Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez így is van. De csak akkor, ha szabályosan, index használata nélkül vált sávot...
http://118.151.169.117/catalog...

érdekes ez a szélvédő. A lámpa fölötti idomtól is mennyire túlnyúlik.
Most értem haza. Karcagon voltam, nem volt hajnalban köd, ellenben 5 perccel indulás után egy ökör nekem jött a Fiestája orrával... még az a szerencse, hogy kicsi volt a szög, nem estem el. Lábszárral meg csizmával védtem az ütést... Azután kioktatott, hogy a fordulósávból visszajönni az egyenesen haladó sávba neki van elsőbbsége...
Most nézem, majdnem 100 darab fz6-os van eladó? Jó sok. Akkor mennyit vehettek meg újonnan mióta bejött ez a típus?
Ha valaki esetleg Fazert venne .
A köd majd eltereli a figyelmed a hidegről
800-as tiger.
Holnap reggel 6-tól 170 km. Remélem, nem lesz nagyon meleg...
Egyetértek. Csak egyre többet gondolkodok rajta, hogy néha letérnék az útról. Mindenesetre még nem tettem le egy kis enduro beszerzéséről. Majd meglátjuk, hogy tetszik a dolog.
Utassal 1500-ról 4.-ben 5.-ben lazán ki tudok gyorsítani. Nem hipihopi..de egyenletesen. Szerintem ezek után a legtöbb motor alacsony fordulaton nyújtott teljesítményét kevésnek fogom érezni.

Kíváncsi leszek milyen lesz endurora váltani, és az egy henger szűk használható fordulatszám tartományán elevickélni.
Értem amit mondasz, csak egyrészt ha egy nagyobb gépen ül, akkor attól nehéz elvonatkoztatni, másrészt a (nagyon) alacsony fordulaton nyújtott teljesítménye inkább 'elfogadható'. Szerintem.
Teljes mertekben igazat adok neked! Teny az is, hogy nagyon szimpatizaltam a sor4, rizsraketakkal (CBR600RR, R6), am teny es valo, hogy egy CBF500 v GS500 pariban van veluk az utcan, emellett kenyelmesebbek s hasznalhatobbak, mint a khegyezett gepek.

Sajat peldamon okulva : Amikor tanultam, azt mondtak, hogy GS500 kell nekem, NAKED verzio, mert onnan eltudom donteni a merre tovabbot. Sportmotor? Turamotor? najo, csoppert nem onnan fog az ember venni.

nemtudtam donteni, de az FZ6 szep, s eros, gondoltam en. Erre mire kaptam fel a fejem? 6-7000-nel elvaltok, utassal agyhalal, a lampatol porgetes nelkul elindulni....

F800 - nyomatekos! 3-5000 kozott mindent meglehet oldani! 130-nal forog 5000-et, az FZ6 5500-öt 100-nal talan? Jol emlekszem?
Jol erezhetoen 2 "lokes" van a 800-as fordulatszam tartomanyban.

De egyet ertek teljesen, alul es kozepen menjen jol! Most hol tartok? Utcara tokeletesen eleg nekem egy szemelyre a 31 loero, es a 26 Nm. De ugy erzem Kakucson is eleg lesz egy darabig. Jo en a sarkos pelda vagyok, nem kell kovetni, csak mondom, hogy 98 loero villamgyorsan leapadt hasznalhato 31-re! Foleg, hogy ebbol a "csordabol", mind a 31-et elo lehet hivni!
Én kb 30-40 LE-t használok. De olyan jó mondani, mikor megkérdezik, hány lóerős, hogy 100.

A szinte új az nálam azt jelenti, hogy nagyon fiatal, 1-2 éves, kevés km-.rel. Az új az meg azt jelenti, hogy új.
Na ez a lényeg.
Ott legyen erős a motor ahol használni akarjuk. Engem teljes mértékben hidegen hagy hogy hány Nm és lóerő van a fordulatszám tartomány végén. Középen és alul legyen erős. Ott van használva.

Ha valaki mindig a piros tartomány alatt használja a motort, az nyilván máshogy gondolja... de utcán ilyen kevés van.. nem erről szól a történet. Éppen ezért nem értem miért olyan népszerű a 100-120 lovas 600 sor4 kategória. Papíron jó erősek, de ahol a júzer használja, egy "gyenge" (gyenge értsd: ciki.. hülyén mutat a katalógusban meg a parkolóban mesélve) 500-as teljesítményével vetekszik. Vicc. A sokkal jobb teljesítményleadású Bandit, CBF meg a szar gyenge motor.. legalábbis szeretik annak titulálni.. mer' nem 100 lóerő. Agyrém.
Bocs. De nekem az új azt jelenti hogy max 1 vagy 2 éves.. kilométertől függetlenül.
Ó ja, nem tudtok a sorok között olvasni. 600-as dimenzióban gondolkodj, ne egy másfélszer nagyobb motorhoz hasonlítsd.

Dipshit, nem azt írtam, hogy új, hanem szinte új. Fiatal, kevés km-rel. Érted már?
Nem is írtam azt, hogy erősebb lenne.
én csak a magam tapasztalatára hivatkozhatok, nekem még erősebbnek is tűnik a Versys, mint a Fazer volt, nyilván abban a tartományban (3.000- 7.000), ahol mindkét gépet a legtöbbet használtam/használom. Soha nem éreztem, hogy "mi lesz már".
Feltételezem, hogy a jobb futóműve és súlyelosztása miatt a Versys megfelelő gumikkal terepen is jobb, mint a V-strom. Az meg a másik, hogy évi 6-12.000 levezetett km-ből egy átlag motoros vajon hány km-t tölt el terepen akár egyik, akár másik motorral?
Szóval ez a szokott túraendúró- kérdés. Magam részéről a Versyst magas építésű túramotornak kategorizálom, esetleg "urban enduro"- nak.
azért én találtam néhány tesztet, ami nem ezt az eredményt hozta.
Persze főleg azok, ahol kicsit terepre is kimerészkedtek.
A fazer motorja nagyon szépen tudja, hogy akár 2000-től rángatás nélkül húz. De hogy Dipshitet meglepné a gyorsulás azt kétlem.
Ahogy nézem az xj 3000 körül kb. ugyanazt az 50 lbs-ft-et tudja, mint a superduke. Ez kb. 67Nm, ami több, mint amit a fazer összesen tud.
Szóval saját tapasztalat alapján, ha egy erősebb gépről visszaülve próbálsz gyorsulni alacsony fordulatról, akkor nem azt gondolod, hogy nem is rossz, hanem hogy 'Naaaaa, mi lesz már'
A bocikat még mindig forgalmazzák Biztos nem az új 650F volt?
Amennyire tudom, a gsxf750 ugyanúgy 95 Le, mint az fZ6 (jó, az 98), viszont 150ccm- rel nagyobb. Ebből nekem nem az következne, hogy az FZ6 az erősebb.
Tavasszal a soksok teszt között olvastam néhány versys-vstrom összehasonlító tesztet. Mindegyik a versyst hozta ki jobbnak mindenben, még az is, akinek évek óta vstromja volt, a szélvédelmet kivéve. szóval vegyél nyugodtan, legalább jöhetsz te is túrázni
Ne hogy azt hidd. Jobban gyorsul 6.-ban 2500-tól, mint azt hinnéd. Bár túl sok hasonlítási alapom nincs, de szerintem kellemeset csalódnál, ha egyszer kipróbálnál egyet.
Nyáron mentem egy 6.-ban való rugalmassági "versenyt" 100-tól 200-ig egy szinte új GSXF 750-essel, végig mellettem volt, pedig fogadni mertem volna, hogy lehagy, mivel ezek a lég-olaj hűtésű blokkok kevés lóerővel, de nagy nyomatékkal rendelkeznek. Bár fordulatszámunk is volt rendesen.
Ha megnézed a grafikont, csak annyival erősebb a hornet, mint amennyivel tovább is pörgethető. Ellenben a CBF-nek sokkal szebb mind a teljesítmény, mind a nyomatékgörbéje addig.

Ergo utcai használatra, nem állatkodni jobb a "gyengébb".. mert a gyengébb valójában erősebb is.