaki Közgazdásznak tanul Kereskedelem és Marketing alapszakon, de hidd el, nem csak abból áll, hogy az emberek porszívót akarnak eladni és minden ajtón bekopogtatnak. Nem véletlenül veszed meg az adott samponod, a házimozid, a cukorkát vagy a jégkrémet a boltban. "Azé' veszem, me' ojan jó" - És mi vett rá az első kipróbálásra, ami után törzsvásárló lettél? Na mindegy, off OFF! -
Az ilyen.. ha valami nem jó, dől a ház. Ezért mindennek stimmelni kell.

Hála az égnek én majd csak maximum kerítést és kisebb támfalat tervezhetek.. ahhoz meg az a kevés statika tudás és a józan eszem bőven elég
Bocsi, de az én szemembe ezen szakmák százszor többet érnek, mint a kommunikációs és bölcsész diplomák. Ha valakinek olyan van, akkor utáljon nyugodtan.
Nem tehetek róla, de meghallom azt a szót marketing, PR vagy HR és körbe lehetne kergetni a világon. Számomra ezek csak a modern kor mondvacsinált eszközei és általuk lesz ember embernek farkasa. No de ne offoljuk a topicot. Egy kis olaj vagy gumi téma valakinél?
Én akkor hagytam ott az építészmérnökit, amikor a mechanika ZH 3 feladata 3 pontot ért! Ebből nekem persze mind a két próbálkozásra 0-t sikerült abszolválnom. Kb. egy erő egy tized volt. Beteg statika tanszék. Inkább gazdasági irányba vettem magam és hagytam a fizikát másnak (asszem jobban tettem)
A statikát ne is emlegesd.. a legszebb jegyet kaptam belőle
Nem mi akartunk csatlakozni a corvinushoz.. mert előtte önálló volt a Budai Campus (még csak nem is pesten vagyunk)

Csak hogy a ködöket eloszlassam

Akit a tájépítész karra felvesznek, és ott végez is az vagy:

Kert és Szabadtér tervező mérnök lesz (a közterek sem csak úgy maguktól születnek..az esztétikusak meg pláne nem)
Tájtervező és Területfejlesztő
Tájvédelmi és tájrehabilitációs szakember
Településmérnök (slendriánul nevezve város tervező..)

vagy akár ezek közül egyszerre több is.

Amúgy 1853-ig nyúlik vissza a képzés.. csak mivel belőlünk nem kell annyi, mint más szakemberekből, ezért a többség számára rejtve maradunk... és az emberek 99 százaléka azt se tudja mivel foglalkozik egy tájépítész.
Babu, Babu. Naív vagyok és első gondolatom az volt, hogy az ott tanultak fákat fognak ültetni és azt méregetik, hány bokor fér el egy négyzetméterre; de az elsőbb (kb. két órája) belenéztem a szakma rejtelmeibe és láttam, hogy több van benne, amit szerényen gondoltam is, ha már Egyetemen oktatják.
Gondolom a statikus és a tűzvédelmis is csak egy "tanfolyam" a szemedbe. Mit is tanulsz? Gondolom valamilyen felkapott, "urizálós" szakmád lesz
Múltkor egy hirdetett termékemre írt egy csávó, szokatlan neve volt, a levél aláírásában pedig valami tájépítészhez hasonló kar volt írva (lehet kertész "izé" volt inkább), utána, hogy Corvinus Egyetem, XY cím és valami HÖK-ös beosztásban volt a srác. Először azt hittem csak viccel, de megnéztem és tényleg volt olyan. Ilyet oktatni a Corvinuson? Már csak abból kiindulva, hogy mennyire sztárolják és istenítik, s mennyire alábecsülik az összes többi egyetemet hozzáképest, nem gondoltam, hogy ilyenek oktatása is folyik ott. Nem alábecsülni akarom, mert foglalmam sincs mivel foglalkozik/foglalkozol, de első olvasásra inkább egy hétvégi tanfolyamként képzeltem volna el.
Az az évi 60-70 ember aki végez általában el tud helyezkedni mind. De szakiránya is válogatja.. mert 4 féle szakirányon végezhetünk.
Milyen az elhelyezkedési lista?
Mondjuk egy gépészmérnökhöz képest?
Volt egy tippem
nem tudtam, no
mivel máshol ilyet itthon nem oktatnak
korvinyusz?
Tetszik. Én választottam.

Amúgy Tájépítész leszek ha nagy leszek
Hát, igen. Ennél valóban izgalmasabb a motorozás És mit adnak egy ilyen megírásáért cserébe?
Tájterhelhetőségi vizsgálat..
Ez mindenkivel elő szokott fordulni Mi a téma?
Gratula, az új géphez, nagyon szép...A régivel mi lett? Sikerült eladnod?
Terjedelemben kevesebb hiányzik mint amennyit a levélben írtam.

(az egy másik kérdés hogy annak az írásához sokkal több idő kell, hogy megállja a helyét... motorozásról, és az ahhoz kapcsolódó dolgokról viszont megállás nélkül tudom fosni a szót.)
és szakdogán mennyit haladtál?
ha a végén nem készül el, csak csapd hozzá ezt, ugyse olvassák el
Jó ez a szín.
A hétvégén a Semmeringen jártunk:
http://www.mocisblog.blogspot....
Egy darabig szerintem ne küldjetek hozzáfűzni valót Rhinonak
Potom 6 oldal, 10 627 karakter, 202 sor és 71 bekezdés lett az ötletelés vége, amit küldtem neki

Remélem nem fekszi meg a gyomrát